Komentāri

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei aizdomas par parakstu viltošanu būvprojektā Latvijas Organiskās sintēzes institūtā. Ne projekta pasūtītājs, ne Rīgas būvvalde pārkāpumus nav pamanījušas. Projektu izstrādāja kompānija Baltex group. Tā birojā policija veica kratīšanu. Aizdomās turamo patlaban nav.

Laboratoriju korpusa ēku rekonstrukcija sākās pirms trīs gadiem, un bija viens no posmiem vērienīgajā Latvijas Organiskās sintēzes institūta modernizēšanā. Ūdensapgāde, ventilācija un citas komunikācijas nebija mainītas kopš ēku uzcelšanas padomju laikos. Tehniskā projekta izstrādei institūts meklēja profesionāļus. Konkursā atsaucās vairākas projektēšanas kompānijas, bet ar zemāko cenu 34 661 eiro uzvarēja SIA Baltex group.

Darbi pēc Baltex group izstrādātā projekta pabeigti. Tagad negaidīti atklājies, ka Valsts policijas ekonomisko noziegumu izmeklētājiem ir aizdomas, ka firmas amatpersonas krāpušās un projektā viltojušas būvinženieru parakstus.

Baltex group arhitektūras pakalpojumus sniedz piecus gadus un bieži saņem valsts un pašvaldību pasūtījumus. Nekā Personīga zināms, ka viltoto parakstu lietā Valsts policija veica kratīšanu Baltex group biroja telpās Pārdaugavā. Tās laikā policisti izņēma dokumentu oriģinālus, lai ekspertīzē pārbaudītu parakstu autentiskumu.

Ar kompānijas vadību tomēr neizdevās sazināties. Baltex group valdes loceklis un vienīgais īpašnieks Mārtiņš Ratnieks uz īsziņām neatbildēja un necēla klausuli.

Īsā laikā atklājas jau otrs gadījums kādā no valsts būvprojektiem, kurā speciālistu paraksts nav īsts. Nekā Personīga pirms 3 nedēļām vēstīja, ka Rīgas Stradiņa universitātes jaunā ēka Pārdaugavā celta pēc projekta, kuru galvenais arhitekts Vitālijs Fjodorovs neparakstīja. Viņa vārdā visdrīzāk parakstījās cits cilvēks, un projekts saņēma Rīgas pilsētas būvvaldes akceptu.

Rīgas pilsētas būvvaldei nav pienākums pārbaudīt parakstu autentiskumu iesniegtajos būvprojektos. Un visu šo gadu gaitā tā nav pamanījusi nevienu viltojumu. Policija būvvaldei pieprasījusi Baltex group izstrādātā projekta otru oriģinālu.

Jaunnedēļ pilsētas būvinspektori ieradīsies Organiskās sintēzes institūtā, lai pārliecinātos par laboratoriju ēkās veikto darbu drošību un dokumentu atbilstību. Valsts zinātniskā institūta modernizēšana notiek par ERAF līdzekļiem. Tā kā sākta kriminālizmeklēšana, par tehnisko projektu samaksātos vairāk nekā 30 000 institūtam būs jāatmaksā. Šā gada sešos mēnešos visos Eiropas savienības fondos konstatētas neatbilstības, kas pārsniedz 10 miljonus eiro.

Pasūtītājs projektētāja vai būvnieka krāpšanos pats atklāt bieži nevar. Tomēr nauda jāatmaksā Eiropas Savienībai tieši viņam. Tādos gadījumos pret būvkompānijām var vērsties ar regresa prasību, taču praksē tas neīstenojas.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl