Islāma valsts kaujinieku rindās karo arī Latvijas pilsoņi, ziņo Straujuma

7 komentāri
Islāma valsts kaujinieku rindās karo arī Latvijas pilsoņi, ziņo Straujuma
FOTO: LETA

”Teroristu grupējuma Islāma valsts kaujinieku rindās karo arī pieci Latvijas pilsoņi,” tā raidījumā Nekā personīga atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Premjere arī norādīja, ka nav saprotams, kādu motīvu vadīti šie cilvēki dodas stāties teroristu rindās.

Straujuma norādīja, ka, atgriežoties Latvijā, šiem cilvēkiem draud kriminālatbildība. Viņasprāt, Latvijas robežkontrole ir pietiekami spēcīga, lai šos cilvēkus identificētu. Runājot par Latvijas drošību, Straujuma akcentēja, ka šobrīd Latvijā apdraudējuma līmenis ir zems.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs izteicis, ka visā Eiropas Savienībā (ES) nekavējoties nepieciešams slēgt robežas. Premjere gan pauda, ka neredz pamatu šādai rīcībai.

”Es neesmu gatava pateikt, ka mēs slēdzam robežu ar saviem kaimiņiem. Šobrīd neredzu, ka Latvijā būtu jāierobežo sapulcēšanās vai vārda brīvība,” piebilda Straujuma.

Terorakti Parīzē

Pēc asiņainajiem teroristu uzbrukumiem, kas naktī uz sestdienu tika sarīkoti Francijas galvaspilsētā Parīzē, bieži tiek pieminēts, ka līdz ar bēgļiem Eiropā ienāk teroristi.

”Protams, mums ir jādod iespēja cilvēkiem patverties no kara, bet mums šobrīd ekonomisko bēgļu ir vairāk par kara bēgļiem. Mums ir jādomā par mehānismiem, kā viņus sūtīt prom,” tā raidījumā Nekā personīga atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Skaties video!

7 komentāri