8 komentāri

Baltkrievijas teritorijā pie Lietuvas oficiāli notiks lielākā “Zapad” mācību fāze. Tomēr, iespējams, lielāka spēku koncentrācija varētu būt pie Igaunijas.

Televīzijas kanāla “Zvezda” reportāžā no Lugas poligona Krievijā 170 kilometru no Igaunijas robežas stāsta par jaunākajām artilērijas iekārtām.

Mācības pirmdien apmeklēs Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Citus gadus Putins mācības vērojis kopā ar prezidentu Aleksandru Lukašenko Baltkrievijā. Šogad Putins būšot komandpunktā Ļeņingradas apgabalā, kas robežojas ar Igauniju. Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs uzskata, ka gan asprātīgais iedomātas valsts nosaukums, gan oficiālā mācību atklāšana ir māņu manevri, lai novirzītu uzmanību no vietas, kur būs īstais “Zapad”.

Laika gaitā ir pilnveidojušies arī mācību uzdevumi. 2013. gadā pēc ekspertu aplēsēm galvenais bija izmēģināt Baltijas valstu fizisku izolēšanu no Rietumiem. Šogad daudz uzmanības ir pievērsts sakariem. Visā Baltkrievijā ievilktas jaunas sakaru līnijas.

Vairāki gadījumi par traucētiem mobilajiem sakariem Latvijā

Pēdējā mēneša laikā ir bijuši vairāki gadījumi, kad negaidīti traucēti sakari Latvijā. Tam, ka tos būtu izraisījis kāds ārējs spēks, pierādījumu nav. Tomēr šāda iespēja pārrunāta Saeimā.

Par pēkšņiem traucējumiem Kurzemes mobilo sakaru frekvencēs aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim pirms nedēļas stāstījis uzņēmuma LMT vadītājs Juris Binde. Šis stāsts nonācis arī līdz Saeimas Nacionālās drošības un aizsardzības komisijas deputātiem.

 

“Tāda informācija ir bijusi, ka šādi pārrāvumi ir notikuši. Nupat mēs zinām, ka arī telefona numurs 112 tā sistēma nedarbojās. Manuprāt, kādas pirms dažām dienām ne tikai bankai bija problēmas, bet nu pagaidām mēs neesam saņēmuši no drošības iestādēm informāciju, ka tas varētu būt saistīts ar kaut kādu Krievijas darbību. Tajā pašā laikā, protams, neviens nevar izslēgt tādu iespēju, ka mācību laikā būs kaut kādi tāda veida mēģinājumi,” pauda Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Seržants.

“Nekā personīga” rīcībā esošās ziņas liecina, ka pārbaudi par sakaru traucējumiem Kurzemē un citur turpina Drošības policija. LMT raidījumam atbildēja, ka sakaru traucējumi neesot saistīti ar kādām ārējām darbībām.

Bijušais Igaunijas premjerministra Edgara Savisāra padomnieks Vladimirs Juškins izveidojis pētniecisku centru Krievijas politikas izpētei. Juškins uzskata, ka sakari ir šo militāro mācību prioritāte. Krievijas armijai esot milzīga apakšvienība radioelektroniskajai cīņai, kas šajās mācībās pilnveido savu gatavību hibrīdoperācijām.

Juškins uzskata, ka “Zapad” mērķis – panākt, lai Rietumvalstis sāk ar Krieviju dialogu bailēs no uzbrukuma. Un šīs bailes Krievija cenšas panākt ar konkrētu vēstījumu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl