4 komentāri

Krievijā, līdzīgi kā Latvijā, amatpersonām ir jāiesniedz deklarācijas, lai atskaitītos par saviem īpašumiem un bagātībām. Kāds nelielas Piemaskavas pašvaldības līderis ir deklarējis nelielu dzīvokli Latvijā.

Šis partijas “Vienotā Krievija” biedrs Konstantīns Karakovskijs ir ne tikai politiķis no kāda nelielas pašvaldības, bet aktīvi darbojas Vladimiram Putinam lojālajā motoklubā “Nakts Vilki”. Un kopā ar šiem “baikeriem” piedalījies Krimas okupācijā.

Par aktīvo līdzdalību Krimas atgriešanā Krievijas sastāvā Karakovskijs saņēmis apbalvojumus. Pēc atbraukšanas no Krimas viņš atgriezies politiķa ampluā. Un turpina regulāri apmeklēt savu īpašumu Daugavpilī.

Motoklubs “Nakts Vilki” Krievijā izveidojās pēc PSRS sabrukuma. Viņu līderis ir Aleksandrs Zaldostanovs ar iesauku Ķirurgs.

“Nakts vilki” aktīvi atbalsta Vladimiru Putinu, slavina Staļinu, izveidojuši īpašu grupējumu “Antimaidans”, kas apkaro varas opozīciju Krievijā. Viņiem bijusi arī ļoti svarīga loma Krimas okupācijā.

Jānis Sārts

Jānis Sārts
NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors

“Nakts vilku” kustība ir baikeru kustība, ar kuriem arī Putins savā laikā ar viņiem ir braukājis, bija Krimas aneksijas periodā viens no aktīvākajiem propagandas līdzekļiem, gan arī ietekmēšanas veids. Jo šie cilvēki bija viens no pirmajām redzamajām klātbūtnēm, kas bija, kas ļoti skaļi runāja, ka Krimai ir jāpievienojas, gan arī pēc tam bija tie visi lielie šovi. Principā tādā ziņā viņi spēlēja vienu no centrālajām publiskajām lomām Krimas okupācijā un Krimas pievienošanā Krievijai.

Krievijas pirmā kanāla filmā “Krima. Ceļš mājup” plaši stāstīts par motokluba biedru rīkotajām specoperācijām. Baikeri palīdzēja izvest no Krimas Krievijai lojālās Ukrainas augsta ranga amatpersonas, kuras bija aizbēgušas kopā ar gāzto prezidentu Viktoru Janukoviču. Baikeri arī palīdzējuši ieņemt Ukrainas Jūras kara spēku štābu Sevastopolē, rīkoja mītiņus un cēla barikādes.

Pēc Krimas okupācijas pret “Nakts vilku” līderi rietumi ieviesa sankcijas. Šobrīd baikeri organizē atbalsta punktus Donbasā, rīko militārās apmācības un piedalās aktīvajā kara darbībā.

Pirms gada no Latvijas uz Krieviju tika izraidīts “Nakts vilku” filiāles līderis Krievijas pilsonis Igors Lakatošs. Ķirurgs tāpēc zākāja Latviju par “smirdīgu un strutojošu augoni uz “Islāma valsts” uzbrukumu pārņemtās Eiropas pakaļas” un solīja Latviju sūdzēt tiesā.

“Nakts vilku” klubā aktīvi darbojas kāds Putina partijas “Vienotā Krievija” ierindas biedrs. Konstantīns Karakovskijs ir ne tikai “Nakts vilku” paspārnē esoša cīņas kluba vadītājs, bet ir starp Istru un Maskavu esoša 3000 iedzīvotāju neliela ciemata Snegiri pašvaldības priekšsēdētājs. Kad sākās karš Ukrainā, viņš ar motoklubu brauca uz Krimu.

Laikraksts “Novaja gazeta” publicējis slepenu apbalvoto Krimas neatkarības cīnītāju sarakstu. Tajā starp bokseriem, profesionāliem futbola huligāniem, baikeriem un cilvēkiem ar kriminālo pagātni minēts arī Karakovskija vārds.

Konstantīns Karakovskijs
Snegiri pašvaldības vadītājs, Istras apgabala “Nakts vilku” līderis

Kāpēc braucām? Gribējām atbalstīt savējos. Kerčā, Jaltā, Sevastopolē. Biedri pirmie izgāja barikādēs, pirmie rīkoja tautas patruļas, bija pirmie šajā kustībā Krimas pievienošanā Krievijai. (…)

Tā bija uzvaras svinēšana. Tas bija salūts. Tad es sajutu to, ko droši vien sajuta cilvēki 1945.gada 9.maijā, jo, pēc manām domām, tas ir līdzvērtīgi. Tas, ka stāsta, ka kāds atnāca un piespieda, “labsirdīgie cilvēki” ar automātiem dzina, referenduma viltojumi – murgs. Pilnīgs murgs!

Lietuvā dzīvojošais Krievijas opozicionārs no kustības “Solidaritāte” Mihails Maglovs, pētot Krievijas politiķu deklarācijas, pamanījis, ka Konstantīns Karakovskijs deklarējis viņam piederošu dzīvokli Latvijā. Raidījumam “Nekā Personīga” izdevās noskaidrot, ka Karakovskijs 2012. gada jūlijā patiešām nopircis nelielu dzīvokli Līvānos, Zaļajā ielā 21.

Sazinoties ar dzīvokļa agrāko īpašnieku, viņš apgalvo, ka pirkuma brīdī bijis ārpus Latvijas un darījumu ar Karakovskiju kārtojis kāds viņa radinieks. Dzīvoklis savulaik ticis nopirkts izsolē no pašvaldības un pārdots tālāk. Mājas iedzīvotāji zina stāstīt, ka dzīvoklis jau labu laiku nav apdzīvots.

Mājas vecākais iebraucēju no Krievijas pats neesot ne reizi saticis. Bet zina stāstīt, ka blakus kāpņu telpā dzīvojot Mārtiņš, kurš Karakovskija dzīvokli remontējis.

Par celtniecības darbiem atbildīgais kaimiņš lepni stāsta, ka pēdējos gados remontējis vismaz sešus dzīvokļus, kurus Līvānos nopirkuši dažādi maskavieši. Naudu strādniekiem nemaksāja īpašnieki, bet kāds vietējais līvānietis. Viņš esot maskaviešu uzticamības persona, kuram iebraucēji pārskaita naudu, un viņš apmaksājot gan komunālos rēķinus, gan devis naudu celtniekiem.

Karakovskija dzīvoklis palicis nepabeigts, jo īpašnieks neesot vairs maksājis celtniekiem par padarīto. 2013.gadā par šī dzīvokļa īpašnieku kļuvis kāds Nodarijs Georgadze.

Par to, ka Līvāni piedzīvojuši maskaviešu uzlidojumu, runā daudzi vietējie. Arī Saeimas deputāts līvānietis Jānis Klaužs esot šo tendenci pamanījis.

Jānis Klaužs
Saeimas deputāts (ZZS)

Atbildu godīgi – nav gods pazīt šo personu. NP: Esot tā, ka daudzi Līvānos no Maskavas pērkot dzīvokļus. Esmu dzirdējis. Daži ir nopirkuši. Jā. NP: Ir zināms kas? Nepazīstu. Tiešām. NP: Kāpēc viņi tā dara? Nu acīmredzot, ja salīdzina dzīvi Līvānos un dzīvi Maskavā, tad arī Līvānos ir dzīvei priekšrocības. Tur ir svaigs gaiss, ūdens. Cilvēki droši vien iet ogas lasīt, sēņot. Maskavā tas ir elitāri.

Konstantīns Karakovskijs nu jau dažus gadus ir kļuvis par Daugavpils iedzīvotāju. Viņš par 2400 eiro nopirka dzīvokli un kā stāsta kaimiņi, viņš uz šejieni arī bieži braucot.

Daugavpils, Inženieru iela 2. Vienā no ”Hruščova tipa” daudzstāvu mājām kopš 2013.gada jūlija 30 m2 mazs dzīvoklis nonācis Karakovskija īpašumā. Viens no kaimiņiem iebraucēju nejauši saticis kāpņutelpā un abi sadraudzējušies.

Pēc kaimiņu teiktā, Karakovskijs ar sievu uz Daugavpili brauc regulāri. Kāda veida iebraukšanas dokumentus Latvija viņiem ir izsniegusi neviena no “Nekā Personīga” aptaujātajām atbildīgajām iestādēm atbildēt nespēja.

Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde apgalvo, ka arī dažus tūkstošus eiro vērtais dzīvoklis Daugavpilī varētu būt pietiekams pamatojums, lai iebraucējs pieprasītu Šengenas vīzu ceļošanai pa Eiropas savienību. Kad vīzas termiņš iztek, iestādes vērtē vai ieceļotājs Latvijā uzvedies labi. Ja viss bijis kārtībā, tad nākamā vīza tiek izsniegta jau uz garāku laiku. Maksimālais termiņš, ko var piešķirt, esot pat 5 gadi.

Arī Ārlietu ministrijas atbilde ir sausa un formāla – Katrs vīzas pieteikums tiek vērtēts individuāli. Ja rodas bažas – persona tiekot izpētīta padziļināti, iesaistot arī citas atbildīgās institūcijas. Vai tas noticis Karakovskija gadījumā, ministrija neatklāj. Tieši tā pat neko par konkrēto ieceļotāju no Krievijas mums nespēja precizēt Drošības policija.

Valdis Zatlers

Valdis Zatlers
bijušais Valsts prezidents

Tas ir ļoti interesants jautājums, jo tendence tātad. Kāpēc pirkt mazvērtīgus īpašumus kaut kur Latgalē cilvēkiem, kas ir tuvu saistīti ar Krievijas varu? Tas ir grūts jautājums. Tas būtu jāpapēta. Tik pat labi kādā dienā viņi kalpo kā palaidējfaktors kādai provokācijai, par kuru mēs nemaz nezinām. Viņi iespējams ir ļoti tuvu tai sistēmai, ka valstī iemitina cilvēkus kā spiegus, kas 20 gadus netraucē, un tad pēkšņi vienā brīdī viņi visi sāk strādāt vienas valsts labā. Es būtu ļoti piesardzīgs un ļoti rūpīgi papētītu šo īpašumu pirkšanu Latgalē.

TOP komentāri

 • Dzintars Kokars
  +3 +3 0

  Dzintars Kokars

  Te nu parādās mūsu tautas kalpu d....ā līšanas un klanīšanās krievu kungu priekšā, māka.
 • @p_eteris
  +2 +2 0

  @p_eteris

  Tādu Latvijā jau ir tūkstoši, plus 20 000 atstātie krievu virsnieki. DP ir pilna ar Iļjām!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl