Trešdiena, 1. decembris

Arnolds, Emanuels

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Svētdienās 19:00

Neļauj meliem izplatīties!

Nekā personīga

Ievelc fotoattēlus vai video failu šeit

Maks. 200 MB, video iesakām likt Youtube vai Failiem.lv un likt saiti uz tiem aprakstā.

Skaties.lv neuzņemas atbildību par iesniegtās informācijas saturu, un informācijas iesniedzējs pats patstāvīgi atbild par sniegtās informācijas patiesumu.

“Nekā personīga” aktualitātes

Puse jaunās "Latvijas Valsts mežu" padomes - Gerharda bijušie padotie

Puse jaunās "Latvijas Valsts mežu" padomes - Gerharda bijušie padotie 32

Pēdējos gados vienu no lielākajiem valstij piederošajiem uzņēmumiem – “Latvijas Valsts mežus” (LVM) – piemeklējuši vairāki skaļi skandāli. Valsts kontrole atklāja, ka tā saimniecībā esošajās purvos privātie uzņēmēji kūdru iegūst teju par velti. “Nekā personīga” atklāja aizdomīgus darījumus ar papīrmalku, Latvijas Radio atklāja, ka valsts mežos zāģē vērtīgus biotopus. Uzņēmuma padome, kam būtu jāuzrauga sabiedrības interešu ievērošana, problēmas nevis novērsa, bet piesedza. Tagad – puse jaunās LVM padomes – zemkopības ministra Kaspara Gerharda (NA) bijušie padotie.

Pandēmijas ietekmē sarukusi demokrātija un tiesiskums

Pandēmijas ietekmē sarukusi demokrātija un tiesiskums 5

Brīvu, demokrātisku Latviju mēs uztveram kā pašsaprotamu – esam pieraduši pie tiesībām brīvi pārvietoties, satikties un runāt, ko domājam, taču pandēmijas ietekmē sarukusi demokrātija un tiesiskums, vēsta “Nekā personīga”.

VID audits atklāj, ka caur mākslīgi piesaistītām Honkongas un Krievijas firmām "Rīgas satiksme" par biļetēm pārmaksājusi piecas reizes

VID audits atklāj, ka caur mākslīgi piesaistītām Honkongas un Krievijas firmām "Rīgas satiksme" par biļetēm pārmaksājusi piecas reizes 10

Pašvaldības dotētajam uzņēmumam “Rīgas satiksme” valstij jāatdod 14 miljoni. Šāds finansiāls trieciens nācis pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) auditā atklātajiem pārkāpumiem par laiku, kad galvaspilsētā vara bija “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” rokās. VID uzskata, ka “Rīgas satiksme” un tās darījuma partneri ir piedalījušies nodokļu slēpšanas shēmās, kas valsts budžetam radījuši ievērojamus zaudējumus. Lēmums vēl nav stājies spēkā, bet tas pārsūdzēts VID ģenerāldirektorei, un gada iznākums būs zināms pēc aptuveni diviem mēnešiem.

Valdība "lokdaunu" neieviesa oktobra sākumā, jo baidījās no nemieriem

Valdība "lokdaunu" neieviesa oktobra sākumā, jo baidījās no nemieriem 45

Šoruden Latvijā miruši vairāk nekā 1000 Covid-19 pacientu. Kopējais pandēmijas upuru skaits, rēķinot uz valsts izmēru, ir 30 lielākais pasaulē. Daļu no dzīvībām varēja glābt oktobra sākumā, kad jau bija sagatavots lēmums ieviest stingrus pārvietošanās ierobežojumus uz trim nedēļām. Politiķi aiz slēgtām durvīm šo scenāriju noraidīja. Atbilstoši ekspertu prognozēm situācija kļuva tik katastrofāla, ka divas nedēļas vēlāk nācās ieviest “lokdaunu”.

Konkursā iesniegtie piedāvājumi rāda, ka līdz šim par autoceļu uzturēšanu piecos gados pārmaksāti 50 miljoni 

Konkursā iesniegtie piedāvājumi rāda, ka līdz šim par autoceļu uzturēšanu piecos gados pārmaksāti 50 miljoni  24

Finiša taisnē nonācis konkurss par to, kurš turpmākos piecus gadus apsaimniekos Latvijas galvenos autoceļus. Līdz šim absolūts monopols šai ziņā bija valstij piederošajam uzņēmumam ”Latvijas autoceļu uzturētājs”. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits nolēma pārbaudīt, vai šos darbus nav iespējams veikt lētāk un, līdzīgi kā Igaunijā, nolēma piesaistīt šai jomā arī privātos spēlētājus.

Magņitska izmeklēšanā konfiscē krievu miljonāra Zujeva īpašumu Rīgā

Magņitska izmeklēšanā konfiscē krievu miljonāra Zujeva īpašumu Rīgā 2

Starp neskaitāmiem naudas atmazgāšanas skandāliem ir viens, kas mainījis to, par kādu draudu visa rietumu pasaule uzskata noziedzīgi iegūtas naudas legalizāciju. Sergeja Magņitska atklājumi nu jau vairāk nekā desmit gadus turpina izgaismot negodīgo baņķieru metodes. Viņa slepkavība parādījusi, ka naudas mazgātāji nav tikai nodokļu optimizētāji, bet gan noziedznieki ar saitēm Krievijas valdībā. Kā daudzos netīrās naudas skandālos, arī šajā tika izmantotas Latvijas bankas. Šonedēļ policija šajā izmeklēšanā konfiscējusi otro nekustamo īpašumu Rīgā.

Sākts kriminālprocess par izvairīšanos no nodokļiem "Rīgas satiksmes" darījumos par biļešu sistēmu

Sākts kriminālprocess par izvairīšanos no nodokļiem "Rīgas satiksmes" darījumos par biļešu sistēmu 3

Valsts ieņēmumu dienests vasarā pabeidza divus gadus ilgušu auditu “Rīgas satiksmē” un tās meitas kompānijā “Rīgas karte”. Uzņēmumam uzrēķināts nodokļu parāds un sods ap 10 miljoniem eiro. Auditori uzskata, ka starp pašvaldības uzņēmumu “Rīgas satiksme”, tās meitas kompāniju “Rīgas karte” un tās apakšniekiem bijuši fiktīvi darījumi. Tomēr tā ir mazākā bēda. Valsts ieņēmumu dienestā (VID), Finanšu un muitas policijā uzsākts arī kriminālprocess. Tas, savukārt, nozīmē, ka uzņēmumam  uz ilgu laiku var liegt pieeju Eiropas naudām.

Latvijas bankās pašlaik arestēti 600 miljoni eiro

Latvijas bankās pašlaik arestēti 600 miljoni eiro 1

”Latvijas Krājbanka” tika dibināta pirms gandrīz 100 gadiem. Tā pārdzīvoja padomju laikus un 1990. gadu banku krīzi. Ar valsti kā īpašnieku par tās stabilitāti nešaubījās un tai uzticējās. Taču ”Krājbanka” kļuva par krievu miljonāra Vladimira Antonova kabatas banku.

Latvijas bankās pašlaik arestēti 600 miljoni eiro

Latvijas bankās pašlaik arestēti 600 miljoni eiro

”Latvijas Krājbanka” tika dibināta pirms gandrīz 100 gadiem. Tā pārdzīvoja padomju laikus un 1990. gadu banku krīzi. Ar valsti kā īpašnieku par tās stabilitāti nešaubījās un tai uzticējās. Taču ”Krājbanka” kļuva par krievu miljonāra Vladimira Antonova kabatas banku.