Eksdiplomāts, kuram atņemta pielaide valsts noslēpumam, izmanto valsts vārdu un sola tirgot termiņuzturēšanās atļaujas

3 komentāri
Eksdiplomāts, kuram atņemta pielaide valsts noslēpumam, izmanto valsts vārdu un sola tirgot termiņuzturēšanās atļaujas
Ieva Lūka / LETA

Kāds agrākais Ārlietu ministrijas darbinieks Rūdolfs Brēmanis ir uzsācis plaša mēroga biznesu. Izmantojot Latvijas valsts iestāžu vārdu, viņš tagad kūrē biznesu, tostarp – tirgojot termiņuzutrēšanās atļaujas. Šīs iestādes nav ļāvušas izmantot sevi, lai reklamētu šo biznesa projektu. 

Brēmanis sola atbalstu IT jautājumos, nodrošinot apsardzi, juridiskās konsultācijas, palīdzību tirgojot un pērkot īpašumus kā arī izkārtojot termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā. Kā partnerus savam privātajam biznesam bijušais diplomāts norādījis Latvijas simtgades biroju un Ekonomikas ministriju. Kā noskaidrojām, tad šīs iestādes nav ļāvušas izmantot sevi, lai reklamētu šo biznesa projektu.

Slavenās vakariņas Apvienotajos Arābu Emirātos

Iedvesmots meklēt kontaktus un jaunus apvāršņus Latvijas biznesam bija Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kad viņš šī gada pavasarī ieradās vizītē Apvienotajos Arābu Emirātos. Tomēr brauciens iegājis vēsturē ar cita veida kontaktiem, kuros iepinās arī pats prezidents. Vējonis it kā pēkšņi esot saņēmis aicinājumu no ietekmīga Saūda Arābijas uzņēmēja Halifa al Saifa ieturēt maltīti kādā no Dubaijas debesskrāpjiem. Nolemts operatīvi rīkoties un vakariņas apmeklēt. Kad kopā ar kancelejas vadītāja vietnieci Egitu Kazeku un Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču prezidents ieradies, atklājies, ka vakariņās piedalīsies arī Ainars Šlesers un bijušais pagaidu pilnvarotais lietvedis no vietējās Latvijas vēstniecības Rūdolfs Brēmanis.

Vakariņu gaitā lielajās līnijās tika runāts par Baltijas reģiona, par Latviju, par Latvijas eknomikas interesēm, izaugsmes tempiem, investīciju vidi.

Tieši agrākais vēstniecības darbinieks Brēmanis vēlāk sociālajos tīklos ievietoja foto, kur naksnīgajā maltītē pie prezidenta labās rokas sēdēja oligarhu sarunu viens no galvenajiem dalībniekiem Ainārs Šlesers. Šlesers Dubaijā bija ieradies kā viņa un ekspremjera Andra Šķēles uzņēmuma ”Multi capital holdings” īpašnieks.

Neoficiāli avoti Nekā personīga apstiprina, ka Šlesers vietējos biznesmeņus iespējams mēģinājis pierunāt pirkt nekustamo īpašumu Rīgā Zaķusalā. Vakariņas ar Latvijas valsts prezidenta Vējoņa piedalīšanos bijis Šlesera žests vietējiem šeihiem, lai nodemonstrētu savus plašos sakarus un ietekmi.

Ārlietu ministrijas valsts sekretāram agrākā Latvijas vēstniecības darbinieka Rūdolfa Brēmaņa ierašanās uz tikšanos kopā ar Šleseru esot bijis pamatīgs pārsteigums. Jo Brēmanim īsi pirms valsts prezidenta vizītes tika atņemta pielaide valsts noslēpumam. Kāpēc tas izdarīts, ministrija neatklāj.

Brēmanis demonstrē sakarus internetā piedāvā plašu pakalpojumu klāstu

Brēmanis, vēl strādājot diplomātiskajā sektorā, soctīklos plaši atrādījis savus braucienus uz Afganistānu, Kuveitu, Irāku. Valda Dombrovska un Laimdotas Straujumas valdību laikā bieži ceļojis kopā jau ar valdības līmeņa delegācijām. Bijis arī Ārlietu ministrijas Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas nodaļas vadītājs un kopā ar ministriem spriedis par sakariem ar ārvalstīm. Kas nozīmē – darbs ministrijā viņam pavēris plašas iespējas dibināt kontaktus un pazīšanos.

Šonedēļ Nekā Personīga pamanīja, ka šā gada februārī dibināta Rūdolfa Brēmaņa firma ”Middle East Latvia Holding” izveidojusi mājas lapu internetā, kurā partneriem no ārvalstīm sola visplašākā spektra sadarbības iespējas – tirgojot nekustamos īpašumus, nodrošinot kiber un fizisko apsardzi, konsultējot finanšu jautājumos. Kā arī solot iespēju nokārtot uzturēšanās atļauju Latvijā. Firmas juridiskā adrese atrodas kādas daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī. Kā birojs uzrādīta adrese Ģertrūdes ielā. Mājas pārvaldniece gan apgalvo, ka šādas firmas te nav.

Lai arī “Middle East Latvia Holding” dibināta tikai februārī, tā internetā lepojas ar vairāk nekā 13 gadu ilgu pieredzi uzņēmējdarbībā un globāla mēroga valstu savstarpējo attiecību attīstīšanā. Kā partneri mājas lapā norādītas divas Latvijas valsts institūcijas – Latvijas simtgades birojs un Ekonomikas ministrija.

Raidījums sazinās ar ekonomikas ministru, kultūras ministri un Latvijas simtgades pārstāvjiem un noskaidro, ka viņiem nekas nav zināms par šādām darbībām, kur nu vēl sadarbību.

Tās pašas dienas pēcpusdienā šī mājas lapa vairs nebija pieejama.

Rūdolfs Brēmanis sarakstē ar Nekā Personīga apgalva, ka nolīgtie mājas lapas izstrādātāji to tikai testējuši. Tāpēc lapa nonākusi ”online” režīmā. Savukārt valsts iestādes un institūcijas esot bijuši tikai kā papildus avoti, kur interesentiem meklēt ziņas par Latviju.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl