Šonedēļ Rīgā sadumpojās gidi. Viņiem nepatīk, ka jātērē laiks un nauda formālu prasību izpildei, lai pagarinātu savus sertifikātus. Gidi ir sašutuši, ka mācīties var tikai trīs firmās, kur jāklausās jau zināmas lietas un par to jāmaksā vairāk nekā 300 eiro. Vismaz divas firmas radot aizdomas par izplānotu shēmu. Viena no tām pieder Rīgas domes vadībai pietuvinātā Aleksandra Brandava biznesa partnerei. Savukārt firmas “Barbara & M” vadība ir piedalījusies noteikumu rakstīšanā un darbojas Rīgas Tūrisma attīstības biroja paspārnē esošajā komisijā, kas lemj par gidu licenču pagarināšanu.

Atpakaļ uz rakstu

5 komentāri

 • Kaspars Kaspars

  Kaspars Kaspars

  Péc shii sizheta tüliit sākās pérkamo sertifikātu sistémas aizstāvju konspiratiivie komentāri..
 • Iveta Rīvāne

  Iveta Rīvāne

  Izskatās, ka gidu sertifikāciju grib izmantot politiskos nolūkos, meklē kādus īpašos draugus.... Tā vietā, lai painteresētos, kāpēc ir tikai 3 licencēti kursi, aptaujā licencēto kursu īpašniekus, nevis iztaujā pārējos, kuri savas programmas nav licencējuši. Smieklīgi, ka aizrunājās jau līdz akreditācijai gluži kā augstskolām. Tagad protestējošiem gidiem būs jākļūst par studentiem? Turklāt šī problēma jau bija zināma 3 gadus. Jautājums, kāpēc šos 3 gadus to nerisināja... Sertificē uzņēmums, kas pats rakstījis noteikumus? Bet tā jau tūrismā ir, ka visu dara profesionāļi, konkrētā gadījumā LPGA. Un ne tikai tūrismā. kas tad cits rakstīs noteikumus, ja ne gidu profesionālās organizācijas Un, ja jau gribēja "piekasīties", tad varēja painteresēties, kāpēc ir 2 gidu asociācijas un kāpēc tikai 1 asociācijas priekšlikumus izmantoja, tas būtu taisnīgi. Varēja pajautāt otrai gidu asociācijai (LGA),kāds ir viņu viedoklis. Tas būtu objektīvi. Konkrētajā sižetā, manuprāt, acīmredzama neobjektivitāte, iespējams, politiskā ieinteresētība, jeb labākajā gadījumā žurnālistu neieinteresētība (varbūt arī neprofesionalitāte) problēmā. Ļoti virspusējs skatījums.
 • Dzintars Skarbovskis

  Dzintars Skarbovskis

  Kādreiz bija profesionālā tūrisma gidu programma LU VFF. Pats tur divus semestrus papildināju savas zināšanas. Nu nevar kaktu firmeles sagatavot labus gidus!
  • Iveta Rīvāne

   Iveta Rīvāne

   Vispār gida profesija paredz, ka gidi visu laiku papildina zināšanas/ Kursos var iegūt tikai zināšanas par to, kā rādīt un stāstīt, bet iemaņas apgūt var tikai praksē. Protams, ka var apgūt profesionālās iemaņas un pamatzināšanas augstskolā, taču visā pasaulē pārsvarā cilvēki jau ar augstskolas izglītību apgūst zināšanas par gida darbu kursos Cita lieta, kursu ilgums un programmas.Var mācīt kursos visādas pamatzināšanas (vēsture, mākslas vēsture, kultūrvēsture utml...), bet patiesībā tas jau cilvēkam ir jāapgūst dzīves laikā un tad viņš iet strādāt par gidu un kursos apgūst specifiku, stāstīšanas un rādīšanas paņēmienus, ekskursijas sagatavošanas metodiku.
 • Allan Pempers

  Allan Pempers

  Piem, Marokā gidiem licences izdod kultūras ministrija. Štruntīga kartona lapiņa celofānā ar noģīmi. Noviltot viens divi, bet kkā viņi tur protas. Un ja tās kartiņas nav, tad šos smagi drāž.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!