1 komentārs

Policija jau 8 gadus izmeklē krimināllietu par kredītu izkrāpšanu no Hipotēku un zemes bankas treknajos gados. Īpašumus un kredītus vairāku miljonu vērtībā sagrābušās personas, kas saistības reģistrējušas uz citu cilvēku vārdiem.

Tā kā kriminālprocess nevirzās un zaudējumus no vainīgajiem nav iespējams piedzīt, banka naudu atprasa no tiem, kas uzrādīti par kredītu galvotājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viens no tādiem ir Uģis Plaudis, kurš par parādu bankai uzzinājis tikai pēc tam, kad šķīrējtiesa to jau bija pietiesājusi. Banka uzskata, ka viņš kredītu ir galvojis, bet policijas pierādījumi liecina, ka viņa paraksts uz dokumenta ir viltots.

Uģim Plaudim 2006. gadā bija 25 gadi. Lai gan viņam nebija pat pabeigtas vidusskolas izglītības, viņš dzīvoja labi. Strādāja par santehniķi pašvaldības uzņēmumā un papildus piepelnījās celtniecības firmās. Zemesgrāmatā uz viņa vārda bija reģistrēts ar kredītiem neapgrūtināts nekustamais īpašums.

Dzīvoklis Pļavniekos, ko viņam bija uzdāvinājusi vecāsmātes māsa. Uģis Plaudis bija ideāls objekts, lai kļūtu par krāpnieku upuri.

Par to, ka viņa personas dati 2006. gadā izmantoti kredīta izkrāpšanai no valstij piederošās Hipotēku un zemes bankas, viņš uzzināja tikai 2014. gadā. Tagad ar Hipotēku bankas kredītiem nodarbojas valsts Finanšu institūcija Altum.

Uģis Plaudis, cietušais krimināllietā par kredītu izkrāpšanu

Atnāca spriedums no Altuma, ka esmu parādā bankai 180, nē 170 tūkstošus ar kapeikām. Protams, biju šokā, zvanīju uz banku, kur man laipni atbildēja, ka ir uzsākts kriminālprocess, vai es neesmu ieradies jau policijā, ja neesmu, lai es gaidot uzaicinājumu.

Policijā Plaudis uzzinājis, ka viņa paraksts atrodams uz līguma, ar kuru viņš esot galvojis 170 tūkstošu eiro kredītu dzīvokļa iegādei augstceltnē Solaris Imantā. Kredīts izsniegts Siguldas Hipotēku un zemes bankas filiālē tirdzniecības centrā Raibais Suns. Kredīts noformēts Igoram Spreilim.

Plaudis nepazīst kredītņēmēju, arī Siguldas filiālē neesot bijis. Spreilis Nekā personīga atzina, ka nepazīst galvotāju Plaudi. Arī viņš sevi uzskata par cietušo. Atšķirībā no Plauža viņš zina personas, kas iegrūdušas viņu parādos. Tās esot divas viņa paziņas – Kristīne Loginova un Ineta Freimane.

Viņam solīts, ka kredīts uz viņa vārda būs neilgu laiku. Kamēr izdosies dzīvokli pārdot. Tomēr riskantais plāns nogājis greizi un abas viņam pazīstamās dāmas pazudušas. Galvojuma līgumu bankas vārdā 2006.gadā parakstījis Siguldas norēķinu grupas vadītājs Aivars Rudi.

Spreiļa nosauktos kredīta ņemšanas organizatorus viņš atminas, taču kredītņēmēju Spreili un galvotāju Plaudi nē.

Lai gan liela daļa no šajā krimināllietā konstatētajiem krāpnieciskajiem darījumiem veikti Siguldas filiālē, bankas vadībai neesot bijuši iebildumi pret Rudi darbu. Darbu bankā viņš pametis pēc abpusējas vienošanās un tagad darbojas Kredītņēmēju asociācijā.

Banka policijā vērsās jau 2008. gadā. Izmeklēšana joprojām nav pabeigta. Policija uzskata, lieta nav vilcināta. Izmeklēšana notiek, trīs personām aizdomās turamo statuss. Lieta esot sarežģīta, daudz epizožu un iesaistīto personu.

Šis process ilga divus gadus, un šajā laikā persona ne reizi persona nav atsaukusies nedz uz aicinājumiem, ne uz brīdinājumiem, nedz uz tiesas aicinājumiem. Persona nav izvēlējusies iespēju paust savu viedokli.

Šobrīd Plaudis ar sievu un astoņus gadus veco dēlu mitinās vienistabas dzīvoklītī Juglā. Viņš nenoliedz, ka ignorējis visus brīdinājumus un pavēstes, jo maldīgi uzskatījis, ka policija noskaidros patiesību, atradīs vainīgos un pārpratums būs beidzies. Lieta jau ir nodota zvērinātam tiesu izpildītājam.

Tiesu izpildītājs vispirms ir ķēries klāt vienīgajam Uģa Plauža nekustamajam īpašumam – vienistabas dzīvoklim Pļavniekos. Tajā dzīvo parādnieka vecāsmātes māsa, kas savulaik to viņam uzdāvinājusi. Šā īpašuma vērtība nesedz pat desmito daļu parāda, tāpēc pārdošana neglābs parādnieku no tālākas tiesu izpildītāju uzmanības.

Pēc Nekā personīga intereses Altum lietu apturēja. Cietušais bankai nodevis policijas ekspertīzes slēdzienu, ka viņa paraksts uz galvojuma līguma, visticamāk, ir viltots. Altum sola vēlreiz izpētīt pieejamos materiālus, lai izlemtu, kā rīkoties tālāk. Plaudi var glābt spriedums krimināllietā, taču policijas, prokuratūras un tiesas darbs šādā saimnieciskā strīdā, visticamāk, vilksies gadiem.

Otra iespēja ir panākt atkārtotu piedziņas lietas izskatīšanu tiesā un tur pierādīt, ka viņš neko nevienam nav galvojis un tiesvedībās ierauts, pašam nezinot.

Foto

Video

TOP komentāri

  • Joks - cerams
    0 0 0

    Joks - cerams

    Normālam cilvēkam tas nav saprotams! Ja cilvēks nav galvojis, kāpēc viņam jāmaksā??? Šķiet, tā notiek tikai LV!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl