Komentāri

Tuvojoties 16. martam, antifašistu rindās samilzis konflikts starp divu organizāciju līderiem. Josifs Korens agrāko cīņu biedru Jāni Kuzinu vaino nodevībā – viņš esot nozadzis antifašistu naudu, un draudzība kopš tā laika zudusi. Kuzins zādzību noliedz.

Nekā personīga: Kas tā par naudu?
Antifašistu kustību pārstāvis Josifs Korens: Nu tā bija nauda, kas bija domāta noteiktam pasākumam, kuru organizācija saņēma pēc atbilstoša līguma. Viņš to nozadzis. Un tikai.
Nekā personīga: Tas ir no tā Pasaule bez nacisma?
Josifs Korens: Es jau neatceros. Varbūt. Bet es pašreiz nevaru precīzi pateikt. Bet viņa ir nozagta.

Par naudas lietām antifašisti negrib runāt. Tomēr no drošiem avotiem Nekā personīga zināms, ka ar finansēm aktīvistiem Latvijā palīdz dažādas Krievijas organizācijas. Starp tām arī Krievijas tautiešu atbalsta un tiesību aizsardzības fonds. Tas tautiešu aizstāvībai naudu saņem no Krievijas budžeta. Šā fonda mājaslapā lasāmi dažādi Latvijā atbalstīti projekti.

Tā, piemēram, bijušais Saeimas deputāts Jakovs Pliners decembrī izdevis rakstu krājumu par krievu identitātes stiprināšanu skolās. Eksdeputāts un aktīvs 16. marta nekārtību dalībnieks Vladimirs Buzajevs uzrakstījis grāmatu trīs valodās par slikto nepilsoņu stāvokli Latvijā. Starp fonda sasniegumiem minēta arī Baltā grāmata – tas ir antifašistu biedrību pētījums, kā 18 Eiropas valstīs izplatās nacisms un fašisms. Saistību ar šo Krievijas valdības fondu Korens noliedz.

“Visvairāk man patīk, kad atnāk žurnālisti un prasa par antifašistisko darbību, viņi neprasa, kāpēc slavina un godina bijušos SS kareivjus. Bet prasa – no kurienes jums antifašistiem nauda. Nu tas ir visgalvenākā problēma Latvijā – no kurienes antifašistiem nauda. Nu godātais – bišku nopietnāk,” tā Josifs Korens.

Kādi plāni šā gada 16. martā Korens nestāsta. Tikpat nerunīgi ir arī viņa sabiedrotie.

Nekā personīga: Labdien!
Biedrības Latvijas Antinacistiskās komitejas valdes loceklis Aleksandrs Giļmans: Ko jums vajag – es ļoti steidzos. Man vajag pārdomāt atbildes. Es negribu.
Nekā personīga: Par 16. martu mēs gribējām pajautāt. Jums ir kāds plāns?
Aleksandrs Giļmans: Man nav.
Nekā personīga: Kādi jums plāni ir?

 

Biedrības Latvijas antifašistiskā komiteja valdes loceklis Eduards Gončarovs: Es neko neplānot.
Nekā personīga: Kā lūdzu?
Eduards Gončarovs: Es neko neplānoju. Manis nebūs. Es būšu Uzbekistānā.
Eduards Gončarovs: Ja? Bet citi jūsējie?

Kāds nelāgs pavērsiens piemeklējis citu antifašistu kustības aktīvistu Sergeju Malahovski. Pirms nedēļas Malahovska mājai Pļavniekos līdzās esošajā lielveikalā kāds Nekā personīga skatītājs pamanīja, ka antifašistu aizturējusi veikala apsardze. Kā stāsta notikušā aculiecinieks, iespējams, aktīvists pieķerts, paņemot no veikala preci, par ko piemirsies samaksāt.

Antifašisti par saviem plāniem 16. martā klusē. Saeimā deputātu vidū izskan minējumi, ka vairāki aktīvisti uz jutīgo datumu Latvijā aicinās domubiedrus no ārvalstīm. Pirms gada bija ieradušies daži antifašisti no Vācijas. Šogad iecerēts uzņemt pat vairākus autobusus. Agrākais protestu rīkotājs Jānis Kuzins dzirdējis arī citus plānus.

Bijušais biedrības Apvienība pret nacismu līderis Jānis Kuzins: Varētu būt tā, ka no Ukrainas atbrauks viena grupa, kas ies kopā ar Raivi Dzintaru, un atbrauks otra grupa no Doņeckas un Luhanskas.
Nekā personīga: Bet viņš saka, ka aicina viņus uz 16. martu!
Jānis Kuzins: Viņš, man liekas, pajokoja.
Nekā personīga: Nu katrā jokā ir sava patiesība.

 

Nekā personīga: Mēs runājām ar Jāni Kuzinu. Viņš esot ar jums saticies, un jūs esat stāstījis, ka jūs vedīšot kaut kādus cilvēkus no Ukrainas.
Vladimirs Lindermans: Pirmā dzirdēšana. Neko par to nezinu.

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Lasi vēl