Izmeklējot vīrieša nāvi iespējamas ārstu nolaidības dēļ, policija tuviniekiem melo par medicīniskajām ekspertīzēm

Izmeklējot vīrieša nāvi iespējamas ārstu nolaidības dēļ policija tuviniekiem melo par medicīniskajām ekspertīzēm. Prokurori pārkāpumu nesaskata. Tas rāda, kādā kvalitātē tiek uzraudzīta krimināllietu izmeklēšana. Mūsu valstī par to atbild prokuratūra. Tomēr četros uzraudzības līmeņos netiek reaģēts uz policista meliem.

Atpakaļ uz rakstu

26 komentāri

 • Agnija Veretennikova

  Agnija Veretennikova

  Mūsu valstī jau nav policijas...
  Cilvēku var nosist un tad tik policija atbrauc kad cilvēks jau pa galam. A. Kamēr cilvēku sit. Tikmēr neviens nebrauc. Un ja pazvana uz policiju tad policija vēl tevi nolamā un sāk tu tak vēl neesi nosists ko tu mūs traucē.
 • Lasitaja

  Lasitaja

  Ta jau tas musu Valsti notiek viens otru piesedz,vel iedod kukuļus,parastiem mirstigajiem jau nav ko ceret uz pozitivu rezultatu un vel grib lai "tādiem"paceļ algas,es nerunaju par godpratigiem ārstiem,bet.....
 • Beta

  Beta

  Ļoti skumji, ka tā ir noticis un kungs ir miris. Izskatās, ja radinieki arī nespēs samierināties ar vīrieša nāvi, jo nav saņēmuši visas atbildes par situāciju.
  Būtu bijis interesanti, ko veselības inspekcija komentēja par šo gadījumu. Informācija no sižeta kopumā - paskopa. No tā, ko sižetā sapratu - bija smaga ateroskleroze kāju artērijās, kā dēļ asinsrite kāja bija kritiski slikta un bija jāamputē kāja. Pieņemu, ka sliktās asinsrites dēļ slikti dzija amputācijas stumbrs un tad, ja kaut kas dzīst slikti, tad faktiski jebkurš mikroorganisms vieglāk var izraisīt infekciju. To amputācija stumbru sterilizātorā jau nevar ielikt un atdalīt no pārējā organisma. Kaut vai ādas flora var tikt brūcē, jo blakus ir jau āda un mikroorganismi pa ādu var pārvietoties.
  Ja ir smags stāvoklis infekcijas dēļ, tad jādomā, ka ja infekciju neevakuēs, tad stāvoklis neuzlabosies, tātad operācija bija nepieciešama... Un, ja cilvēkam ļoti vajag operāciju, bet stāvoklis ir smags, tas nenozīmē, ka var operēt bez anestēzijas.. un te derētu tikai vispārējā anestēzija. Neoperēt un neko nedarīt varētu, tad, ja vairs netic, ka ar operāciju var uzglābt dzīvību.
  Tā, ka šķiet, ka baigi šķērsām nav nekas sadarīts.
  • Paula

   Paula

   Netika pārbaudītas antibiotikas - vai der, vai neder. Tās tika nomainītas kad Jānis jau bija reanimācijā un tad kāja sadzija 3 dienu laikā...
 • Zigurds Štelmahers

  Zigurds Štelmahers

  Cienījamie komentētāji. Atvainojiet! Bet jums nav ne mzākās saprašanas par šo gadījumu. Nekā personīga ir saņēmuši uzdevumu nomelnit mediķus un prokuratūru. Materiāls tendeciizi veidots.
  • Anna

   Anna

   Vai tiešām?! Un kā ar Leimani, kurš klaji melo, skatoties kamerā? :)) Un kā ar faktu, ka, pēc viena sižeta varoņa teiktā, neviena šāda rakstura krimināllieta nekad nav nonākusi līdz tiesai?!
   Nedomāju, ka šādi gadījumi nozīmē, ka kādam aiz gara laika ienāk prātā kādu nepatiesi nomelnot. Protams, visi saprot, ka vaina ir sistēmā. Bet ārsti IR atbildīgi par vīrieša nāvi, tāpēc sods ir jāsaņem pēc nopelniem, tāpat kā to saņemtu jebkurš no mums atņemot kādam citam dzīvību tīši vai netīši. Skumīgi noskatīties kā roka roku mazgā šajā situācijā: VP piesedz ārstus, prokuratūra piesedz VP utt.
 • Indars Roga

  Indars Roga

  Tas tādēļ, ka ārstiem mazas algas, tikai brauc pilsonīši jaunās mašīnās un nekad nav dzirdēts, ka kāds ārsts savas nolaidības dēļ, būtu sodīts! Visi braši turpina savas prakses un roka roku mazgā.
 • Ilze

  Ilze

  Sviests... Bail tagad pašai saslimt. Vai gadījumā tā nav likumsakarība, ka Stradiņos mācās gan par ārstiem, gan par policistiem? :)
 • S

  S

  Neņemos apsūdzēt ārstus- cilvēkam cienījams vecums, smaga operācija, risks ir.Neviens mediķis nestrādā ar nodomu darīt ļaunu, daudzus izglābj, kādu nē.Taču izmeklētāju darbs ir zem katras kritikas, tāpat to uzraudzītāju. Domāju, ka šādas pašdarbības rada neticību gan mediķiem, gan izmeklētājiem.Skaidrs, ka piederīgie pārdzīvo un meklē it kā vainīgos.Normāli neitrāli noskaidrotu, kas un kā, ja arī būtu kāda mediķu kļūda,arī no tādām mācās.Cilvēku jau vairs neatgriezīs dzīvē, zināms, ka visi mediķi ļoti pārdzīvo neveiksmes, jo paši jau tās zina vislabāk.Tiesībnieki izdarījuši un dara vislielāko "lāču pakalpojumu" gan mediķiem, gan tuviniekiem.
  • Anna

   Anna

   Nopietni?! Ja tu uz ceļa "neko ļaunu nedomājot" notrieksi cilvēku un viņš mirs, vai apkārtējie un VP tevi apžēlos un palaidīs nesodītu? Ko nozīmē "daudzus izglābj, kādu nē"?! Te ir stāsts par to, ka notika nepareiza ārstēšana un nolaidība! Un turklāt melo gan VP, gan ārsti (ar cienīto Leimani priekšgalā)! Pretīgi, ka korupcija aizgājusi TĀDĀ līmenī!!!!
   • Aha

    Aha

    Pretīgi ir tas, ka Jūs ticat safabricētam sižetam un komentāros rādiet savu zināšanu virspusību. Ja krimināllietā ir ekspertīze un Veselības inspekcijas atzinumus, kur vairāki Latvijas vadošie ārsti (no kuriem, liela daļa ir profesori) ir pateikuši, ka ārstēšana ir notikusi korekti un ārsti nav vainīgi, kas Jūs esat pēc izglītības vispār, lai apgalvotu pretējo un nomelnotu ārstus vai tiesībsargājošās iestādes? Pasūtījuma raidījums, kurā 95% no informācijas ir pasniegta sagrozīti, klaji melojot vai noklusējot faktus. Dažreiz vajag domāt līdzi, nevis ticēt tam, ko rāda pseido-raidījumos.
   • Anna

    Anna

    "Dažreiz vajag domāt līdzi, nevis ticēt tam, ko rāda" :D Nopietni?! Tad kāpēc pats / pati esat tik pārliecināts/-a, ka ārsti, inspekcijas un policija nemelo? Tāpēc, ka viņi tā teica????? Interesanti, ko Jūs te komentētu, ja konkrētais gadījums būtu noticis ar JUMS tuvu cilvēku? Un vienīgais, kas sižetā klaji melo, ir dr. Lēmanis. Pirms komentē, iedziļinies!
   • Aha

    Aha

    Tātad, Jūs uzskatiet, ka Latvijas gudrākie un profesionālākie ārsti (doktori un profesori), kas veic pārbaudes par ārstniecības personu darbību un tiesu medicīnas eksperti, kas veic ekspertīzi, melo, bet Jums un "žurnālistiem" ir taisnība, jo Jūs pārzinat konkrēto gadījumu un Jums ir specifiskas zināšanas medicīnā?
   • Anna

    Anna

    Diemžēl melo un piesedz nelikumīgas darbības arī gudrie un profesionālie.
    Un, jā, es zinu, ko runāju.
   • Aha

    Aha

    Diemžēl, Jums nav ne jausmas par ko runājat, jo ne Jums ir medicīniskā izglītība, ne juridiskā, ne Jūs strādajiet policijā. Līdz ar ko, Jums nevajadzētu "gudri" sprediķot par tēmām, no kurām Jūs daudz neko nesaprotat.
 • Andris

  Andris

  Visiem intervētajiem sižeta varoņiem bikses pilnas un aste starp kājām. Pretīgi, ka kas tāds vispār tiek pieļauts. Veiksmi un izturību radiniekiem! Patiesība vienmēr uzvar! Ja neuzvar, vainīgajiem viss nāks atpakaļ....
 • Es

  Es

  Par šo lietu neteikšu bet bieži jau radinieki mēnešiem neliekas ne ziņas par savējiem slimājiem vecākiem tad gadu pēc viņu nāves slimnīcā pēkšņi attopas ka var nosmelt krējumu no slimnīcu riska fonda. Un ne mazo lomu te spēlē advokāti kuri gribēdams piepelnīties mudina tos piederīgos iesniegt policijā dokumentus, nu ja kas sanāks...
  • atbilde

   atbilde

   Jaa, jo kam gan nav brivs laiks un liidzekli mazliet patiesaaties vairaaku gadu garumaa... Domaa ko runaa!
 • Raimonds Lauskis

  Raimonds Lauskis

  Tāpēc es balsošu par saeimas atlaišanu. Mums nav ne tiesiskuma ne taisnības.Vienmēr ROKA ROKU MAZGĀ....
  • Anrijs Smiltnieks

   Anrijs Smiltnieks

   Ok atlaidīs saeimu, ieliks citus mudakus vietā. Ko tas mainīs? Likumi paliks tie paši.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!