Jurašs: Gobzems ir jau izsmēlis savu iespēju izveidot valdību; premjera amatā vēlreiz jāizvirza Bordāns

12 komentāri

“Mūsu viedoklis ir tāds, ka Gobzema kungs ir jau izsmēlis savu iespēju izveidot valdību, un šobrīd, es domāju, ka vārds ir jāsaka Valsts prezidentam. Mēs uzskatām, ka vairs nav iespējams kopā nākt un runāt, un veidot,” tā intervijā “Nekā personīga” atzina Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes loceklis, Saeimas deputāts Juris Jurašs.

Politiķis piebilda, ka esošā situācija ir tāda, ka citas partijas “īsti nesaprot, ko Gobzems domā un kādu valdību viņš grib izveidot”. Redzams esot arī tas, ka Gobzems partijas “KPV LV” ietvaros nespēj izskaidrot viņa uzsāktos valdības veidošanas procesus. To apliecinot arī partijas biedra Artusa Kaimiņa publiski paustais atšķirīgais viedoklis.

Juris Jurašs
JKP valdes loceklis, Saeimas deputāts

Gobzems un “KPV LV” – tas nav viens un tas pats. Kamēr, manuprāt, “KPV LV” neizveidos vienotu, kopīgu pozīciju šajā vispār valdības veidošanas procesā, pat ne Gobzema vadībā, tikmēr vispār, manuprāt, būs ļoti grūti prognozēt, kāds varētu izskatīties nākotnes, šīs valdības sastāvs.

“KPV LV” iekšējās nesaskaņas esot jau grūti noslēpt, tāpēc Jurašs uzskata, ka Gobzems pārstāv nevis “KPV LV” vēlētāju, biedru un savu kolēģu-deputātu viedokli, bet, iespējams, citu personu, citu ekonomisko grupējumu intereses. Šāds viedoklis radies pēc bijušā politiķa Aināra Šlesera sniegtās intervijas.

Jurašs arī uzskata, ka Ministru prezidenta amatā vajadzētu vēlreiz izvirzīt Jāņa Bordāna (JKP) kandidatūru.

Juris Jurašs
JKP valdes loceklis, Saeimas deputāts

Jāņa Bordāna valdība tika izgāzta ne jau tāpēc, ka bija reālas domstarpības par darāmiem darbiem vai par kaut kādām atsevišķām lietām, par kurām nespēja vienoties. Manuprāt, tas pats veids, kādā veidā prezidents bija izvirzījis trīs Ministru prezidenta kandidātus, kuri savstarpēji konkurē, tad – iedomājaties, ka pirmais, kurš tiks izvirzīts, ka visi pārējie ar lielāko prieku būs gatavi atbalstīt šo kandidatūru, nu, tas, manuprāt, ir diezgan naivi.

Tikmēr “Attīstībai/Par!” valdības veidošanas sarunu laikā esot sarūpējusi vilšanos, tāpēc Arta Pabrika vai kāda cita kandidatūra no viņa pārstāvētā politiskā spēka nebūtu iespējama, tā akcentēja Jurašs.