Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu
Nekā Personīga

Pastāsti draugiem:

Nekā Personīga

Nekā personīga

Rīgā jumtu remontu konkursā uzvar firma, kur strādā ”nanoūdens skandālā” iesaistītie cilvēki

Rīgā jumtu remontu konkursā uzvar firma, kur strādā “nanoūdens skandālā” iesaistītie cilvēki 12

“Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) gada sākumā izsludināja vērienīgu celtniecības materiālu piegādes konkursu. 400 000 eiro paredzēts tērēt jumtu hidroizolācijai. Konkursa nolikums ir sarakstīts tā, ka rīkotājiem ir iespējams izshēmot vēlamus uzvarētājus. Konkursa daļā par hidroizolācijas pārklājumiem jumtiem uzvarējis uzņēmums “Poly systems”. Tajā ir vairāki darbinieki, kas kādreiz strādājuši firmās, kas iesaistītas nanoūdens piegādes darījumos “Rīgas satiksmei”.

Tukumā pēdējā sēdē pirms vēlēšanām dome maina atkritumu vākšanas kārtību

Tukumā pēdējā sēdē pirms vēlēšanām dome maina atkritumu vākšanas kārtību 8

Šobrīd Tukuma un apkaimes pašvaldībās atkritumus izved uzņēmums “Eco Baltija”, kas šādas tiesības ieguva pirms četriem gadiem rīkotajā konkursā. Līgums beidzas 2018. gada martā. Tukuma dome nolēmusi turpmāk iztikt bez konkursu rīkošanas. Likums ļauj šādi rīkoties, ja pašvaldībai ir savs atkritumu saimniecības uzņēmums. Un te lieti noder SIA atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”, kur Tukumam ir 20% kapitāla daļu. Tukuma pašvaldība pēdējā sēdē pirms vēlēšanām nolēmusi jau tagad noslēgt līgumu ar savu uzņēmumu “Piejūra”.

Vējonis: Neatkarīgi no tā, ko domā Ušakovs, latviešu valoda ir un paliks vienīgā valsts valoda

Vējonis: Neatkarīgi no tā, ko domā Ušakovs, latviešu valoda ir un paliks vienīgā valsts valoda 75

Pēc varas saglabāšanas Rīgā mērs Nils Ušakovs sacīja, ka viņa uzvara galvaspilsētā faktiski leģitimizē nostāju divvalodības jautājumā un ka “Saskaņai” politiskajā dienaskārtībā krievu valoda kā otra valsts valoda Latvijā nav mainījusies. Valsts prezidents Raimonds Vējonis intervijā “Nekā personīga” apliecināja, – neatkarīgi no tā, ko domā Ušakovs, latviešu valoda ir un paliks vienīgā valoda valstī.

Par kukuļdošanu notiesātajai Vilkastei liedz startēt Rīgas domes vēlēšanās

Par kukuļdošanu notiesātajai Vilkastei liedz startēt Rīgas domes vēlēšanās 7

Uz šī gada Rīgas domes vēlēšanām politiķi vēlas būt sociāldemokrātiski – kandidē trīs sociāldemokrātiskie saraksti. Pašreizējā mēra Nila Ušakova partija “Saskaņa”, bijušā KNAB direktora vadītā Sociāldemokrātiskā strādnieku partija. Kā arī sociāldemokrātiskā kustība “Par Neatkarīgu Latviju”. Kurā savu politisko karjeru centās uzsākt uzņēmēja Ināra Vilkaste.

Latvijas Banka aicina atgriezties pie triju nodokļu reformas

Latvijas Banka aicina atgriezties pie triju nodokļu reformas 4

Nevis reforma, bet sarežģītu pasākumu komplekss, kuru valsts nevar atļauties. Tā premjerministra Māra Kučinska Nodokļu pamatnostādnes novērtējusi Latvijas Banka. Tās ieskatā Kučinska valdība izmaiņas trīs nodokļos pirms vēlēšanām esot apaudzējusi ar populistiskiem pasākumiem, kas varot novest pie finanšu sistēmas stabilitātes iedragāšanas. Ideja par nodokļu reformu ir radusies Latvijas Bankā. Redzot, ka Igaunijas nodokļu sistēma ir kļuvusi konkurētspējīgāka, bankas ekonomisti izstrādāja līdzīgu piedāvājumu un nodeva to valdībai.

Lembergs rosina pārdalīt ES fondu līdzekļus par labu reģioniem, atņemot Rīgai

Lembergs rosina pārdalīt ES fondu līdzekļus par labu reģioniem, atņemot Rīgai 1

Lembergs rosina pārdalīt ES fondu līdzekļus par labu reģioniem, atņemot Rīgai. Reizniece-Ozola piekrīt Lemberga ierosinājumam pārdalīt ES fondu līdzekļus par labu reģioniem; diskusijas koalīcijā par to nav bijušas. Politiskās partijas ”Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs rosina pārdalīt Eiropas fondu līdzekļus par labu reģioniem, atņemot lielu atbalsta daļu Rīgai. Ar šādu rosinājumu Lembergs vērsies pie Ministru prezidenta un finanšu ministres. Dana Reizniece-Ozola, kuras vadītā ministrija atbild par Kohēzijas politiku, sava partijas biedra ierosinājumam piekrīt. Taču valdības koalīcijā šāds jautājums nemaz nav skatīts. Un premjers Māris Kučinskis pagaidām ir piesardzīgs šādas idejas tālākai virzīšanai.

Rotenbergu uzticamības persona kopā ar kādas bankas cilvēkiem Latvijā dibina firmas un apgroza miljonus

Rotenbergu uzticamības persona kopā ar kādas bankas cilvēkiem Latvijā dibina firmas un apgroza miljonus 4

Aizliegumi un ierobežojumi nepasargā no ietekmīgu un bagātu ārzemnieku atklātas vai slēptas darbošanās Latvijā. Pat, ja viņi iekļauti pēc Krimas aneksijas Eiropas savienības un ASV veidotajā sankciju sarakstā. Tajā nokļuva biznesmeņi, kuri cieši saistīti ar Krievijas valdošo varu. Starp viņiem arī miljardieri brāļi Arkādijs un Boriss Rotenbergi. Tomēr kāds Krievijas opozicionāru veikts pētījums atklāj, ka Rotenbergi atraduši veidu kā slēpti joprojām turpināt strādāt Eiropā izmantojot vairākas Latvijā dibinātas firmas un kādu uzticamu sabiedroto no Maskavas.

Pētersonei-Godmanei atteikta pielaide valsts noslēpumam; viņai būtu jāierodas SAB uz pārrunām, taču tas nav noticis

Pētersonei-Godmanei atteikta pielaide valsts noslēpumam; viņai būtu jāierodas SAB uz pārrunām, taču tas nav noticis 2

Iekšlietu ministrijā vadībā būs nepieciešamas pārmaiņas. Mums zināms, ka Satversmes aizsardzības birojā ir noslēgusies pārbaude par ministrijas otro personu Ilzi Pētersoni-Godmani. Valsts sekretārei ir atteikta augstākā līmeņa pielaide valsts noslēpumam. Ilze Pētersone-Godmane gan turpina ieņemt augsto amatu ministrijā, jo oficiāli viņa ir jāiepazīstina ar speciālās atļaujas atteikuma iemesliem. Tomēr mūsu rīcībā esošā informācija liecina, ka SAB jau pirms vairākām nedēļām aicinājis Ilzi Pētersoni-Godmani uz pārrunām, taču tas nav noticis.

VID zaudē miljonu eiro “Daugavpils dzirnavnieka” maksātnespējas procesā

VID zaudē miljonu eiro "Daugavpils dzirnavnieka" maksātnespējas procesā 1

Šonedēļ ar spēkā stājušos tiesas lēmumu noslēdzās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) cīņa par bankrotējušā graudu pārstrādes uzņēmuma Daugavpils dzirnavnieks miljonu nodokļu parādu. Nodokļu administrācija izrādījās bezpalīdzīga, kad maksātnespējīgās firmas miljonus vērtos graudu elevatorus iekāroja dažādās īpašumu shēmās rūdīti ļaudis. Nodokļu inspektoru acu priekšā citi kreditori savāca maksātnespējīgā uzņēmuma mantu. Arī tiesā VID ir “apspēlēts”.

“Rīgas gaisma” veikusi pasūtījumu par 285 tūkstošiem eiro par apgaismes modernizāciju un slēpj to no žurnālistiem

"Rīgas gaisma" veikusi pasūtījumu par 285 tūkstošiem eiro par apgaismes modernizāciju un slēpj to no žurnālistiem

Rīgas pašvaldības aģentūra ”Rīgas gaisma” pasūtījusi apjomīgu pētījumu auditoram “Deloitte” – vienīgajam, kas pieteicās konkursā. Tas izmaksā teju trešdaļu miljona eiro, un tā mērķis ir noskaidrot, kāds ir pilsētu apgaismojums cituviet Eiropas Savienībā un kādam tam būtu jābūt Latvijas galvaspilsētā. Tomēr šis apjomīgais pētījums tiek slēpts no žurnālistiem. Interesanti, ka arī domes deputāti neko par šādu pētījumu nezina.

Inčukalna gāzes krātuves akciju cena varētu būt 200 miljoni eiro

Inčukalna gāzes krātuves akciju cena varētu būt 200 miljoni eiro 1

Šonedēļ valdība atbalstīja sarunu sākšanu ar “Gazprom” un citiem “Latvijas gāzes” īpašniekiem par Inčukalna krātuves akciju atpirkšanu. Raidījumam “Nekā personīga” izdevās uzzināt aptuveno akciju cenu – 200 miljoni eiro – , tik varētu maksāt Inčukalna gāzes krātuve kopā ar maģistrālajiem pārvades tīkliem, kuros tagad saimnieko no Latvijas gāzes nodalītais uzņēmums “Conexus Baltic Grid”.

Liela daļa ziņu par Latviju Krievijas medijos nonāk no viena avota

Liela daļa ziņu par Latviju Krievijas medijos nonāk no viena avota

Latvijā jau šobrīd ir kāda radiostacija, kas pie mums nav īpaši populāra, bet tai apbrīnojamā veidā izdevies iegūt ietekmi Krievijā. Kā noskaidrojis pētnieciskais raidījums “Nekā personīga” – lielākā daļa ziņu par mūsu valsti Krievijas medijos nonāk tieši no šī radio.

Tiesnešu ētikas komisija nesoda Augstākās tiesas tiesnesi Bisteru par, iespējams, drauga advokāta lietu skatīšanu

Tiesnešu ētikas komisija nesoda Augstākās tiesas tiesnesi Bisteru par, iespējams, drauga advokāta lietu skatīšanu 1

Tiesu varai piederīgajai profesijai – advokātu saimei jauns līderis. Par padomes priekšsēdētāju šonedēļ ievēlēja labi zināmu tiesībnieku, kurš specializējas krimināltiesībās, Jāni Rozenbergu. Tomēr samilzušās ētikas problēmas advokāti kopsapulcē izvēlējās nerisināt. Nekā personīga jau vairākkārt informējuši par advokātu Mārci Miķelsonu, kuram atkārtoti konstatēti ētikas pārkāpumi un kurš apsūdzēts par piesavināšanos un pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu. Tomēr disciplinārlietu pret Miķelsonu nav un viņš joprojām bauda savu kolēģu uzticību.

Ādažu pašvaldības policija nopērk PVN shēmās ”izgrieztu” auto, kas pusgada laikā pirkts un pārdots 16 reižu

Ādažu pašvaldības policija nopērk PVN shēmās “izgrieztu” auto, kas pusgada laikā pirkts un pārdots 16 reižu 4

Martā kļuva zināms, ka VID pieķēris “Škoda” tirgotāju “Karlo Motors” un sarēķinājis tam iespaidīgas soda naudas. Neizskanēja otra firma, kurai VID arī ir veicis auditu, taču tas ticis vieglāk cauri. Shēmās ar tiem pašiem uzņēmumiem, par ko iekrita “Karlo Motors, bija arī “Subaru” tirgotājs “AdRem Auto”. Taču šai firmai VID pārmet tikai divus darījumu, kas izmantoti PVN krāpšanai. Tas rada šaubas, vai Valsts ieņēmumu dienests tiešām piemēro vienādus standartus, vērtējot, vai uzņēmums ir pietiekami novērtējis savus darījumu partnerus un nav iepinies nodokļu krāpšanas shēmās.

Protestu organizēšanā pret RPIVA likvidāciju iesaistījušās sabiedrisko attiecību firmas

Protestu organizēšanā pret RPIVA likvidāciju iesaistījušās sabiedrisko attiecību firmas 2

Pirms nedēļas valdība nolēma pusgada laikā likvidēt Pedagoģijas un vadības akadēmiju jeb augstskolu RPIVA. Lēmumu pieņēma pēc ilgas stīvēšanās ar augstskolas vadību un plašām studentu protesta akcijām. Taču studentu protesta akciju organizēšanā piedalījās augstskola. Šie protesti arī sakrīt ar laiku, kad akadēmija sākusi tērēt vairāk naudu sabiedrisko attiecību algošanai.

Latvijas degvielas rezervju glabāšanā pieteikusies ar Kremli saistīta firma, ko ASV iekļāvusi sankciju sarakstā

Latvijas degvielas rezervju glabāšanā pieteikusies ar Kremli saistīta firma, ko ASV iekļāvusi sankciju sarakstā

Jau vairāk nekā 10 gadus Latvija zināmu degvielas daudzumu glabā nebaltai dienai. To pieprasa Eiropas Savienība. Konkursus par naftas produktu glabāšanu bieži pavadījuši skandāli. Pirms 7 gadiem degvielas rezervju uzglabāšanas konkursā uzvarēja neliela Nacionālajai apvienībai draudzīga Līgatnes firma ar vienu degvielas uzpildes staciju, citā gadā pie pasūtījuma tika kādā ofšorā reģistrēts komersants.