Izsolē pārdos Daugavpils dzirnavnieka ražošanas kompleksu

1 komentārs

Graudu pārstrādes uzņēmumam Daugavpils dzirnavnieks ir izdevies apvest ap stūri Valsts ieņēmumu dienestu (VID). Nodokļu iekasētāji vairākus gadus uzņēmumam izrādīja pretimnākšanu, pagarinot nodokļu maksāšanas termiņus, bet pērn decembrī uzņēmums bankrotēja.

Kamēr VID ir mazas cerības atgūt kaut pusi no gandrīz divu miljonu parāda, izdevīgus darījumus par bijušajiem Daugavpils dzirnavnieka īpašumiem slēdz bēdīgi slavenais zemju uzpircējs Gints Lazdiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lazdiņš, kas tagad saimnieko Nagļu zivjaudzētavā, ir apsūdzētais divos kriminālprocesos. Viena lieta ir par mecenātu Ināras un Borisa Teterevu apkrāpšanu, otrā lietā cietušie ir nevarīgi sirmgalvji. Kaut notikumi risinājušies vairāk nekā pirms desmit gadiem, lietas joprojām nav izskatītas pat pirmajā tiesu instancē.

Daugavpils dzirnavnieks ir lielākais graudu pārstrādes uzņēmums Latgalē. Ilgāku laiku tas strādāja ar zaudējumiem, līdz pagājušā gada beigās bankrotēja, nespējot atdot 4,5 miljonu parādus. Lielākais kreditors ir Valsts ieņēmumu dienests, kas nav saņēmis gandrīz 2 miljonus nodokļu naudas.

Daugavpils dzirnavnieks izveidots padomju laikā. Deviņdesmitajos gados tas privatizēts. Akciju kontrolpaketi nopirka divas firmas, kas saimniekoja līdz pat bankrotam. Galvenais bizness bija lopbarības ražošana.

Daugavpils dzirnavnieku 2009. gadā smagi skāra krīze. Sāka krāties parādi. 2014. gada maijā uzņēmuma vadība vērsās tiesā ar lūgumu par tiesisko aizsardzību, lai pārvarētu grūtības. Kreditori tam nepiekrita, un decembrī tiesa atzina uzņēmuma maksātnespēju. Graudu pārstrādātājs vislielāko summu palika parādā Valsts ieņēmumu dienestam. Nodokļu iekasētāji ilgus gadus bija ļāvuši uzņēmumam darboties, līdz parāds izauga līdz nepilniem diviem miljoniem eiro. 

Oktobrī izsolē pārdos Daugavpils dzirnavnieka ražošanas kompleksu. Cena ir 1,9 miljoni eiro. Ja ražotni kāds nopirks, VID šo summu nesaņems, jo pirmie rindā ir citi kreditori.

Daugavpils dzirnavniekam bija vēl kāds vērtīgs īpašums – kontrolpakete Latvijas lielākajā zivjaudzētavā Nagļi. Uzņēmums pie Lubānas ezera apsaimnieko vairāk nekā 1800 hektāru dīķu, kur audzē karpas. Nagļi saņem dāsnus platību maksājumus no Eiropas.

Pērn vairāk nekā 200 tūkstošus eiro, pirms tam pat 400 tūkstošus. Uzņēmuma pašu kapitāls ir vairāk nekā 2 miljoni. Līdz 2014. gadam tas strādājis ar krietnu peļņu, bet pērn zaudējumus radījis aizdevums bankrotējušajam Daugavpils dzirnavniekam. Zaudēti 600 tūkstoši eiro.

Īsi pirms bankrota Dzirnavnieka vadība veikli vērtīgo Nagļu akciju kontrolpaketi izņēma no uzņēmuma bilances, pārreģistrējot uz citas, pašiem piederošas firmas vārda. 60 procenti akciju nopirktas par 360 tūkstošiem eiro. Kontā gan ienākuši tikai 210 tūkstoši. Vēlāk īsā laikā akcijas vairākkārt mainīja īpašniekus, neraugoties uz tiesas aizliegumu ar akcijām rīkoties.

Pēc Daugavpils dzirnavnieka maksātnespējas administratores, advokātes Vijas Ritenbergas iesnieguma uzsākti divi kriminālprocesi. Par uzņēmuma novešanu līdz bankrotam un par akcionāru reģistra viltošanu. Viņasprāt, ar darījumu radīti zaudējumi nepilna miljona eiro apmērā. Ritenberga arī cēla prasību tiesā, lai atgūtu akcijas un tās kreditoru interesēs varētu pārdot par atbilstošu cenu.

Ritenberga raidījumam Nekā Personīga solīja izskaidrot savu pēkšņo lēmumu atsaukt prasību par Nagļu kontrolpaketes atgūšanu, tomēr nedēļas laikā tā arī to neizdarīja. Prasības atsaukšana nozīmē, ka darījums faktiski vairs nav atceļams un jaunie īpašnieki var mierīgi saimniekot.

Šobrīd akcijas pieder kādai privātpersonai Aldonai Šlukai. Viņa savu interešu pārstāvēšanu bija uzticējusi par zemju izkrāpšanu no sirmgalvjiem apsūdzētajam Gintam Lazdiņam. Arī viņš ir Nagļu akcionārs un vasarā, pateicoties jaunajai īpašniecei, kļuva par valdes priekšsēdētāju.

Šovasar pēc nonākšanas vadībā jaunie Nagļu akciju kontrolpaketes saimnieki ķērās pie uzņēmuma pārveidošanas. 1600 hektārus dīķu, kas bija vērtīgākais uzņēmuma īpašums, viņi par lētu naudu pārdeva saviem radiniekiem. Ceturto daļu nopirka Lazdiņa māte, pārējās trīs ceturtdaļas – kontrolpaketes īpašnieces Šlukas radinieki.

Par vienu hektāru maksāta summa, par ko vienreiz var uzpildīt automobiļa degvielas bāku. Nagļiem palikušas vien saimniecības ēkas un nedaudz zemes. Tagad kādreiz lielākā Latvijas zivsaimniecība savus dīķus nomā.

Skaties video!

TOP komentāri

  • Ragana
    +1 +1 0

    Ragana

    tak to Lazdiņu sen vajag ar su***** koku triekt. Ka viņam vispar kauna nebija līst par deputātu! Ka tik kadu apčakarēt varētu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl