Neglītās pieturas pārtop mākslas objektos – Rīgā sākta “nolaisto” pieturvietu apgleznošana

2 komentāri

Neglītas sabiedriskā transporta pieturvietas pārtop mākslas objektā! Lai uzlabotu galvaspilsētas vidi, mākslinieki sākuši pieturu apgleznošanu.

Dažādas idejas par pieturas apgleznošanu Juglā bija iedzīvotājiem, kad jaunā māksliniece Beata Krūmiņa veidoja tai zīmējumu pirms desmit dienām. ”Citam tas bija kūstošs saldējums, citam – prieka asaras, citam – lietus krāsains,” viņa stāsta.

Lai neglīta pieturvieta pārtaptu par krāsainu un košu, Beatai bija nepieciešamas 12 stundas. Māksliniece bija pārliecināta, ka noteikti būs tādi iedzīvotāji, kuriem šī ideja nepatiks: “Bet nevienu sliktu komentāru neesmu dzirdējusi. Bija patīkami, ka cilvēkiem patīk, ka ir sakopta un skaista vide. Arī no pretējām mājām nāca cilvēki, arī no mašīnām pīpināja, smaidīja un teica, ka izskatās ļoti forši. Visvairāk mani uzrunāja šī vienkāršā ideja, ka mums ir ļoti daudz vecu pieturu un ar vienkāršiem līdzekļiem varam panākt ļoti foršu efektu.”

Arī LNT aptaujātie iedzīvotāji ir vienisprātis, – krāsainas pieturas, kurām roku ir pielikuši jaunie mākslinieki, izskatās daudz labāk nekā tās, kas bija pirms tam.

“Tajā dienā, kad jaunieši zīmēja, redzēju, kā viņi centās. Agrāk bija neglīts, noķēpāts, bet tagad krāsains, patīkami atnākt,” stāsta seniore Dzintra. “Man ir prieks, ka kāds ir izskaistinājis to, tāds nomācošs bija iepriekš,” norāda jaunā māmiņa Ērika.

Rīgā ir ap 100 pieturvietām, kuru izskatu varētu manāmi uzlabot. Septembrī būs apgleznotas 20 no tām. Latvijas Kultūras izaugsmes fonda dibinātājs un idejas autors Edgars Žunda apgleznojis vienu šādu pieturu Purvciemā. Jaunie mākslinieki strādā bez atlīdzības, bet par krāsām un otām maksā pašvaldība.

“Kaut kas jādara, pilsētas vide jāuzlabo. Ja ņemt par piemēru Vācijas, ASV, Kanādas pieredzi, mazā māksla mazajās ielās pavairo pēc tam arī mazo biznesu, tad šī vieta kļūst vēl piemīlīgāk,” norāda Edgars.

Nākamgad projekta ietvaros plānots apgleznot vēl 50 sabiedriskā transporta pieturas. Arī tie, kuri nav mākslinieki, bet kuriem ir vīzija, kā skaisti apgleznot kādu Rīgas pieturu, ir aicināti sazināties ar projekta autoriem.

Vairāk par tematu – raidījuma “900 sekundes” sižetā