Dalība Sīrijas karā dod Krievijai “tirgošanās iespējas” ar Rietumiem, uzskata pētnieks

Komentāri

Krievijas ārējo ienaidnieku – Ameriku – Kremlis aizvien aktīvāk vaino ne tikai par pārsimt karavīru izvietošanu Baltijā, kas apdraudot Latvijas austrumu kaimiņvalsti.

Krievijas amatpersonas Obamu vaino kara izraisīšanā Sīrijā. Un arī Eiropas virzienā nākošās bēgļu straumes esot amerikāņu specdienestu gudri izplānots solis, kā iznīcināt Eiropu. Šo teoriju atbalsta arī agrāk Krievijas televīzijās redzētie krievvalodīgo tiesību cīnītāji no Baltijas, kuri nu kļuvuši par starptautiskās politikas ekspertiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Krievija grib izmantot Sīriju, lai rietumi aizmirstu par Ukrainu. Tā domā mūsu Aizsardzības ministrijā un arī Austrumvalstu pētnieks Andis Kudors. Pavasarī Rietumvalstis un Krievija vienojās par 13 miera plāna punktiem, kā izbeigt karu Ukrainā. Tuvākajās nedēļās, kā reiz, gaidāmas jaunas sarunas par to, kā veicas ar šo Minskas vienošanās izpildi.

“Iesaistīšanās Sīrijā Krievijai dod tirgošanās iespēju. Līdzīgi kā bija Aukstā kara laikā. PSRS iesaistoties karstajos punktos vai pašiem veidojot tos, iegūst iespēju iegūt kaut kādu apmaiņas elementu sarunās ar rietumiem. Tas pats ir šeit,” uzskata Kudors.

“Putins mēģinās īstenot “iziešanas stratēģiju”. Samazināt klātbūtni Ukrainā. Mēģināt parādīt, ka viņš ir labs sabiedrotais Islāma valsts apkarošanā. Jautājums, cik Rietumvalstu līderi būs gatavi “norīt” Ukrainu un aizmirst par to. Un piekrist, ka ”Islāma valsts” tagad ir lielāka bīstamība nekā citas. Arī ASV iekšienē ir dažādi viedokļi. Ja Pentagonā vairāk spriež par Krieviju kā lielāku draudu, tad par Islāma valsti spriež kā par lielāku draudu Baltajā namā,” norāda Austrumvalstu pētnieks.

Skaties video!

Lasi vēl