1 komentārs

Jau otro nedēļu turpinājās Krievijas uzbrukumi it kā teroristu grupējumam Islama valsts Sīrijas teritorijā. Militāro konfliktu pētnieki secinājuši, ka tas viss aizvien vairāk atgādina to, ko Krievija pagājušogad sarīkoja Ukrainā. Parādījušās ziņas, ka no Ukrainas pārceltas vairākas kājnieku vienības, lai tās slepus iefiltrētu Sīrijā. Lai arī Krievija turpina apgalvot, ka tā sauszemes operācijas šajā Tuvo Austrumu valstī nerīkos un aprobežosies tikai ar uzbrukumiem no gaisa.

Kā viens no Putina patiesajiem mērķiem Sīrijā tiek minēts mēģinājums panākt naftas cenas kāpumu. Iespējams, tāpēc arī bumbas krīt uz naftas rūpniecības objektiem, lai arī oficiālā Krievija to kategoriski noliedz. Tomēr iespējamais naftas cenu kāpums nebūs vienīgais veids, kā sekas no kara Sīrijā sajutīsim mēs šeit, Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs Rīgā. Tā eksperti pēta, kā karš Sīrijā notiek informatīvajā telpā. Secinājums – tam ir daudz līdzību ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. Abos gadījumos sākumā Vladimirs Putins noliedza Krievijas armijas iesaistīšanos konfliktā. Un tikai pēc laba laika atklāja, ka jau sen devis saviem ģenerāļiem tiešas pavēles rīkot iebrukumu Ukrainā.

Arī pēc uzlidojumiem Sīrijā Krievijas prezidents šonedēļ plašā intervijā RTR Rossija paziņoja, ka viņa dienesti rūpīgi gatavojušies jau ilgāku laiku.

Līdzīgi kā Ukrainā, arī Sīrijā Krievija pagaidām noliedz, ka bez kaujas lidmašīnām gatavotos izmantot arī savus karavīrus uz sauszemes. Tajā pat laikā šo piektdien Krievijas ģenerāļi paziņoja, ka Sīrijā Krievija veidos apjomīgu jaunu karabāzi. Gan jūras, gan gaisa, gan arī sauszemes spēkiem. Krievija Sīrijā nogādājusi arī jaunās elektroniskā kara kaujas iekārtas ”Krasukha-4”. Ar tām var bloķēt zemu lidojošus satelītus, izsist no ierindas radarus, iznīcināt sakaru sistēmas.

Latvijas un ārvalstu drošības dienesti pēta, kas var sekot šonedēļ Islamistu valsts paziņojumam, ka pret Krieviju tiek pasludināts džihāds jeb svētais karš. Teroristu mērķi var būt jebkuri ar Krieviju saistīti īpašumi. Arī vēstniecības un konsulāti ārvalstīs.

Foto!

Ukrainas kara laikā arī Latvijā notika aktīva kaujinieku vervēšana karošanai promaskaviskajos militārajos grupējumos. Drošības dienesti šobrīd sekojot tam, vai līdzīgas darbības nenotiek, vervējot kaujiniekus karam Sīrijā. Pirms gada bija zināms, ka teroristiem bija pievienojies viens cilvēks no Latvijas. Šobrīd skaits ir pieaudzis.

“Drošības policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka pašlaik ”Islama valsts” kontrolētajās teritorijās uzturas vairāki Latvijas musulmaņu kopienas pārstāvji. Ir vairāki arī musulmaņu kopienas pārstāvji, kas ir izteikuši vēlmi vai mēģinājuši nokļūt tur,” teic Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets.

Ukrainas kara laikā par leģendāru kļuva Kremļa žurnālista Dmitrija Kiseļova izteikumi, kuros viņš draudēja, ka Krievija spēs Ameriku “samalt redioaktīvos putekļos”. Šobrīd politiķi un militārie izlūki pastiprināti seko līdzi informācijai, ka Krievija kaujas gatavībā turot kodolarsenālu.

Skaties video!

TOP komentāri

 • zemnieks
  0 0 0

  zemnieks

  "Kā viens no Putina patiesajiem mērķiem Sīrijā tiek minēts mēģinājums panākt naftas cenas kāpumu. "
  - - - - - - - - - - -
  Sīrija ražo samērā maz naftas. Daudz vairāk ražo Irāna. Sankciju atcelšana Irānai pasaules tirgū iepludinās daudzreiz vairāk naftas par to, ko spēj saražot Sīrija.
  Kas attiecas uz Pūķinu, tas cilvēks melo pa abiem galiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl