Neatkarības sākumā celtajā Lielvārdes katoļu baznīcā baidās uzturēties tās draudze un mācītājs

Pievienot komentāru
Neatkarības sākumā celtajā Lielvārdes katoļu baznīcā baidās uzturēties tās draudze un mācītājs
FOTO: LETA

Pēc Maxima traģēdijas mums visiem ir bail, tādas bažas par savas draudzes dievnama kritisko tehnisko stāvokli pauž Lielvārdes Katoļu baznīcas prāvests. Zīmīgs šajā situācijā ir fakts, ka baznīcas vecums nav mērāms gadsimtos.

Lielvārdes katoļu baznīca ir celta uz vecā dievnama pamatiem. Par vēsturi gan šobrīd liecina uzbērums. Tagad, nenostāvot pat pārdesmit gadu, baznīca sauc pēc palīdzības.

Pāvests Andris Solims šajā draudzē kalpo tikai divus gadus, taču lielu laika devu paņem ne vien garīgās lietas, bet arī saimniecība, kā arī pats dievnams.

Tas vārda tiešā nozīmē iet bojā, jo savulaik baznīca būvēta lielā steigā, bez pienācīgas uzraudzības un ekonomējot uz materiāliem.

Atsevišķas problēmas bija redzamas jau agrāk, taču progresēt sākušas pēdējos gados. Akūtākajās vietās šobrīd veikti pagaidu konservēšanas darbi, piemēram, plaisas aizdarot ar cementu.

Savā ziņā akmens jāmet pašas draudzes dārziņā, kas neatkarības pirmsākumos, visticamāk, pārāk paļāvušies uz celtnieku profesionalitāti. Tagad veiktais tehniskais audits atklājis, ka pamati ielikti uz neblietētas zemes, bez armatūras, nav aprēķināta torņa slodze.

Pagaidām baznīca nav slēgta. Taču tikai ar tās finanšu līdzekļiem šo brīdi attālināt neizdosies. Ekspertu aprēķinātā tāme ir 50 tūkstoši eiro.