Komentāri
Neapzinīgiem lauksaimniecības zemes īpašniekiem draud soda sankcijas
Foto: LETA

Neapzinīgiem lauksaimniecības zemes īpašniekiem draud soda sankcijas, un par to, kādus naudas sodus uzlikt par zemes nekopšanu, otrdien, 7. jūlijā, lems valdība.

Sodus paredzēts noteikt no šā gada 1. novembra, un jau patlaban tiek plānots, ka fiziskām personām, kas noteiktā laikā pēc iegādes nebūs sākušas lauksaimniecisko darbību, draudēs sods 180 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt juridiskām personām varēs uzlikt 360 līdz 1080 eiro lielu sodu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sodu piemērošanu paredzēts uzticēt pašvaldībām. Pagaidām precīzi aprēķini par šādu gadījumu skaitu nav veikti, taču tiek pieļauts, ka runa varētu būt par desmit sodiem gadā.

Jau tagad par nesakoptu zemi var uzlikt papildu nekustamā īpašuma nodokli, taču secināts, ka tā apmērs ir mazs un tas nepilda soda funkcijas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl