AirBaltic šefs Gauss par investora atrašanu saņems papildu atlīdzību

2 komentāri
AirBaltic šefs Gauss par investora atrašanu saņems papildu atlīdzību
LETA

Ja deputāti atbalstīs 80 miljonu aizdošanu airBaltic, tad Satiksmes ministrija būs pilnvarota noslēgt investīciju līgumu ar vācu investoru Ralfu Girmesu. Izrādās, ka šajā līgumā ieinteresēts ir arī airBaltic vadītājs Martins Gauss, jo viņam paredzēta atlīdzība par investora piesaisti.

“Es negribētu atklāt detaļas, bet jā, varētu teikt, ka tas ir procentuāli no bonusiem, nevis algas,” tā par atlīdzību saka pats Gauss.

Gauss daudz runā par to, ka nu ir īstais brīdis iekarot Lietuvas un Igaunijas tirgu. Pēc Estonian Air darbības apturēšanas katru dienu palielinoties pasūtījumu skaits no Igaunijas.

Tomēr TV3 rīcībā esošā informācija liecina, ka reizē ar investoru ienākošie krievu lidaparāti Sukhoi Superjet var radīt problēmas ar esošajiem sadarbības partneriem. Kāda liela Eiropas aviokompānija esot izteikusi brīdinājumu, ka vairs neveikšot starpsavienojumu lidojumus ar airBaltic.

Par šiem riskiem esot arī runāts ceturtdienas valdības sēdē. Gauss sanākušos mierinājis, ka lielus finanšu zaudējumus tie nacionālajai lidsabiedrībai neradīšot.

Otrdien valdības sēdes laikā notika kāds straujš pavērsiens. Iekšlietu un reizē arī satiksmes ministrs Rihards Kozlovskis atteicās tālāk virzīt jautājumu par airBaltic daļu pārdošanu vācu investoram Ralfam Girmesam. Dienu iepriekš slēgt šo darījumu bija nolēmusi koalīcijas padome, kur šis pats Kozlovskis bija klāt. Valdības sēdes laikā ministrs saņēma jaunu informāciju, ka, iespējams, kompānijas finanšu rādītāji nemaz nav tik kritiski, kā to apgalvo Martins Gauss.

Nekā personīga rīcībā nonācis airBaltic dokuments, kas paredz piecus dažādus attīstības scenārijus. Tikai vienā no viņiem prasīta 130 miljonu tūlītēja investīcija. Pārējie paredz mazākas investīcijas vai bez tām varētu iztikt vispār. Šos visus pārējos variantus kompānijas vadītājs Gauss esot nolicis plauktā.

Nepērkot jaunas lidmašīnas, būtu jāsamazina lidojumu skaits, saruktu arī apgrozījums. Šobrīd paredzēts, ka 25 lidmašīnās pārvadās 2,8 miljonus pasažieru. Dienā lidojumu skaits būtu 45. Tas nestu 250 miljoni eiro apgrozījumu. Tomēr esot jārēķinās ar 9 miljonu eiro zaudējumiem.

Iztiekot ar 23 lidmašīnām, nāktos samazināt četrus lidojumus dienā, par 300 000 samazinātos pasažieru skaits un apgrozījums nokristos līdz 223 miljoniem. Būtu 4 miljoni eiro zaudējumi.

Pesimistiskākais scenārijs paredzētu samazināt airBaltic floti līdz 18 lidmašīnām, samazināt dienā 11 lidojumus. Tad gadā pasažieru skaits nokristos līdz 1,9 miljoniem, apgrozījums būtu 159 miljoni eiro. Pēdējais scenārijs nozīmētu atteikties no lidmašīnu pirkšanas vai to atlikt. Tomēr pie šīs prognozes kompānija strādātu ar peļņu – 8 miljoniem eiro.

Skaties video!

2 komentāri