11 komentāri
“Nedrīkst pieļaut, ka bērns izkāpj nekurienē,” par cilvēku vienaldzību sašutusi ceļmalā palikušās meitenītes mamma
FOTO: Danuta Juste

Cilvēku vienaldzība par apkārt notiekošo aizvien ir liela problēma. Kopš aizvadītajā vasarā Liepājā bojā gāja piecgadīgais Ivans, kurš apmaldījās, un neviens viņam nepievērsa uzmanību, par to tiek daudz runāts, bet līdzīgas situācijas notiek atkal un atkal.

Jēkabpilī pieturā “Akurateru iela” vakar nokļuva panikas pārņemtā vienpadsmit gadus vecā meitenīte, lai gan viņai ar autobusu bija jābrauc vēl vairākas pieturas. No Akurateru ielas pieturas līdz mājām mērojamais ceļš ir tāls, turklāt ir jāiet gar šosejas malu, pēc tam pāri Daugavai Krustpils virzienā.

Nākamais autobuss tur būtu jāgaida vismaz divdesmit minūtes, turklāt meitenīte bija sasirgusi.

11 gadus vecā meitene

Mammu, man pazuda biļete. Un tad bija kontroliere, man bija jākāpj ārā. Man kaut kur pazuda tā biļete. Un es esmu tagad pie ‘’Lukoil’’, un es nezinu, ko man darīt.

Saņemot meitas zvanu, viņas mamma, kura pirms desmit minūtēm bija izkāpusi no tā paša Jēkabpils 5. autobusa, lai dotos uz darbu, palūdza kolēģes palīdzību un ar viņas auto steigšus devās meitai pakaļ. Lai gan viņa uzskata, ka savā vecumā meita ir visai patstāvīga, mamma bija noraizējusies par savas atvases veselības stāvokli un to, ka meita bija spiesta viena pati izkāpt svešā vietā.

Pietura, kur meitene izkāpusi.

FOTO: Danuta Juste

Meitenes mamma

Kontroliere esot pieprasījusi biļeti. Viņa to nevarēja atrast. Pēc meitas teiktā, esot izskanējis tāds teksts: ‘’Nu cik tad ilgi tu meklēsi to biļeti?’’ Meita nobijusies un vienkārši nākamajā pieturā izkāpusi ārā.

Uzņēmumam ’’Jēkabpils autobusu parks’’ ir pašiem savs iekšējais kontroles dienests, kas esot pienācīgi apmācīts. Konkrētā kontroliere uzņēmumā strādā jau teju astoņus gadus, un vadība savas darbinieces vainu šajā situācijā nesaskata.

Aija Vetere
”JĒKABPILS AUTOBUSU PARKA” VADĪTĀJA VIETNIECE

Spriežot pēc visa, bērns vienkārši ir pats pieņēmis lēmumu izkāpt.

Meitene nav nedz raudājusi, nedz kāds viņai ir aizrādījis par to, ka viņai tās biļetes nav. Nu varbūt arī pateica: ‘’Nu pameklē to biļeti!’’. Tas viennozīmīgi nenozīmē, ka viņa tika kaut kādā veidā aizskarta vai kaut kā viņai pārmests, vai izdarīts pāri, ka būtu jānosveras par labu izkāpšanai svešā vietā.

Līdzīgs gadījums notika pirms divām nedēļām Salaspilī, kad ceļmalā izsēdināja vienpadsmitgadīgu puiku, jo viņš bija iekāpis nepareizā autobusā. Savukārt pagājušā gada vasarā Liepājā piecgadīgais Ivans, neviena nepamanīts, viens pats izvizinājās autobusā un izkāpa svešā vietā, kas beidzās ar traģēdiju.

Jēkabpils meitenes mamma nevēlas visu vainu uzvelt kontrolierei, tomēr arī šoreiz vislielāko sašutumu raisa cilvēku vienaldzība.

Meitenes mamma

Kontroliere nepajautāja meitenei, uz kurieni viņa brauc, vai kāpēc viņai nav biļetes. Vienkārši varēja noskaidrot situāciju, nevis pieļaut, ka bērns izkāpj nekurienē.

Jāpiebilst, ka Ministru kabineta noteikumi paredz, ka bērnus līdz 15 gadu vecumam no sabiedriskā transporta drīkst izsēdināt tikai tad, ja viņu nogādā tuvākajā policijas iecirknī. Vai ir pārkāpti šie noteikumi, tagad jāizvērtē Jēkabpils domei.

TOP komentāri

 • Atceros
  +5 +5 0

  Atceros

  Vajag visos sabiedriskajos transportos kameras. Skolā kameras. Ja kas- uzreiuz redz, kas notcis. Nevis viens stāsta vienu, otrs otru!
 • A pati ko???
  +7 +3 -4

  A pati ko???

  Bļauka sāc ar sevi!!! Vispirms jau pati esi vienaldzīga pret savu ražojumu!!! Vienmēr visi citi vainīgi tikai ne paši!!!
 • Par

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl