8 komentāri

Ekspolitiķi Vinets Veldre un Jānis Straume sākuši strādāt Aigara Kalvīša vadītajā Latvijas gāzē – Veldre darbojas ar parādniekiem, bet Straume vada sporta kompleksu. Tāpat uz Latvijas gāzi varētu pāriet galvenais gāzes jautājumu speciālists no Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK). Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola atzīst – līdz ar šīm pārmaiņām tagad izgaismojas Latvijas gāzes ”draugu astoņkājis”.

Šovasar par Latvijas gāzes jauno valdes priekšsēdētāju kļūstot bijušajam Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim, uzņēmumā plašas darba iespējas pavērušās Kalvīša kādreizējiem līdzgaitniekiem. Tagad tur strādā Kalvīša bijušais padomnieks Raimonds Lazdiņš. Zīmīgi, ka viņš valdības māju savulaik bija spiests atstāt, jo izstrādāja pretrunīgos drošības likumu grozījumus, pret kuriem iestājās eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga un pret kuriem sabiedrība izteica viedokli referendumā. Tāpat arī no lidostas Rīga drošības departamenta direktora amata Lazdiņu “noņēma”, jo atklājās nesankcionēta darbinieku sarunu noklausīšanās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas gāzē no oktobra strādā arī bijusī Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane. Viņa stratēģiskā uzņēmuma valdei un darbiniekiem sniedz juridiskos padomus. Dreimane vairās atklāt, kurš tieši viņai šo amatu piedāvāja.

Tāpat Latvijas gāzē darbu sākuši arī divi bijušie politiķi – Vinets Veldre un Jānis Straume.

Kalvīša valdībā Veldre bija veselības ministrs, un tolaik abi pārstāvēja Tautas partiju. Veldre pēc profesijas ir vetārsts. Latvijas gāzē viņš strādā par inženieri gāzapgādes departamentā. Veldres pārziņā ir debitoru jeb parādnieku jautājumi.

Savukārt sporta kompleksa vadīšana monopoluzņēmumā jau aptuveni mēnesi uzticēta kādreizējam Saeimas priekšsēdētājam Jānim Straumem. Bijušais “tēvzemietis”, balsu pirkšanas skandālā Jūrmalas mēra vēlēšanās KNAB noklausītajās sarunās saukts arī par Batjku, no politiskās skatuves ilgāku laiku bija prom. Līdz pagājušajās Saeimas vēlēšanās pieteica savu atgriešanos kopā ar Kalvīti, Ivaru Godmani un Aināru Šleseru partijā Vienoti Latvijai. Jaundibinātais spēks ar politikas smagsvariem vēlēšanās neguva labus rezultātus. Straumem jaunajā amatā būs jāgādā, lai Latvijas gāzes darbinieki saglabātu labu fizisko formu.

Jāpiebilst, ka uzņēmums Latvijas gāze jau sen nepieder valstij – to kontrolē Krievijas Gazprom, Jura Savicka vadītā Itera Latvija un pagaidām vēl arī Vācijas kompānija E.ON Ruhrgas.

To, cik 440 tūkstoši lietotāju maksā par gāzi un tarifu aprēķinu pamatotību vērtē neatkarīga valsts institūcija – Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija. Viens no tās vadošajiem ekspertiem gāzes jautājumos – Enerģētikas departamenta Gāzes nodaļas vadītājs Jānis Eisaks arī nolēmis pamest darbu valsts institūcijā un pēc Nekā Personīga rīcībā esošām neoficiālām ziņām, viņš no nākamā mēneša vidus plāno sākt strādāt uzņēmumā Latvijas gāze.

Foto:

Eisaks pārstāvējis Latvijas valsti gan sarunās ar Latvijas gāzi, piemēram, par Inčukalna gāzes krātuves modernizāciju, gan rakstījis likumus un saskaņojis ar kolēģiem Eiropā. Viņa tiešā atbildībā atradās visi ar dabas gāzes nozari saistīti jautājumi – sākot ar tarifu aprēķināšanas metodiku, beidzot ar regulatora pārstāvēšanu dažādās starpautiskās organizācijās. Atšķirībā no regulatora padomes locekļiem, kuri divus gadus nevar strādāt uzņēmumos, par kuriem iepriekš lemts, Eisakam šādu aizliegumu nav.

Regulatora eksperta alga vidēji ir 1779 eiro mēnesī. Enerģētikas sektorā tā nav augsta, taču salīdzinot ar algām valsts pārvaldē, tas ir pieklājīgs novērtējums. Eisaks iesniedzis atlūgumu un SPRK pavisam pametīs 8. janvārī.

Ekonomikas ministre pieredzējuša Regulatora darbinieka iespējamu aiziešanu strādāt Latvijas gāzes labā sauc par bīstamu tendenci. Tas liek uzdot jautājumu, cik godprātīgi SPRK izstrādājis noteikumus, kas gāzi ļautu piegādāt no alternatīviem avotiem un, cik aktīvi tas aizstāvēs valsts intereses tiesvedības procesā ar Latvijas gāzi.

Dana Reizniece-Ozola, ekonomikas ministre:

Par bīstamu gan. Jo līdz šim mēs tikai nojautām, cik liela ir Latvijas gāzes lobija ietekmes zona – tāds viņu draugu ”astoņkājis”, tad šis ir tas brīdis, kad tās mūsu nojautas izgaismojas. Mēs redzam, ka iespējams šie cilvēki arī iepriekš atbalstījuši nevis Latvijas valsts intereses, bet Latvijas gāzes intereses.

Ekonomikas ministre aicina drošības iestādes rūpīgi sekot, vai bijušie valsts darbinieki dienestā gūto informāciju neizmanto ļaunprātīgi un nepārkāpj konfidencialitātes aizliegumu. Tieši šobrīd notiek gāzes tirgus atvēršanas process un Latvijas gāze nekautrējas izmantot savu lobiju gan Saeimā, gan citur, lai to aizkavētu.

Skaties video!

TOP komentāri

 • omite
  +3 +3 0

  omite

  Tiešām nožēlojami,ka mūsu 100 "gudrās galvas" neko negrib redzēt.Un cūkas jau sili nepametīs,kur tiek labi barotas!!!!!!
 • Jānis Vīriņš
  +2 +2 0

  Jānis Vīriņš

  Bulterjers, jeb resnais vepris, kādreizējais Latvijas garants vāc kopā savu kraņču baru, jo nu būs varens mielasts no tagadējo LG īpašnieku galda pārtikas atlikumiem. Šādiem kraņčiem nepastāv ne gods ne valsts, viņus interesē tikai piebāzt vēderu un nav svarīgi no kurienes tas ir nācis.
 • Andris Asaris
  +2 +2 0

  Andris Asaris

  Vienkārši nožēlojami,redzot cik cilvēki var zemu krist dēļ dažiem Jūdas grašiem!
  Vienīgā reālā cerība ir uz Eiropas Komiju, kura reāli ir gatava aizstāvēt patērētāja intereses, nevis izbijušo koruputīvo politiķu un Krievijas intereses!
  Loti ceru ka arī Latvijas valdībai un EM ministrei būs izturība un drosme stāties pretī šim netīrajam spiedienam!
  Ja būs iespēja, man kā galalietotājam izvēlēties piegādātāju, tad labprāt izvēlētos Lietuvas gāzi, kaut tā būtu arī dārgāka! Es negribu uzturēt šo visu mafiju!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl