Pirmdiena, 17. janvāris

Tenis, Dravis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Svētdienās 19:00

Neļauj meliem izplatīties!

Nekā personīga

Ievelc fotoattēlus vai video failu šeit

Maks. 200 MB, video iesakām likt Youtube vai Failiem.lv un likt saiti uz tiem aprakstā.

Skaties.lv neuzņemas atbildību par iesniegtās informācijas saturu, un informācijas iesniedzējs pats patstāvīgi atbild par sniegtās informācijas patiesumu.

“Nekā personīga” aktualitātes

"Rīgas namu pārvaldnieka" apkrāpšanā apsūdzēts uzņēmējs atkal iegūst miljonus vērtu pasūtījumu 3

Nozīmīgajam pašvaldības uzņēmumam “Rīgas namu pārvaldnieks” no 2020.gada ir jauna valde un padome, kuras uzdevums ir sakārtot uzņēmumu, īpaši iepirkumus. Viens no  pirmajiem darbiem, pārņemot uzņēmuma vadību, bija konkursā atrast liftu servisa uzņēmumu – līdzšinējais  sadarbības partneris uzņēmumu bija mēģinājis apkrāpt, turklāt līguma termiņš jau bija beidzies. Konkurss ir noslēdzies, taču uzvarētājos atkal ir tas pats uzņēmējs. Oktobrī viņam prokuratūrā celta apsūdzība par “Rīgas namu pārvaldnieka” apkrāpšanu.

Latvijā lielākais banānu izplatītājs

Latvijā lielākais banānu izplatītājs "Banalat" sadarbojas ar policiju "Maxima" veikalos atklātās kokaīna lietas kontekstā

Gada nogalē divos Latvijas lielveikalos “Maxima” banānu kastēs atrada kokaīnu – kopā septiņus kilogramus. Kā “Nekā personīga” izdevās noskaidrot – lielākais banānu tirgotājs Latvijā uzņēmums “Banalat” cieši sadarbojoties ar izmeklētājiem. Bet lieta patlaban ir tikai pašā sākuma stadijā. Kā stāsta policija – “Maxima” kokaīna lietā tiekot pieļautas vairākas versijas –  gan noziedznieku loģistikas kļūda. Bet netiek izslēgti arī citi scenāriji.

Zatlers: Esmu pesimistisks - karš būs

Zatlers: Esmu pesimistisks - karš būs 43

Šogad pirmo reizi Latvijas vēsturē par spiegošanu pieķerta augsta līmeņa amatpersona – Saeimas deputāts Jānis Ādamsons. Gaišā dienas laikā Rīgā nošauts futbola aģents. Visa gada garumā notikuši mēģinājumi izprovocēt nekārtības ar Covid-19 pošu un ierobežojumu pretinieku pūļiem Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Bet notikumi, kas norisinās gada nogalē pie Baltkrievijas un Ukrainas robežā, aizēno visu līdz šim pieredzēto.

No vakcīnu neiepirkšanas līdz novēlotam

No vakcīnu neiepirkšanas līdz novēlotam "lokdaunam": pandēmijas otrajā gadā Latvijā miruši gandrīz 4000 cilvēku 2

Šis gads sākās ar neiepirkto vakcīnu skandālu un veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) demisiju. Jaunais ministrs Daniels Pavļuts (AP) izveidoja īpašu Vakcinācijas biroju, kam bija jāatgūst iekavētais. Tomēr, kad beidzot Latvija sagaidīja vakcīnu kravas, izrādījās, ka puse iedzīvotāju brīvprātīgi pēc potes nenāks.

Maz cerību uz elektrības cenu pazemināšanos nākamgad

Maz cerību uz elektrības cenu pazemināšanos nākamgad 4

Elektrības cenas gada laikā ir cēlušās trīskārt un sasniedz arvien jaunus rekordus. Tas, ka izmaksas celsies, bija skaidrs jau pirms gada, kad tās bija nepieredzēti zemas. Tomēr tik liels lēciens ir negaidīts. Valdība pēdējā brīdī cenšas slāpēt cenu šoku, visiem samazinot izmaksas uz sadales rēķina, kā arī pabalstot trūcīgos. Bet īsta plāna valdībai nav. Tā cer, ka cenas kritīsies. Visticamāk, šīs cerības nepiepildīsies. Elektrība būs dārga visu nākamo gadu.

Valsts kanceleja maldina, ka nav ierakstījusi KVP sēdi pirms

Valsts kanceleja maldina, ka nav ierakstījusi KVP sēdi pirms "lokdauna" ieviešanas; Pēc mediju intereses to izdzēsusi 17

Valdības ministri šoruden pieņēma divus izšķirīgus lēmumus pandēmijas apkarošanā. Pirmajā viņi nolēma lokdaunu neieviest, neskatoties uz speciālistu aicinājumiem. ”Nekā personīga” par šīs sēdes saturu stāstīja pirms mēneša. Otrajā reizē, 18. oktobrī, ministri tomēr izšķīrās par komandantstundu un citiem stingriem ierobežojumiem. “Nekā personīga” lūdza iespēju noklausīties arī šo ierakstu, kas nav ar likumu īpaši aizsargāts. Valsts kanceleja apgalvoja, ka sēdi nav ierakstījusi. “Nekā personīga” izdevies iegūt pierādījumus, ka šāds ieraksts tapa.

Steiga sadārdzina valsts iepirkumu par skolu Covid-19 testiem

Steiga sadārdzina valsts iepirkumu par skolu Covid-19 testiem 7

Pirmdien, 6.decembrī, Latvijā bija jābūt pieejamiem četriem miljoniem Covid-19 paštestu, kas bija paredzēti skolām, policijai un citām prioritārām grupām, ko valdība nolēma pirkt centralizēti. Tomēr tas nenotiks, jo steigā izvēlētais uzņēmums – SIA “Ekspress laboratorija” – no līguma atteicās, bet rindā nākamais testus sola nākamās nedēļas beigās. SIA “Brief” jau tikusi pie vairākiem Covid-19 krīzes iepirkumiem un bija uzņēmusies žoga piegādi Latvijas robežai ar Baltkrieviju.

Iestādes izvairās publiskot finanšu pārkāpumos pieķerto ierēdņu vārdus

Iestādes izvairās publiskot finanšu pārkāpumos pieķerto ierēdņu vārdus 5

Pirms 12 gadiem Latvija bija dziļā krīzē. Valdība centās aizņemties naudu Latvijas ekonomikas glābšanai, tāpēc apsolīja Starptautiskajam valūtas fondam apkarot naudas izšķērdēšanu. Valdība solīja novērst gan nopietnus finanšu pārkāpumus, gan arī publicēt dienesta izmeklēšanās pieķerto ierēdņu vārdus un pārkāpumus. Valūtas fondam solīto regulējumu pieņēma un uzreiz aizmirsa. Kopš 2011. gada publiskots tikai viens šāds lēmums. Šonedēļ, reaģējot uz “Nekā personīga” jautājumiem, publicēti vēl daži.

Latvijas armija gatavojas arī sliktākajam scenārijam, ja Lukašenko režīms mūsu pierobežā sadzītu bēgļu simtus 

Latvijas armija gatavojas arī sliktākajam scenārijam, ja Lukašenko režīms mūsu pierobežā sadzītu bēgļu simtus  257

Kara draudi Ukrainas pierobežā ar katru dienu kļūst reālāki. Prezidents Volodimirs Zeļenskis brīdina, ka tuvāko dienu laikā Minskā var notikt valsts apvērsums. Sociālajos tīklos Krievijas pētniecības centrs ”Conflict Intelligence Team” uzgājis foto un video, kas apstiprina –  Krievijas karaspēka un militārās tehnikas masveida pārvietošana uz Ukrainas pierobežu joprojām turpinās. Tikmēr arī Latvijas armija gatavojas sliktākajam – iespējai, ka Lukašenko no Baltkrievijas mūsu pierobežā sadzītu bēgļu simtus.

Pavļuts: Ātrie testi bija sociālo partneru aicinājums

Pavļuts: Ātrie testi bija sociālo partneru aicinājums 20

Šonedēļ neizpratni daudziem izraisīja Ministru kabineta lēmums ieviest obligātus ātros testus visiem divreiz nedēļā. Tagad veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) skaidro, ka valdība pārprasta un lēmums ir palīdzīga roka darba devējiem, kas vēlas padarīt testēšanu lētāku un ātrāku un darba vietas – drošākas. Vai testi tiešām būs obligāti vai brīvprātīgi, aizvien nav skaidrs.

Apsver arī Latvijā noteikt vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu

Apsver arī Latvijā noteikt vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu 108

Lai gan Latvijā vēl ir vairāk nekā 100 000 senioru nav saņēmuši nevienu vakcīnu, tuvākajos mēnešos mums būs jāpanāk, ka vēl vairāki simti tūkstošu cilvēku dodas pēc balsta vakcīnas. Lai to veicinātu, valdībā tiek apsvērta iespēja noteikt vakcinācijas sertifikātam derīguma termiņu.

Puse jaunās

Puse jaunās "Latvijas Valsts mežu" padomes - Gerharda bijušie padotie 32

Pēdējos gados vienu no lielākajiem valstij piederošajiem uzņēmumiem – “Latvijas Valsts mežus” (LVM) – piemeklējuši vairāki skaļi skandāli. Valsts kontrole atklāja, ka tā saimniecībā esošajās purvos privātie uzņēmēji kūdru iegūst teju par velti. “Nekā personīga” atklāja aizdomīgus darījumus ar papīrmalku, Latvijas Radio atklāja, ka valsts mežos zāģē vērtīgus biotopus. Uzņēmuma padome, kam būtu jāuzrauga sabiedrības interešu ievērošana, problēmas nevis novērsa, bet piesedza. Tagad – puse jaunās LVM padomes – zemkopības ministra Kaspara Gerharda (NA) bijušie padotie.

Pandēmijas ietekmē sarukusi demokrātija un tiesiskums

Pandēmijas ietekmē sarukusi demokrātija un tiesiskums 5

Brīvu, demokrātisku Latviju mēs uztveram kā pašsaprotamu – esam pieraduši pie tiesībām brīvi pārvietoties, satikties un runāt, ko domājam, taču pandēmijas ietekmē sarukusi demokrātija un tiesiskums, vēsta “Nekā personīga”.