Komentāri

Salaspils kodolreaktorā radioaktīvā noplūde, iespējams, notikusi arī no otrajā tvertnē. “Šobrīd bīstamības nav. Piesārņojums konstatēts tikai reaktora teritorijā. Ir aizdomas, ka arī otrajai tvertnei varētu būt neliela sūce, pa kuru radioaktīvais ūdens varētu sūkties apkārtējā vidē,” TV3 Ziņām norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

Valdība šodien atbalstīja vēl 15 000 eiro piešķiršanu neatliekamiem darbiem Salaspils kodolreaktorā. Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pēc valdības sēdes informēja, ka finansējums ir piešķirts no budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem un tas nepieciešams steidzamu darbu veikšanai saistībā ar ūdens noteces sistēmas remontu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat valdība uzdevusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai janvāra laikā iesniegt ziņojumu ar priekšlikumiem par turpmāko rīcību saistībā ar kodolreaktoru, tostarp ar priekšlikumiem, kur rodami līdzekļi objekta demontēšanai.

Skaties.lv jau ziņoja, ka vienā no Salaspils radioaktīvā ūdens tvertnēm konstatēta neliela noplūde, un tuvākajā apkārtnē ir palielinājies tritija daudzums, portālam Skaties.lv apstiprināja Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras vadītājs Indriķis Muižnieks.

Salaspils kodolreaktoru tuvāko gadu laikā iecerēts likvidēt pavisam, un tam nepieciešami aptuveni 5,4 miljoni eiro. Šim mērķim finansējums tiks meklēts no citām programmām ārpus Eiropas Savienības fondiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl