Neiedomājami! Policisti atsaka uzlauzt durvis dzīvoklim, kurā atrodas slima sieviete

0 Komentāru
Neiedomājami! Policisti atsaka uzlauzt durvis dzīvoklim, kurā atrodas slima sieviete
FOTO: LETA

Apburtais loks vai caurums likumdošanā – neviens nevēlas atbildēt par nelaimē nonākušu pensionāri. Tas, kurš pateiks, ka viņas dzīvokļa durvis jālauž, tas arī maksās par to labošanu. Tāda absurda situācija radusies Pārdaugavā.

Bija vēla pēcpusdiena, kad mums piezvanīja kāda Sarkanā Krusta darbiniece. Sieviete nevēlējās, lai skatītāji redzētu viņas seju un vislabprātāk vispār nebūtu vērsusies televīzijā, ja vien pati spētu tikt galā ar radušos situāciju.

Runa ir par kādu viņas klienti, kura dzīvo Pārdaugavā, Kristapa ielā, – 75 gadus vecu pensionāri ar veselības problēmām. Pirmdien aprūpētāja ieradusies, un sievietei bijis slikti. Izsaukti mediķi, kuri dzīvoklī pavadījuši ilgu laiku un aizbraukuši, sievieti uz slimnīcu tā arī neaizvedot.

Sociālā darbiniece stāsta, ka pensionārei Latvijā tuvinieku nav. Viņa bieži žēlojusies par depresiju. Mediķi dzīvoklī esot atraduši arī kaut kādas aizdomīgas zāles, iespējams, nervu zāles, ko sirmgalve lietojusi pret nomāktību. Nākamajā dienā Sarkanā Krusta darbiniece aizvien satraukusies par pensionāri un nolēmusi kaut ko tomēr darīt. Izsaukusi ģimenes ārstu.

Ārsts man atzvanīja un teica, ka nevar ar sievieti sazināties. Protams, ka es, kaut gan savā brīvdienā, atnācu šurp un klauvēju pie durvīm. Neviens neatvēra. Atnācu vēl vakarā un ieraudzīju gaismu logā. Tad man radās cerība. No paša rīta es sāku zvanīt visādiem dienestiem. Viņi man teica, lai es eju skatīties vēl vienu reizi. Es atnācu ap pulksten desmitiem. Klauvēju un zvanīju. Dzirdēju, kā aiz durvīm zvana mobilais telefons, strādā televizors. Taču nekādas atbildes.

Sieviete, nelāgu aizdomu mākta, zvanījusi 112, savienota ar policiju, kur cilvēki it kā solījuši visu nokārtot. Kad viņa pēc stundas pārzvanījusi, viņai paziņots, ka palīdzība būs vien tad, ja viņa atbildēs par veiktajām darbībām.

Proti, policistus satraucis tas, kurš maksās par durvju remontu, ja ar pensionāri viss būs kārtībā. Nav potenciālā maksātāja, nav iesnieguma rakstītāja, nav neviena, kas durvis vēlāk salabos un aizvērs – nav durvju laušanas.

Sieviete tad sašutusi ne pa jokam – viņa nav ne kaimiņiene, ne pensionāres radiniece, lai pati personīgi atbildētu, taču, iespējams, dzīvoklī mirst cilvēks. Ja reiz tā – tad policisti nekur nebraukšot. Sazvanījušies vairākas reizes, bez rezultāta.

Lai pārliecinātos, ka sieviete stāsta patiesību, Degpunktā komanda pārliecinās, ka durvis neviens neatver, televizors ir ieslēgts, caur durvīm dzirdama skaņa. Pēc tam Degpunktā komanda sazinās ar Sarkanā Krusta darbinieci un lūdz vēlreiz piezvanīt uz policijas iecirkni, atbilstoši rajonam tas ir Rīgas Kurzemes iecirknis.

Aptuveni pēc pusotras stundas notikuma vietā ieradusies ekipāža, kas uzlauzusi durvis. Rezultāts traģisks – dzīvoklī tiek atrasts pensionāres līķis.

Jautājums – vai, atlaužot durvis dienu ātrāk, pensionāri izdotos glābt? Iespējams, sieviete vēl bija dzīva, bet vienkārši nespēja atbildēt uz telefona zvaniem.

Neoficiāla informācija liecina, ka viss ir pavisam vienkārši – šāda sistēma valstī valda ne pirmo dienu. Proti, policisti nav atbildīgi par durvju sabojāšanu, par dzīvoklī esošajām mantām un durvju labošanu.

Nav tādu līdzekļu un nav arī tiesību. Parasti, kad mirušie cilvēki sāk sadalīties un rodas nepanesama smaka, kāds no kaimiņiem vai mājas apsaimniekotājs paraksta papīrus un uzņemas atbildību, lai problēma beidzot atrisinātos.

Var jau būt, ka durvju laušana sākotnēji nemaz nebija vienīgais variants – sieviete dzīvoja trešajā stāvā, taču, tā kā dzīvoklī ir tikai viena istaba, konstatēt, kas ar viņu noticis, varēja arī pa logu – izmantojot ugunsdzēsēju auto kāpnes.

0 Komentāru