Nedēļas nogalē Rīgā gaidāms vērienīgs pasākums – pasaules čempionāts orientēšanās sportā

0 Komentāru
Nedēļas nogalē Rīgā gaidāms vērienīgs pasākums – pasaules čempionāts orientēšanās sportā
Edijs Pālens / LETA

Šajā nedēļas nogalē Rīgā sāksies pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Šis ir īpašs notikums, jo tā ir pirmā reize, kad šā sporta veida galvenās sacensības notiks Latvijā, turklāt pirmo reizi čempionāts tiek rīkots kādas valsts galvaspilsētā un vecpilsētā.

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā notiek katru gadu. Kopš pagājušā gadsimta 60. gadiem tas norisinājies vairumā Eiropas valstu, pērn – Tartu, Igaunijā, bet šogad tas notiks Latvijā.

Sacensību dalībnieku galvenais uzdevums ir pēc iespējas īsākā laikā veikt distanci, atzīmējoties konkrētos kontrolpunktos. Distances būs izvietotas Vecrīgā un Klusajā centrā, kā arī Pārdaugavas daļā.

Maršruts veidots abās Daugavas pusēs apzināti, lai sportistiem un līdzjutējiem, kas sekos līdzi notikumiem TV ekrānos, atklātu dažādas Rīgas sejas.

Daniels Kārkliņš
Pasaules orientēšanās čempionāta tehniskais direktors

Rīt mums sākas sprints šeit pat vecpilsētā, kur ir ļoti viss grezni, skaisti un sportistiem būs iespēja skriet pa greznākajām Rīgas vietām, taču parīt mēs pārceļamies uz Āgenskalnu, kas ir urbānāka vide, kur ir darba ļaužu rajons.

Čempionāta norise viduslaiku vecpilsētā, kas vienlaikus ir valsts galvaspilsēta orientēšanās sportā ir unikāls precedents. Tāpat kā starptautiski maratoni vai velomaratoni, orientēšanās čempionāts var kļūt par labu reklāmu un pilsētas vizītkarti, jo pasākumu pārraidīs arī ārpus Latvijas robežām. Turklāt orientēšanās pilsētā katru gadu piesaista šim sporta veidam jaunus interesentus.

Toms Holovels
Starptautiskās Orientēšanās federācijas ģenerālsekretārs

Pirms 10…15 gadiem bija iespaids, ka orientēšanās ir sporta veids, ar ko nodarbojas tikai mežos tie cilvēki, kam patīk būt pie dabas. Bet pēc tam, kad tika ieviesta sprinta orientēšanās un sāka izmantot arī cita veida kartes, orientēšanās kļuva pieejamāka arī pilsētniekiem un tiem cilvēkiem, kam patīk urbāna vide.

Čempionātā kopumā piedalīsies ap 350 pasaules labāko sportistu no 49 valstīm, tostarp just līdzi varēs arī deviņiem latviešiem – četriem kungiem un piecām dāmām, kuriem šajās sacensībās ir neliela priekšrocība, jo tās notiks labi zināmā vidē.

Jurģis Krastiņš
Latvijas komandas vadītājs

Ja, piemēram, čempionāts notiek jebkurā citā valstī, ko mēs par to valsti zinām. Mēs aizbraucam uz treniņnometni, mēs esam bijuši līdzīgos apvidos, redzējuši kartes. Tā ir vairāk tāda mūsu profesionālā spēja, ko mēs saprotam par orientēšanos kopā ar spēju iedomāties, kas varētu būt tai apvidū, kur skriesim pašu čempionātu. Tad Latvijas gadījumā tas ir savādāk.

Čempionāta dēļ pārvietošanās Vecrīgā nebūs ierobežota, taču uz atsevišķām stundām būs noteikti pārvietošanās un apstāšanās ierobežojumi autovadītājiem atsevišķās pilsētas centra ielās. Savukārt Rīgas iedzīvotājus un viesus čempionāta organizatori aicina būt saprotošiem un neaizšķērsot ceļu sportistiem.

0 Komentāru