Komentāri

Šīs valdības pēdējās dienās plānots iecelt jaunu sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, jo tās padomes locekļiem beidzas pilnvaru termiņš. Nākamnedēļ uz valdības darba galda būs jaunais komisijas sastāvs. Paredzams, ka valdība to atbalstīs, jo sarakstā ir pa vienam pārstāvim no katras valdību veidojošās partijas. Priekšā gan vēl ir balsojums Saeimā.

Par komisijas padomes priekšsēdētāju iecerēts iecelt Vienotības biedru Rolandu Irkli, padomē strādās ministres biroja vadītājs zaļais zemnieks Gatis Ābele, biznesa konsultants Nacionālās apvienības pārstāvis Imants Mantiņš, tā saucamos profesionāļus padomē pārstāvēs Ekonomikas ministrijas Enerģētikas departamenta direktore Rota Šņuka, kā arī Konkurences padomes darbinieks Intars Birziņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Priekšsēdētājs Irklis un padomes loceklis Ābele darbu sākšot februāra beigās, pārējie – vasarā. Kandidatūras jau saskaņotas koalīcijā.

Ekonomikas ministre lēmumu par to, kam būtu jāstrādā sabiedrisko pakalpojumu regulatorā, nepieņēma lēni un izsvērti. Pēdējā brīdī par priekšsēdētāju izvēlējās Vienotības pārstāvi Irkli, lai gan uz šo amatu pretendēja Danas Reiznieces-Ozolas biroja darbinieks Gatis Ābele. Jāpiebilst, ka līdz pat pēdējam brīdim neesot bijis skaidrs, kuru virzīt par padomes vadītāju – Irkli vai Ābeli. To atrisināja koalīcijas sarunās.

Tāpat pēdējā brīdī koalīcija konstatēja, ka uz vietām padomē nav neviena Nacionālās apvienības pārstāvja, un tad izvēlējās ilggadējo Privatizācijas aģentūras un Latvijas pasta un citu iestāžu padomju un valžu locekli Imantu Mantiņu.

Foto:

Turklāt Nacionālās apvienības pārstāvis Aigars Lūsis esot piedraudējis komisijas sastāvu Saeimā izbalsot, ja nebūs iekļauts NA pārstāvis. Kādu brīdi esot bijusi doma pierunāt Saskaņu, bet tad secinājuši, ka Saskaņas Saeimas deputāti nebalsos par komisiju, kurā būtu Irklis un Ābele – cilvēki, kas runājuši pretī Latvijas gāzei. Beigās atraduši Imantu Mantiņu un šādi nodrošinājuši Nacionālās apvienības atbalstu.

Mantiņš pēdējos piecus gadus bijis privāts konsultants. Pirms tam bijis partijas virzīts pārstāvis Latvijas pasta, Rīgas satiksmes, Privatizācijas aģentūras valdēs un padomēs. Viens no viņa zināmākajiem lēmumiem bijis samazināt Ventspils naftas akciju cenu pirms uzņēmuma privatizācijas.

Nepolitiskos kandidātus Šņuku un Birziņu izraudzījusies ministrija. Dana Reizniece-Ozola par jauno komisijas sastāvu priecājas kā par veiksmīgu šaha figūriņu izvietojumu uzbrukuma pozīcijā.

Ekonomikas ministrijā atzīst, ka esot bijis stratēģisks uzdevums panākt, lai regulatorā vairākums locekļu būtu vairāk lojāli Latvijas valstij, nevis Latvijas gāzei. Par iepriekšējo komisiju šādas pārliecības neesot bijis. Tādēļ arī neesot atkārtoti virzīts komisijas priekšsēdētājs Valdis Lokenbahs, kurš vēl pirms pāris mēnešiem pieļāva, ka varētu startēt, jo neko citu darīt nevarot amatpersonas ierobežojumu dēļ.

Valdība par kandidātiem lems nākamnedēļ, Saeima – pēc divām nedēļām. Valdībā balsos par sarakstu kopumā, Saeimas deputāti par katru kandidatūru atsevišķi. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomi iecels uz pieciem gadiem.

Skaties video!

Lasi vēl