Komentāri

Rīgas Centrāltirgu pusotru mēnesi vada partijas Saskaņa jauniešu organizācijas vadītājs Andris Morozovs. Viņš šajā amatā nomainīja Jāņa Urbanoviča biznesa partneri Anatoliju Abramovu, kuru šovasar apcietināja KBAB darbinieki. Jaunajā postenī Centrāltirgus šefs Morozovs demonstrēja apņēmību sakārtot tirgu, kur līdz šim darbojās starpniekuzņēmumi. Šonedēļ Morozovs paziņoja, ka kāda iepriekš Saskaņas politiķiem piederējusī firma vairs tirgū nesaimniekos, kas izraisīja konfliktu.

Jaunais Centrāltirgus šefs un nomnieks viens otru vaino kukuļa piedāvāšanā un pieprasīšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Starpniekfirma Rīgas Centrāltirgū darbojas gadiem. Kad tā piederēja Saskaņas politiķiem, tad te brīvi varēja tirgot bez kases aparātiem, bez pavaddokumentiem un citādāk aizdomīgi pārkāpjot likumu. Kolīdz firma vairs nepiederēja Saskaņas politiķiem, sākās problēmas.

Firma KN un partneri Rīgas Centrāltirgū ienāca pirms 19 gadiem vēl laikos, kad nebija tādas partijas Saskaņa. Tā piederēja Parex bankas Kredītu un līzinga departamenta direktoram Mihailam Kameņeckim un šīs bankas darbiniekiem. Vēlāk, kad Rīgā pie varas nonāca Saskaņa, paplašinājās arī uzņēmuma KN un partneri teritorijas Centrāltirgū. Tai iznomāja zivju paviljonu un blakus esošo teritoriju. Savukārt firma iznomāja to tālāk tirgotājiem. 2014. gadā Kameņeckis savas daļas KN Partneri pārdeva uzņēmējiem, kas apsaimniekoja Nakts tirgu.

Armands Gritāns, SIA KN Partneri valdes loceklis

Vīri no Saskaņas partijas solīja, ka šis līgums netiks pārtraukts. Kioski ir uzbūvēti ar nosacījumu, ka darbosies līdz 2019. gadam. Un, kā saka cilvēki, kas ieguldīja naudu šajā projektā, viņi ir nodrošināti, ka viņi varēs strādāt mierīgi un pelnīt un atpelnīt tos līdzekļus, ko viņi tur savukārt ir ieguldījuši priekšvēlēšanu kampaņā… iepriekšējā.

Kameņecka laikā firma plauka un zēla. Neviens neprasīja tai kaut ko darīt tirgus labiekārtošanā. Likās, ka tikpat vienkārši pelnīt būs arī jaunajiem īpašniekiem. Tomēr šovasar viss mainījās. Jūnijā par tirgus valdes locekli kļuva partijas Saskaņas jauniešu organizācijas restart.lv vadītājs Andris Morozovs.

Firmai KN un partneri ir aizdomas, ka ar viņa ziņu esot organizētas anonīmas sūdzības par Centrāltirgus pārdevējiem. VID sācis pārbaudes. Atradis, ka vairākiem nav kases aparātu, citi nav varējuši uzrādīt preces izcelsmi, vēl kādam nav bijuši sakārtoti darbinieku saraksti. Morozovs vērsies ar pretenzijām pret starpniekuzņēmumu, tas atbildējis, ka, kā tirgotāji ievēro likumu, nav viņa problēma. Taču izrādās, ka pretenzijām bijis juridisks pamats, jo jau līgumā ar Kameņecka firmu bijusi iekļauta prasība, ka atbildība par tirdzniecības likumību likumam gulstas uz KN un partneri.

Foto: LETA

Foto: LETA

Armands Gritāns, SIA KN Partneri valdes loceklis: Es piezvanīju savam bijušajam biroja biedram Andrim Elksniņam un pajautāju, vai viņš nevar kaut kādā veidā palīdzēt šajās sarunās, jo kopā bija birojs vienā stāvā Tērbatas ielā, mēs kā kolēģi, kā juristi komunicējām, es paprasīju, nu varbūt ir kāds cilvēks, kas Saskaņas partijā var lietas kaut kā pārrunāt, atrisināt. Mēs satikāmies. Viņš teica, ka, lai es eju runāt pie Morozova kunga, pie Centrāltirgus direktora, ka viņš īsti negrib šajā lietā pats iesaistīties, lai es runāju ar Morozova kungu. Kad es atnācu pie Morozova kunga, viņš man teica – jums ir 600 000? Es teicu – nav, nu tad mēs nevaram palīdzēt.
Nekā personīga: Kam bija vajadzīgi šie 600 000?
Armands Gritāns: Tas ir jājautā viņam, vai tas bija domāts Centrāltirgus attīstībai, vai tas bija domāts priekšvēlēšanu kampaņai, vai tas bija domāts kam citam, to varbūt pajautājiet viņam, tāda bija mūsu pēdējā saruna.

Tirgus direktors nenoliedz, ka viņam ar Gritānu bijušas vairākas sarunas pēc tam, kad administrācija firmai izteikusi brīdinājumu par līguma laušanu. 600 000 viņš prasījis neesot. Esot prasījis mazāku summu un nevis sev, kā varētu padomāt, bet gan centies piedzīt firmas parādus par nomu.

Foto: LETA

Foto: LETA

Nekā personīga: Atsevišķa saruna ar Gritānu nav bijusi pirms tam?
Andris Morozovs, AS Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs (Saskaņa): Gritāns ir nācis pie manis vairākkārt. Divreiz esmu saticis. Vienreiz uz ielas. Lai kaut kādā veidā mēs viņam pagarinām šo esamību šeit,
Nekā personīga: Cik šī nomas maksa ir liela?
Andris Morozovs: 28 000. Ar kaut ko. Tagad viņi mums nav maksājuši vairākus mēnešus, līdz ar to šī summa nav maziņa.
Nekā personīga: Par kaut kādiem citādiem maksājumiem sarunas tad bija?
Andris Morozovs: Par kādiem citiem mums var sarunas būt? Nezinu, man nav nekādas tādas informācijas, ka mēs varētu runāt par kaut kādām savādākām samaksām kā tikai līgumu starp Mercados un Rīgas Centrāltirgu.
Nekā personīga: Mājienus par maksājumiem no viņiem jūs neprasījāt?
Andris Morozovs: Nē, mums nav bijušas sarunas, mums tikko bija ar citu žurnālistu bija saruna un viņš minēja, ka es personīgi esmu prasījis kaut kādu kukuli no viņa un summa bija mežonīgi liela nosaukta. Tāpēc man bija liels šoks par to, jo es neesmu tāds cilvēks, kuram kaut kas tāds interesētu.

Pēc sarunas, kurā it kā esot apspriesti 600 000, firmas vadītājs Gritāns ir vērsies KNAB, savukārt Morozovs esot aizgājis pie Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža ar sūdzību, ka Gritāns viņam grib iedot 30 000 eiro kukuli. Ķuzis to Nekā personīga apstiprināja. Arī Morozovs šajos jautājumos iesaistījis Saeimas deputātu Andreju Elksniņu.

Elksniņš sarunā ar Nekā personīga atzina, ka palīdz Morozovam ieviest kārtību Centrāltirgū, viņš vēršot valsts iestāžu uzmanību uz problēmām tirgū. Centrāltirgus kapitāla daļu turētājs ir Rīgas mērs.

Foto: LETA

Foto: LETA

Nekā personīga: Starpnieks stāsta, ka jaunais tirgus direktors esot devis mājienu par kādas summas pieprasīšanu par to, ka varētu jautājumu sakārtot savādāk, nevis laužot līgumu. Vai esat lietas kursā par šiem apstākļiem?
Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētājs (Saskaņa): Es domāju, ja šis konkrēts uzņēmējs jebkādā veidā ir saskāries ar jebkādām nelikumībām vai viņam rodas aizdomas par jebkādām nelikumībām, viņam nekavējoties vajadzētu vērsties atbildīgās iestādēs. Es esmu dzirdējis, ka šī sakārtošanas stāsta ir iespējamas provokācijas no visām pusēm un, ja mēs runājam par konkrēti to vietu, ko Centrāltirgus vadība gribētu savest kārtībā, nu mums vajadzētu atcerēties, ka tā vieta pēc būtības ir perēklis.
Nekā personīga: Nu, un baigi daudzos gadus gaidījāt, kamēr būs jauns valdes priekšsēdētājs, nevis mēģinājāt iepriekš ar situāciju tikt galā?
Nils Ušakovs: Katrs valdes priekšsēdētājs, kas strādājis Centrāltirgū, ir veicis savu daļu no labiekārtošanas un sakārtošanas, katram ir izdevies kaut ko izdarīt, kādi darbi palika nepaveikti, diemžēl ar dažiem bijām spiesti šķirties vārda sliktākajā nozīmē. Un, ja mēs runājam par šo  konkrēto situāciju, ir jāņem vērā arī esošais tiesiskais rāmis, par to runājot, ir jāņem vērā arī noslēgtos līgumus.
Nekā personīga: Vai gadījumā šīs izmaiņas nav saistītas ar to, ka mainījis īpašniekus ir šis starpniekuzņēmums, vairs nepieder Kameņeckim ?
Nils Ušakovs: Vēlreiz. Ja mēs runājam par teritorijas sakārtošanu, ir noslēgti līgumi, kas bija noslēgti dažiem no šiem līgumiem vēl pirms 2009.gada. Daudziem šiem līgumiem ir ļoti ilga un sena vēsture. Un visa sakārtošana prasa laiku. Šim konkrētam jaunajam valdes priekšsēdētājam ir uzdevums sakārtot arī šo tirgus teritoriju.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl