Drošības policija: Baltnews saņem finansējumu, kas ir saistīts ar Krieviju

1 komentārs
Drošības policija: Baltnews saņem finansējumu, kas ir saistīts ar Krieviju
LETA

Igaunijas policija aizturējusi portāla Baltnews.ee redaktoru Viktoru Korņilovu. Šo cilvēku neapsūdz noziegumos pret Igaunijas drošību, tomēr pie viņa atrastā nauda un vērtslietas vedina domāt, ka šos līdzekļus Korņilovs bija ieguvis kā samaksu par Krievijas interešu īstenošanu Igaunijā. Portāls Baltnews ar tādu pašu nosaukumu strādā arī Latvijā. To vada bijušais Krievijas televīzijas Rossija darbinieks un pieredzējis sabiedrisko organizāciju darbinieks Andrejs Jakovļevs.

Aleksandrs Korņilovs ir viens no Igaunijas krievu tautiešu koordinācijas padomes vadītājiem. 2014.gadā viņš paziņoja, ka Baltijas valstīs dibinās portālus Baltnews. Tos izveidoja zibens ātrumā un drīz vien Baltnews sāka ražot ziņas.

2014. gada Igaunijas Drošības policijas KAPO pārskatā ziņots, ka Baltnews tiek finansēts caur Holandē reģistrētu firmu Media Capital Holding BV, kuru kontrolē cilvēki, kas saistīti ar Kremļa mediju projektu Rossija Segodņa. Igauņu policijai ir aizdomas, ka Baltnews dibināšanā ir iesaistījies Vladimirs Lapekins no Eirāzijas ekonomiskās apvienības, organizācijas, kas koordinē Krievijas ietekmes operācijas kaimiņvalstīs. Īsi pirms Baltnews palaišanas 2014.gada sākumā KAPO piefiksēja, kā Igauņu krievvalodīgais aktīvists un nākamais Baltnews redaktors Korņilovs Tallinas stacijā Lapekinu sagaida. Pagāja divi gadi un augustā Igaunijas policija Korņilovu apcietināja.

Nekā personīga rīcībā esošās ziņas liecina, ka pie Korņilova atrasts daudz skaidrās naudas un pareizticīgo ikonas no Krievijas, kurām nav bijis ne izcelsmes dokumentu, ne arī izvešanas atļaujas. Korņilovs esot viltojis līgumus ar citām firmām, kas it kā apliecinātu darījumus. Tomēr darījumu dabā nav bijis. Igauņu policisti uzskata, ka žurnālists saņēmis naudu un vērtslietas apmaiņā pret centieniem ietekmēt Igaunijas sabiedrisko domu.

Latvijā Baltnews darbību koordinē Andrejs Jakovļevs, bijušais Tatjanas Ždanokas deputātes palīgs Eiroparlamentā un Latvijas Krievu savienības biedrs. Jakovļeva darbība ir ļoti sazarota un viņš daudz paspēj. Kopā ar sievu Irinu Litvinovu viņš pārvalda fondu Amber Bridge. Tas ir reģistrēts turpat, kur portāls Baltnews – telpās Skolas ielā. Tur ir arī Jakovļeva sievas reklāmas aģentūra LITIR.

Šai pašā vietā atrodas vēl kāda sabiedriska organizācija ”Demokrātisko vērtību un integrācijas neatkarīgā asociācija”, kuras vadībā bez Jakovļeva un viņa sievas vēl ir arī arodbiedrības LABA funkcionārs Nikolajs Kabanovs. Nodibinājumam neesot neviena darbinieka. Tomēr pērn no neatšifrētas saimnieciskās darbības tas nopelnījis 54 tūkstošus eiro. Agrāk šī organizācija saucās DVINA.

Jakovļevam ir liegta iebraukšana Igaunijā. 2010.gada pārskatā KAPO raksta, ka Jakovļeva sabiedriskā organizācija Amber Bridge rīkoja svinības un konferenci par godu Latvijas un Igaunijas iekļaušanas Krievijā 300 gadu jubilejai. Pēc igauņu ziņām, nodibinājuma Amber Bridge finansējumu sagādājis Krievijas domes augšpalātas deputāts Valērijs Parfjonovs.

Jakovļevam šķiet, ka Igaunijas specdienesti pret Baltnews darbiniekiem sākuši politiskas vajāšanas. Viņš esot vērsies Igaunijas tiesā, lai atceltu aizliegumu iebraukt Igaunijā. Arī kolēģa Korņilova aizturēšana Tallinā esot ar politisku nokrāsu.

Video

Foto

Save
1 komentārs