Komentāri

Daugavpils ir otra lielākā Latvijas pilsēta ar gandrīz 100 000 iedzīvotāju. Pilsētā dominē krievvalodīgie, taču domi vada Jānis Lāčplēsis no Latgales partijas. Pie varas viņš var noturēties tikai ar krievvalodīgajiem tīkamu partiju atbalstu.

Saskaņa no koalīcijas Daugavpilī ir aizgājusi, tāpēc Latgales partijai atbalsts domē jāmeklē pie mazajiem politiskajiem spēkiem, starp kuriem ir arī radikāļi ar neslēpti prokremliskiem uzskatiem. Vienu no tādiem pārstāv deputāts Jurijs Zaicevs. Šis Tatjanas Ždanokas partijas biedrs tagad ticis pie amata pašvaldības uzņēmumā Daugavpils siltumtīkli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daugavpils siltumtīkli ir lielākais pašvaldības uzņēmums. Tas ir tūkstošiem klientu un divdesmit piecu miljonu apgrozījums. Par siltumtīklu stratēģiju un attīstību tagad atbild dokumentu viltošanā apsūdzētas Daugavpils deputāts Jurijs Zaicevs.

Daugavpils siltumtīklos Zaicevs sācis strādāt 4. janvārī. Šajā dienā izveidots arī jaunais amats – Stratēģiskās plānošanas un attīstības struktūrvienības vadītājs. Šim krēslam nav prasīta ne augstākā, ne kāda speciālā izglītība, tāpēc tai kvalificējas deputāts ar vidusskolas diplomu. Amata aprakstā teikts, ka Zaiceva pienākums ir plānot un vadīt darbības stratēģiju, kontrolēt resursu izlietošanu, veidot un saglabāt uzticēšanos uzņēmuma vadībai, prognozēt un novērst konfliktus, plānot un vadīt uzņēmuma korporatīvā publiskā tēla veidošanu.

Jurijs Zaicevs ir plaša profila politiskais darbonis. Pēdējo piecu gadu laikā viņš rosījies daudzos projektos. 2013. gadā Daugavpils domē ievēlēts no partijas Daugavpils atdzimšana.

2012. gada decembrī viņš mēģināja nodibināt partiju Gods un kārtība. Taču partijai sapulcē pietrūka dibinātāju, bet protokolā partijas aktīvisti bija sarakstījuši nepieciešamo personu skaitu. Drošības policija to piefiksēja un Zaicevs ar vēl trim biedriem tika pie apsūdzībām dokumentu viltošanā. Nenodibinātās partijas mērķis bija Latgales autonomija un oficiāls statuss krievu valodai. Pirms šiem projektiem Zaicevs piedalījās arī Vladimira Lindermana organizācijā ”Par dzimto valodu”. Bija tās Daugavpils nodaļas vadītājs.

Foto

2014. gadā Saeimas velēšanās viņš kandidēja no Latvijas krievu savienības. Tajā viņš ir valdes loceklis kopā ar Jakovu Plineru, Vladimiru Buzajevu un Tatjanu Ždanoku. Vēlēšanas piedalījās arī viņa sieva Irina Boļšakova. Saraksts nepārvarēja piecu procentu barjeru, bet arī Boļšakova tikusi pie darba vietas pašvaldības iestādē – viņa strādā Krievu kultūras centrā.

Daugavpils domē ievēlēti 7 politiskie spēki. Pa četriem deputātiem ir Saskaņai un mēra Latgales partijai, kas ir sadarbības partneris Vienotībai. Sākotnēji Domē nebija opozīcijas, taču septembrī no koalīcijas aizgāja Saskaņas deputāti, oktobrī koalīcija zaudēja vēl vienu balsi. Lai saglabātu mēra krēslu un noturētos pie varas, Latgales partijai un priekšsēdētājam Jānim Lāčplēsim domē arvien vairāk ir nepieciešams mazo partiju atbalsts. Viņš nesaskata neko nosodāmu, ka koalīcijā ietilpstošā Zaiceva ģimenei pēdējā laikā ir veicies ar amatiem pašvaldības struktūrās.

Koalīcijas pamešana iezīmēja Saskaņas vēlēšanu kampaņas sākumu Daugavpilī nākamgad paredzētajām pašvaldību vēlēšanām. Jau iepriekš par Saskaņas Daugavpils nodaļas vadītāju iecelts viens no partijas līderiem Andrejs Elksniņš.

Ar Elksniņu saistītas personas iegādājušās divus ietekmīgus medijus Daugavpilī. Avīzi Naš gorod un ziņu portālu gorod.lv. Tagad tur bieži parādās Elksniņa viedokļi un publikācijas.

Daugavpilī ir 95 tūkstoši iedzīvotāju, no tiem puse ir krievi, bet latvieši ir 17 tūkstoši. Tomēr līdz šim nevienās vēlēšanās ne Saskaņa, ne kāda cita krievvalodīgajiem tuva partija nav pašvaldībā ieguvusi dominējošo stāvokli.

Daugavpils siltumtīklu nosaukums līdz šim visplašāk zināms saistībā ar 850 tūkstošu eiro izkrāpšanas un kukuļošanas lietu, kurā apsūdzētas 6 personas. Apsūdzība celta arī bijušajam Daugavpils domes priekšsēdētāja vietniekam Vjačeslavam Širjakovam no Saskaņas.

Skaties video!

Lasi vēl