Nebijis gadījums – sākta administratīvā procedūra pret “Latvijas dzelzceļu” par informācijas slēpšanu

3 komentāri
Nebijis gadījums – sākta administratīvā procedūra pret “Latvijas dzelzceļu” par informācijas slēpšanu
Mārtiņš Zilgalvis / f64

Valsts dzelzceļa administrācija šonedēļ, 6. novembrī, pirmo reizi valsts dzelzceļa nozares vēsturē sākusi administratīvā pārkāpuma procedūru pret AS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) par informācijas slēpšanu no valsts uzraugošās iestādes, aģentūrai pavēstīja Valsts dzelzceļa administrācijā.

Attiecīgā informācija administrācijai nepieciešama, lai veiktu pārbaudi par infrastruktūras maksas celšanas pamatotību un iespējamo pārvadātāju diskrimināciju, mākslīgi sadārdzinot tranzīta koridoru.

LDz esot atkārtoti ignorējis Valsts dzelzceļa administrācijas aicinājumu sniegt detalizētu iekļauto izmaksu atšifrējumu, kas iekļautas infrastruktūras maksas aprēķinā, ko plānots piemērot no 2018.gada 1.janvāra. Valsts dzelzceļa administrācijas pienākums ir pārbaudīt, vai infrastruktūras izmantošanas maksa noteikta atbilstoši likumam un aprēķināta pamatoti. Informācijas slēpšanas dēļ Valsts dzelzceļa administrācija nevar veikt tai likumā noteiktos pienākumus.

“Šī ir pirmā reize valsts dzelzceļa nozares vēsturē, kad valstij piederošs uzņēmums atsakās sniegt pieprasīto informāciju uzraugošajai institūcijai. Saskaroties ar šādu bezprecedenta gadījumu, Valsts dzelzceļa administrācija ir spiesta piemērot sankcijas, par kurām jau iepriekš brīdināja atkārtotajos lūgumos sniegt informāciju,” uzsvēra Valsts dzelzceļa administrācijas direktors Juris Iesalnieks.

Iespējamās soda sankcijas atbilstoši Administratīvo pārkāpumu kodeksam šajā gadījumā var sasniegt 14 000 eiro.

Kā ziņots, “Latvijas dzelzceļa” meitasuzņēmums “LatRailNet” nolēmis no nākamā gada palielināt maksu par publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu, tostarp kravu pārvadājumiem 7% apmēra. No nākamā gada infrastruktūras maksa par vienu vilcienu kilometru bez pievienotās vērtības nodokļa kravas vilcieniem noteikta 11,08 eiro, pasažieru elektrovilcieniem 7,27 eiro, pasažieru dīzeļvilcieniem 6,1 eiro, pasažieru vilcieniem ar lokomotīvi 6,94 eiro, savukārt, šaursliežu vilcieniem 2,52 eiro.

TOP komentāri

 • Tina Aleka
  +1 +1 0

  Tina Aleka

  Tiešām neticami,ka tomēr tas nācis atklātībā un atbildīgajai institūcijai nav vienalga.Prieks dzirdēt!
 • Liene Derkaca
  0 0 0

  Liene Derkaca

  Vai tad tas ir kādam brīnums !? Pārbaudiet citas iestādes atklasiet ne to vien .šajā valstī vairs nekas nav brīnums un nekas nepārsteidz !!!! Labi atklājas tādas krāpšanas nu un ko tālāk ? Viss tāpat tiks norullets un apklusinats ka jau tas notiek vienmēr ! Jā var pazust dažas svarīgas iestādes svarīgi dokumenti par kādu neģēli personu utt tad ziniet un redziet kādā valstī mēs dzīvojam ,pareizāk sakot dzīvo tie kas to visu vada - pārējie eksistē !
 • Jānis Kalniņš

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl