Barona ielas galvenais būvuzraugs no rīta līdz vakaram strādājis kur citur, vēsta raidījums

1 komentārs
Barona ielas galvenais būvuzraugs no rīta līdz vakaram strādājis kur citur, vēsta raidījums
LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šonedēļ ziņoja, ka sāks kriminālprocesu par Krišjāņa Barona ielas rekonstrukciju. Konstatēts, ka notikusi dokumentu viltošana. Raidījuma Nekā personīga rīcībā esošās ziņas liecina, ka varētu būt viltoti dokumenti, kas saistīti ar ielas seguma maiņas būvuzraudzību.

Būvdarbus organizēja Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersona Uģis Broža. Viņam bija iespēja izvēlēties uzņēmumu, kas veica būvniecības uzraudzību. Tā sanāca, ka viņš izvēlējās firmu, kura iepriekš piederējusi viņam pašam.

Uģis Broža Rīgas domes Satiksmes departamentā strādājis pāris gadus. Pirms tam viņam piederēja ceļubūves firma Bild – veiksmīgi strādājošs uzņēmums, kura apgrozījums pēdējos gadus nav bijis mazāks par 400 tūkst. eiro. Šo uzņēmumu Satiksmes departamenta Būvniecības nodaļas vadītājs Broža izvēlējās kā būvuzraugu Barona ielas rekonstrukcijas darbiem.

Emīls Jakrins, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors:

Uzraudzītājs tika izvēlēts, departamentam pieaicinot konkrētu būvuzraudzības kompāniju Bild. Kompāniju Bild, ņemot vērā, ka līgums ir zem iepirkuma sliekšņa, līdz ar to tika acīmredzot aptaujāti kaut kādi pretendenti un kā labākais izvēlēts šis risinājums. Pagājušā gada augustā tas notika.

Ar sev iepriekš piederošo uzņēmumu Broža noslēdza līgumu, kas neparedzēja stingru kārtību, kā pašvaldība saņem atskaites par būvdarbu gaitu. Līgumā esot bijušas tikai vispārīgas frāzes, ka uzraudzība jāveic.

SIA Bild no savas puses par tiešo būvniecības uzraugu izraudzījās Andreju Kiseļevu- Podgorniju. Cilvēku, ar kuru Broža ir iepriekš strādājis kopā. Abi viens otru pazīstot jau sen. Šī dokumentu viltošanas lieta ir interesanta ar to, ka no tās izriet – Krišjāņa Barona ielas rekonstrukcijas būvuzraudzība nav notikusi vispār. Jo galvenais būvuzraugs no rīta līdz vakaram ir strādājis Salaspils novada domē.

Raidījuma Nekā personīga rīcībā esošā informācija liecina, – KNAB izmeklētāju ieskatā Kiseļevs-Podgornijs vispār nav braucis uz Barona ielu un neko nav uzraudzījis. Ar savu seno paziņu Uģi Brožu vienojies, ka papīrus sakārtos, “kā vajag”. Tikai tad, kad internetā sākušas parādīties video un foto liecības par to, kā šī rekonstrukcija notiek, Kiseļevs uz savu būvobjektu arī sācis “piebraukāt”. Tad arī sarakstīti darbu pieņemšanas akti ar atpakaļejošu datumu. Šeit KNAB saredz dokumentu viltošanu.

Video