Jūrmalas dome izkārtojusi darījumu “Saskaņai” pietuvinātajam uzņēmējam Teilānam

3 komentāri

Jūrmalas dome izkārtojusi izdevīgu darījumu “Saskaņai” pietuvinātajam uzņēmējam Ērikam Teilānam. Pašvaldība skaidro, ka bijusi spiesta biznesmenim atdot daļu priežu meža, jo pāri Lielupei ieplānots tilts un pievedceļi ietu gar pašreizējo Teilāna īpašumu, kas pašvaldībai vajadzīgi. Tomēr steiga, kādā darījums veikts, opozīcijas deputātiem liek apšaubīt “Saskaņas” un ZZS atbalstītā lēmuma godīgumu.

Jūrmalas dome uz sēdi šajā ceturtdienā sanāk saspringtā gaisotnē. Mērs Gatis Truksnis ir redzami aizkaitināts, un kādreizējo Jūrmalas aizsardzības biedrības līderu, tagad opozīcijā sēdošo deputātu, jautājumi domes priekšsēdētāja līdzsvaru satricina.

Sēdē kā pēdējais ielikts jautājums par kādu zemes gabalu apmaiņu. Īpašumiem nav norādītas adreses. Tomēr darījums ir īpašs. Dome grib iegūt pamestu teritoriju netālu no kapsētas Jaundubultos, pretī šīs zemes īpašniekam dodot priežu mežu Dzintaros labā vietā ar labu infrastruktūru.

Ekskluzīvā darījuma ieguvējs ir Ēriks Teilāns, Rīgas mēra Nila Ušakova ārštata padomnieks ekonomikas jautājumos. Viņš vairāk nekā trīs hektāru lielo bijušā zaļumsaimniecības kombināta zemi bija iegādājies “treknajos gados”, lai celtu daudzdzīvokļu mājas. Sākās krīze un nekāda celtniecība nenotika. Zemi pērkot, Teilāns zināja, ka šeit perspektīvā plānots tilts. Tagad uzņēmējs pieprasa pašvaldībai vai nu apgrūtinājumu noņemt, izpirkt visu zemi vai dot vietā līdzvērtīgu īpašumu.

Teilāna īpašums novērtēts par vairāk nekā miljonu eiro. Pretī dome dod nepilnu hektāru tādā pašā vērtībā priežu mežā netālu no arhitekta un mecenāta Kristapa Morberga košās vasarnīcas. Vēl līdz pagājušajam gadam būvēt šajā mežā nebija atļauts. Taču tad martā dome mainīja zonējumu daļā meža. Pašvaldības vadītājs avīzē būvniecību pamatoja ar sabiedrības vajadzībām. Šeit būšot jauns ar kurortoloģiju saistīts medicīnas centrs. Tagad domnieki par saviem gadu senajiem solījumiem aizmirsuši.

“Par”  Teilānam izdevīgo darījumu balsoja visi domnieki no ZZS un “Saskaņas”. “Pret” bija “Nacionālās apvienības” un no “Tev, Jūrmalai” un “Jaunās konservatīvās partijas” saraksta ievēlētie deputāti.

Pašvaldībā nevar atbildēt uz jautājumu, kāpēc tai nevajadzēja miljonu eiro, ko tā iegūtu, zemi Dzintaros pārdodot izsolē un vai maiņai tika piedāvāti arī citi mazāk ekskluzīvi īpašumi .

Uzņēmējam Teilānam savā bijušajā īpašumā jānojauc grausti un jādzēš hipotēka, jo zeme Jaundubultos ieķīlāta bankā par nepilniem 5 miljoniem. Tikai tad maiņas darījums skaitīsies pabeigts. Taču atklāts ir jautājums, ko pašvaldība darīs ar savā īpašumā iegūto Teilāna īpašumu, no kura tiltam un pievedceļiem vajadzīgi vien 16 %.

3 komentāri