Jaunās valdības prioritātes: budžeta pieņemšana, OIK atcelšana un reģionālā reforma

1 komentārs
Jaunās valdības prioritātes: budžeta pieņemšana, OIK atcelšana un reģionālā reforma
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Jaunās valdības pirmo veicamo darbu saraksta augšgalā ierindots valsts budžets, tomēr ne mazāk svarīga būs OIK atcelšanas varianti, Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja apstiprināšana amatā un reģionālā reforma.

“Mums jau pirmajā valdības sēdē, kas būs otrdien, finanšu ministrs piedāvās un parādīs budžeta pieņemšanas grafiku. Tur ir diezgan daudzi soļi, kam jāiziet cauri gan valdības līmenī, gan Saeimas līmenī ar mērķi, ka mēs varētu līdz marta beigām, Saeima otrajā lasījumā pieņemt. Mēs nenodarbosimies ar jaunradi, mēs neradīsim jaunus nodokļus, mēs neradīsim jaunus izdevumus. Mēs turēsimies budžeta rāmjos, kādi jau ir saskaņoti ar Eiropas Komisiju. Un mēs varam tad pēc tam nopietni sākt ķerties klāt 2020. gada budžetam,” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Pirmdien jauno valdību veidojošās partijas sāks darbu arī pie teritoriālās reformas, lai to pagūtu īstenot vēl līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām, bet otrdien ekonomikas ministrs no “KPV LV” prezentēs plānu OIK apkarošanai.

Saruna ar Krišjāni Kariņu