“Garīdznieki ar ģimenēm un dažādas VIP personas”; Covid-19 ierobežojumu laikā Maskavā notiek slēgts dievkalpojums

3 komentāri

Maskava bija pirmā Krievijas pilsēta, kurā ieviesa stingrus ierobežojumus Covid-19 apdraudējuma dēļ. Bez caurlaidēm no mājam iziet nedrīkst, par pārvietošanos bez atļaujas jāmaksā lieli sodi. Pilsētas vadība stingri prasa ievērot pašizolāciju.

Nedrīkstēja pulcēties arī pareizticīgo Lieldienu laikā. Uz to īpaši aicināja valsts vadība.

“Šogad Lieldienas norit piespiedu ierobežojošos apstākļos, kas nepieciešami, lai apkarotu visā pasaulē zināmās slimības izplatīšanos. Apvienojot spēkus, mēs risinām šīs problēmas,” Lieldienu apsveikumā sacīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Bet paša Maskavas centrā pretī Kremlim, Svētās Sofijas baznīcā, kas atrodas starp “Rosneft” un aizsardzības ministrijas ēku, Lieldienu naktī notika slēgts dievkalpojums. To pamanīja žurnālisti no neatkarīgā telegram kanāla “BAZA”.

Baznīcu tonakt apmeklēja ap 50-60 cilvēku, tiem bija izsniegtas īpašas caurlaides, visu pieskatīja policija. Starp Lieldienu dievkalpojuma apmeklētājiem bija garīdznieki un viņu ģimenes, dažādas VIP personas, piemēram aktieris Ivans Ohlobistins ar ģimeni.

Ivans Ohlobistins ir Krievijā pazīstams aktieris, kurš vienlaikus ir arī garīdznieks. 2011.gadā viņš grasījās kandidēt Prezidenta vēlēšanās, bet nedaudz vēlāk no šī nodoma atkāpās.

Pāris nedēļas pirms slēgtā Lieldienu pasākuma Ohlobistina meita paziņoja, ka izslimo koronavīrusu. Ohlobistins žurnālistiem neatbildēja, kāpēc pārkāpj karantīnas noteikumus.

Baznīcas pārstāvji žurnālistiem skaidroja, ka dievkalpojumā piedalījās tikai garīdznieki, bet uzfilmētajos kadros redzams, ka tā nav taisnība.

“Mums tikai ar caurlaidēm, policija dežūrē vienmēr, no rīta līdz vakaram. Tikai ar caurlaidēm, sarakstus mēs iesniedzām, tajos bija tikai dievkalpojumam nepieciešamie darbinieki. Koris un garīdznieki,” sacīja baznīcas pārstāve.

Svētās Sofijas Dievišķās Gudrības baznīca ir neliela, bet nozīmīga baznīca. Tajā kalpo priesteris Vladimirs Volgins. Viņš ir Krievijas bijuša prezidenta un premjerministra Dmitrija Medvedeva sievas Svetlanas garīgais tēvs.