Radioaktīvā ūdens noplūde, iespējams, notikusi arī otrajā Salaspils reaktora tvertnē

0 Komentāru
Radioaktīvā ūdens noplūde, iespējams, notikusi arī otrajā Salaspils reaktora tvertnē
FOTO: TV3 Ziņas

Salaspils kodolreaktorā radioaktīvā noplūde, iespējams, notikusi arī no otrajā tvertnē. “Šobrīd bīstamības nav. Piesārņojums konstatēts tikai reaktora teritorijā. Ir aizdomas, ka arī otrajai tvertnei varētu būt neliela sūce, pa kuru radioaktīvais ūdens varētu sūkties apkārtējā vidē,” TV3 Ziņām norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

Valdība šodien atbalstīja vēl 15 000 eiro piešķiršanu neatliekamiem darbiem Salaspils kodolreaktorā. Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pēc valdības sēdes informēja, ka finansējums ir piešķirts no budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem un tas nepieciešams steidzamu darbu veikšanai saistībā ar ūdens noteces sistēmas remontu.

Tāpat valdība uzdevusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai janvāra laikā iesniegt ziņojumu ar priekšlikumiem par turpmāko rīcību saistībā ar kodolreaktoru, tostarp ar priekšlikumiem, kur rodami līdzekļi objekta demontēšanai.

Skaties.lv jau ziņoja, ka vienā no Salaspils radioaktīvā ūdens tvertnēm konstatēta neliela noplūde, un tuvākajā apkārtnē ir palielinājies tritija daudzums, portālam Skaties.lv apstiprināja Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras vadītājs Indriķis Muižnieks.

Salaspils kodolreaktoru tuvāko gadu laikā iecerēts likvidēt pavisam, un tam nepieciešami aptuveni 5,4 miljoni eiro. Šim mērķim finansējums tiks meklēts no citām programmām ārpus Eiropas Savienības fondiem.

0 Komentāru