Ģimenes mantotu mežu Mangaļsalā Rīgas pašvaldība pārveidojusi par apbūves teritoriju ar augstiem nodokļiem

Pie TV3 vērsās kāda skatītāja, kura ir mantojusi mežu Mangaļsalā. Viņa pirms diviem gadiem saņēma ziņu, ka mežs domes dokumentos jau labu laiku nav mežs, bet zeme, uz kuras ļauts būvēt privātmājas. Tāpēc nodokļi būtiski pacelti. Ar līdzīgu nepatīkamu pārsteigumu saskārušies arī citi Mangaļsalas mežu īpašnieki.

Atpakaļ uz rakstu

24 komentāri

 • Modra

  Modra

  Teikšu, ka nodoklis ļoti zems par tik lielu zemes platību. Man Jelgavā tik par 600 kvm zemes jāmaksā ap 80 EUR gadā, tas ir 19.5 EUR ceturksnī, bet te pieci hektāri un pie jūras... un nodoklis vēl mazāks...
 • Juris Apanasevics

  Juris Apanasevics

  Ja kāds teica ka rekets vairs nepastav tad es teiktu ka pastāv tikai likumīgā veida un to dara Valst un valsts iestades.
  Jau senak lasiju viena gudra gramatā "zeme Ir privilēģija ko vares atļauties tikai turigakie" zeme resurs kas nepalielinas ir tik cik ir un nodokļi tikai augs un augs...

  Šis atgadījums labs piemers par to visu 😕
 • Līga Bleive

  Līga Bleive

  tā tas ir mūsu valstī jau visu šo brīvvalsts laiku. Kāpēc pēc krīzes, kas bij 10 gadus atpakaļ cilvēki pameta Latviju? Neērti jau cilvēkiem runāt par to, ka algas kritās vai bez darba palika, kredīti uzkārās, bankas nepiekāpās, advokātiem naudas nebij un viss, visu atņem un cilvēks ir pilnībā iznīcināts, ta vēl parādā paliek. un termiņus uzliek atbil'dem nedēļu vai divus, ka Anglijā vēstules jau ar iztecējušiem atbildes laikiem nonāk, viss tiek iztiesāts par labu kredītdevējiem. Tāpat arī te, kāds kāro pēc visa un vēlāk savā starpā sadalīs.
 • Gints Gaušelis

  Gints Gaušelis

  Pidari ne valdība. Sibīrijas mēri visiem tiem lopiem!!!!!
 • ITms Mac'Vayn
 • Ilze ExRatniece

  Ilze ExRatniece

  RD bija gan profesionàlàk jàatbild uz šo jautàjumu🤗
 • Ilze ExRatniece

  Ilze ExRatniece

  Nu nezinu... teritorijas plànojuma īstenošana var bût par pamatu nodokłu aprekina izmaiñàm, ne fakts, ka zonèjums ir mainîts. Ja minètais zemesgabals iekłaits pieminètajà detàlplànojuma teritorijà, tad tàpèc arî ir piemèrota cita likme. Bet, ja ir uzsàkts det plànojums, tad to nevar izdarit bez îpašnieka...
  • Ošis Viesturs

   Ošis Viesturs

   Ilze ExRatniece nu ja ņem tad, lai kompensē attiecīgi.
  • Ilze ExRatniece

   Ilze ExRatniece

   Ošis Viesturs te cita problèma - cilvèkam liek maksàt par to, ko viņš nesaņem. Lai paaugstinātu likmi, ir jāsāk attiecīgo teritoriju izmantot atbilstoši - lai tur kaut ko izmantotu, jāizstrādā detālplānojums, jātransformē mežs, jānomaksā par to zaudējumi utt... kamēr to nedara, nav pamata likmi mainīt, tāpēc arī RD nevarēja atbildēt, kapēc 11 gadus neprasīja maksāt kā par apbūves zemi.. zinu arī vēl citu info, kas nemaz tik viegli to teritoriju neatļautu tā vnk sākt apbūvēt🤷🏼‍♀️ tas vnk nav godīgi šajā situācijā
 • Sakritība - atkal Pēterītis :)

  Sakritība - atkal Pēterītis :)

  Hi hi hi Pēteris Strancis kāda sakritība! Arī viņa paraksts rotāja dokumentu, kurš dabas pamatni Maskavas ielā 264 pārvērta par apbūves teritoriju! Skaista zaļā zona Ķengaragā dīķis ar saliņu vidū :( projektā daļēja dīķa aizbersana un nenormāli tuva apbūve jau esošajām ēkām!
 • MŰLLER

  MŰLLER

  Ja uz dokumenta par īpašuma detālplānojuma maiņu nav īpašnieces paraksts, tad tam papīram nav juridiska spēka. Kā tiesa vispār varēja dot negatīvu slēdzienu attiecībā pret īpašnieci. Ministram Pūcem bija taisnība. Par īpašuma maiņu var pieteikt tikai īpašnieks. Lai to darītu pašvaldība, tad tam jābūt valstiskam pamatam,piem., ceļu būve. Ja tas ir sakarā ar kāda blakus esoša zemesgabala biznesa plāniem, tad tas nav pieņemams. Šķiet, ka tiesa vadās pēc citiem likuma principiem. Kā saka, zagļu izdomātos likumus zagļi pagriež sev izdevīgā virzienā.
 • Ilze Riekstiņa
  • Oskars Birnis
  • Ilze Riekstiņa

   Ilze Riekstiņa

   Detaļas ir svarīgas. Jo īpaši pētnieciskajā žurnālistikā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!