5 komentāri

Iedzīvotāju apspriešanai nodots jaunais Jūrmalas pilsētas teritoriālais plānojums. Tajā atļauta būvniecība arī kāpās, kur iepriekš bija paredzēts labiekārtots parks.

Mērs Gatis Truksnis skaidro, ka kāpas nodot apbūvei viņu piespiež jaunā ekonomiskā situācija, kad jaunu jūrmalnieku pievilināšanai jāizmanto katra iespēja, arī jauni būvniecības objekti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nepilnu sešu hektāru lielais zemes gabals Lielupē virzienā no bijušā restorāna Jūras pērle līdz Rotas ielai no putna lidojuma iekrāsojas zaļš. Meža parkā vietējie nāk pastaigāties, sportot, sēņot. Parka teritorija izskatās aizlaista, kā bez saimnieka. Daži sabojāti padomju laika relikti un improvizētas taciņas uz jūru.

Jūrmalas teritoriālā plānojuma melnrakstā pašvaldība svītrojusi zaļo saliņu jeb dabas teritoriju. Uz sabiedrisko apspriešanu sanākušajiem mērs Gatis Truksnis stāsta, kāpēc  liegums būvēt kāpās jāatceļ. Tas dos ekonomisku labumu visai pilsētai. Uzturēšanās atļauju programmas iesaldēšana strauji samazinājusi Jūrmalas ienākumus. Jaunu mājokļu būvniecība varētu pievilināt Jūrmalā jaunus iemītniekus.

Gatis Truksnis, Jūrmalas pilsētas mērs 

Mēs jau nemālējam nevienam acis ciet un neslēpjamies. Mēs stāstām, kā ir. Mēs piedāvājam cilvēkiem to visu apspriest. Situācija mainās, vēl divus gadus atpakaļ neviens neiedomājās, ka būs šāda situācija. Es nemaz nerunāju par bēgļiem un visu pārējo. Bet es runāju par to, kādā situācijā ir mūsu uzņēmēji. Kuri par 99,9% nav nekādi ļaundari pilsētai. Viņi ir bezizejas stāvoklī un uz to jāreaģē.

Kas ierosinājis kāpas apbūvēt, Truksnis nezinot. Viņš neesot šīs firmas advokāts. Viņu priekšlikums pilsētas plāna melnrakstā iekļauts, jo bijis loģisks.

Zemes apsaimniekotājs ir SIA Nekustamo īpašumu vērtētāju alianse. Firmas īpašnieki ir trīs – nekustamā īpašumu tirgus darboņi Andris Igaunis, Igors Stepanovs  un kopš pagājuša gada jūnija arī Kaspars Indriksons, savulaik ietekmīgā Skonto uzņēmumu grupas šefa Gunta Indriksona dēls.

Kā uzņēmuma darbības veids norādīta būvniecības projektu izstrāde. Kompānija vairākkārt lūgusi gan valstij, gan pašvaldībai atļaut būvniecību kāpās, taču ierosinājums noraidīts. Tad uzņēmēji teica, ka parku uzlabos. Uzliks koku laipas, terases riteņu nomai. Pašvaldība sāka pie tā strādāt un izsūtīja šo priecīgo ziņu arī jūrmalniekiem. Tomēr pašvaldība un uzņēmējs viedokli pēkšņi mainījis.

Plānu izstrādāja SIA Grupa 93. To apmaksāja Jūrmalas dome. Tajā vairs netiek minēts parks, bet kāpās iecerēta daudzfunkcionāla apbūve. Kāpās sastopamais biotops esot zemas kvalitātes un būvniecība tam nāks par labu.

Valsts meža dienestā stāsta, ka mežs ir 100 gadus vecs. Vecākajai mežaudzei ir pat 216 gadu. Ja maina zonējumu, par mežu var aizmirst.

Ina Grīsle, Valsts meža dienesta inženieris vides jautājumos

Tas patiesībā nozīmē biotopa iznīcināšanu. Jo, fragmentējot šādu biotopu saskaņā ar teritorijas plānojuma grozījumiem, šeit paredzēta apbūve. Kāpu vaļņi ir tik tuvu viens pie otra, ka jebkuras apbūves rezultātā tiktu noraksts kāds posms, zāģētas priedes un līdz ar to faktiski iznīcināts biotops.

SIA Nekustamo īpašumu vērtētāju alianse kāpu mežu nomā no valsts. Nomas maksa 1209 eiro gadā. Līgums slēgts 2011. gadā, kad finanšu ministrs bija Gundars Bērziņš, bet līgumu no valsts puses parakstīja ”Valsts nekustamā īpašuma aģentūras” ģenerāldirektors Kalvis Bricis.

SIA norādītajā juridiskajā adresē Vecrīgā no šīs kompānijas nevienu žurnālisti nesastop. Uzņēmuma  pārstāvis  vēlāk atzvana. Stāsta, ka Lielupes kāpās iecerēta jaunas klīnikas būvniecība.

Līgumā ierakstīts, ka nomnieks zemi var iegādāties. Šī norma nav likumīga. Atsavināt valsts zemi krasta kāpu aizsargjoslā var tikai tad, ja uzņēmējam uz tās pieder būve.

Finanšu ministrijai mantojumā ir vairāki šādi nomas līgumi Jūrmalā krasta kāpu aizsargjoslā – gan Jaunķemeros, gan pie rehabilitācijas centra Vaivari, gan pie Krievijas valstij piederošās sanatorijas Jantarnij bereg.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Patiesība
  +2 +2 0

  Patiesība

  Pēdējos gados nepamet sajūta, ka Jūrmala ir kā elitāra padauza, kura tiek atdota visiem, kuriem ir daudz naudas. Vēsture, arhitektūra un jebkāda kulturālā gaume tiek nomērdēta badā ar pretīgo dzīvokļu apbūvi un debilizējošajiem koncertiem/pasākumiem. Vienīgais gaismas stars ir jaunais koncertzāles direktors. Bet ko viņš būs spējīgs mainīt, ja jūrmalas mērs ir piedzirdīta butaforija, aiz kuras slēpjas degradējošs bizness.
 • Zintnieks
  +2 +2 0

  Zintnieks

  "Klīnika" nepieciešama tiem nomniekiem, nevis jūrmalniekiem. Kārtējā izzagšanas afēra :((((((
 • lietotajs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl