12 komentāri

Latvijas islāma kultūras centra vadītājs vēl pirms dažiem mēnešiem bija Oļegs Petrovs. Šobrīd interneta vietnē Youtube ir pieejams video, kurā šis pats Petrovs cilvēkus uzrunā, jau atrodoties kādā no musulmaņu valstīm, visticamāk, Sīrijā vai Irānā. Video viņš apsveic teroristus, kuri nogalināja cilvēkus uzbrukumā Francijas karikatūru žurnāla redakcijai un slavē Džihādu jeb svēto karu. 

Agrākie Petrova sekotāji no sava bijušā līdera izteikumiem norobežojas. Viņi jūtoties nodoti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt Latvijas Drošības policija pret Petrovu sākusi Kriminālprocesu par pretlikumīgu piedalīšanos bruņotā konfliktā.

Kas ir šis “svētā kara” slavinātājs?

Oļegs Imrans Petrovs nav dzimis islāmticīgo ģimenē, bet šai ticībai pievērsies vēlāk. Šādus cilvēkus sauc par ”konvertītiem”. Islāma kopienā viņš bija autoritāte. Petrovs vienīgais no Latvijas islāmu apguvis augstskolā Saūda Arābijā, kur viņš mācījies sešus gadus.

Pēc šī slaktiņa Charlie Hebdo redakcijā Francijā Latvijas islāma centra līderis Oļegs Petrovs publiski izteicās, ka karikatūristus vajadzēja sodīt, bet ne tik bargi. Būtu pieticis tikai ar pirkstu salaušanu. Petrova izteikumus tolaik solīja izvērtēt Drošības policija. Atgādināsim, ka  teroristu uzbrukumā mira 12 cilvēki, bet vēl 11 ievainoja. Atbildību par uzbrukumu uzņēmās viens no grupējuma Al-Qaeda atzariem.

Iepriekš Petrovs arī izteicies šādi: “Irākā nogalināja miljonu musulmaņu, bet neviens nepūta lielu burbuli no tā. Kad Afganistānā nogalināja vienu miljonu musulmaņu, tad arī neviens nepūta lielu burbuli. Un tad, ja nogalina desmit cilvēkus, tad tā ir pasaules traģēdija un terorisms.”

Arī pēc asajiem izteikumiem Petrovs turpināja vadīt Latvijas islāma kultūras centru. Kopā ar savu sabiedroto izbijušu žurnālistu Robertu Klimoviču viņi bieži uzstājās medijos, brauca tikties ar studentiem augstskolās Rēzeknē, Daugavpilī un Rīgā, rīkoja publiskās lekcijas, kur stāstīja par islāmu, pravieti Muhamedu un aicināja lasīt Korānu.

Foto:

Islāma centra pārstāvis: pēc 50 gadiem Latvijā lielākoties dzīvos musulmaņi

Kad uz islāma centru ekskursijā ieradās Saeimas deputāti, atkal izcēlās skandāls – centra pārstāvis Klimovičs bija paziņojis, ka pēc 50 gadiem Latvijā lielākā daļa iedzīvotāju būs islamticīgo.

Šī tikšanās ar Saeimas deputātiem notika pagājušā gada oktobrī. Petrovu tajā nemanīja. Agrāk aktīvais centra līderis bija kaut kur pazudis.

Tā tas bija līdz šai nedēļai, kad internetā Youtube kanālā parādījās video, kur redzams agrākais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Petrovs ar automātu pie sāniem. Video nav uzņemts Latvijā. 12 minūšu garā uzsaukumā Petrovs dziļi nožēlo, ka agrāk viņam esot bijis jānoklusē savas patiesās domas un jāizliekas, sniedzot intervijas.

Islāma kultūras centra tagadējais vadītājs Jānis Luciņš par sava priekšteča gaitām neko nezinot. Petrovs no Latvijas vienkārši esot pazudis, palikušajiem neko nesakot. Viņu pat īsti neinteresējot paziņojumi, ko Petrovs izteicis. Luciņam tā pat esot skaidrs, ka šeit ir runa nevis par islāmu, bet radikālu sektu, kuras idejām Petrovs sācis sekot.

Drošības policija saausījusies

Drošības policijai Oļegs Petrovs jau vairākus gadus ir zināms kā viens no radikālākajiem Latvijas musulmaņu pārstāvjiem. Dienesta uzmanību piesaistīja Petrova ilgstošā uzturēšanās ārvalstīs. Notikušais rādot, ka arī Latvijas musulmaņu vidē pastāv radikalizācijas riski. Zināms, ka Petrovs no Latvijas aizbraucis pirms deviņi mēnešiem.

Šis gadījums var nodarīt būtisku kaitējumu musulmaņu kopienai Latvijā, pat ja tās pārstāvju vidū nav cilvēku, kuri būtu ar līdzīgiem uzskatiem, kādi ir Petrovam, uzskata Latvijas Universitātes profesors Leons Taivāns. Tajā pat laikā fakts, ka radikalizējies kopienas līderis, jāuztver ļoti nopietni. Jo islāmā tas, ko saka viņš, tā ir patiesība un likums.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Abdulla Abu Talib
 • Abdulla Abu Talib
  +2 +2 0

  Abdulla Abu Talib

  Visādiem Homēriem, Mikki un citiem anonīmiem remontētājiem pietrūkst drosmes uzrakstīt savus īstos vārdus, Drosmīgi vīri un malači. Jautājums drošības policijai, vai šajos komentāros nav saskatāmi reliģiskā naida kurināšana??? Ja esmu dzimis Latvijā, esmu Latvijas pilsonis un esmu muslims mani jāpadzen? Tad dariet to! Atstāt savu īsto vārdu? Anatolijs Šļahta mob. 22347274. Atņemiet man pilsonību un izraidiet. A šiem komentāru autoriem iesaku uzmanīgāk izteikties.
 • MIKIS
  +2 +2 0

  MIKIS

  Ta vajag visu islamisko aizveert ciet un ja negrib klausiit,tad prom uz islamu zemi,laipieluudz savu alahu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl