Komentāri
Neapskaužams 23 gadus vecas meitenes dzīvesstāsts, kura ir ieslodzīta pati savā ķermenī
FOTO: Publicitātes foto

Gluži kā ieslodzīta Jekaterina pavada savas dienas kāda Rīgas nama piektajā stāvā. Ne jau cieši aizslēgtas durvis meiteni tur vienā vietā, bet gan pašas ķermenis. Jekaterinai ir spināla amiotrofija – slimība, kas liedz viņai sēdēt, staigāt un kustēties.

Pēc meklējumiem vairāku gadu garumā beidzot ir parādījusies cerība – kāda klīnika Somijā piedāvā operāciju, pēc kuras Jekaterina varēs iesēsties invalīdu ratiņos un beidzot sākt dzīvot. Diemžēl operācija ir pārāk dārga, lai meitene pati to varētu apmaksāt. Tās cena – 42 535 eiro.

”Stāsts par manu slimību sākās jau ļoti sen – pusotra gada vecumā man diagnosticēja spinālo amiotrofiju. Šīs slimība vājina muskuļus un neļauj man kustēties. Kamēr mana vecuma bērni spēra pirmos soļus, es stutējos pret sienu, kad mani vienaudži pirmo reizi sēdās skolas solā, es sēdēju invalīdu ratiņos. Tomēr ratiņi man atgādina par laiku, kad es vēl biju brīva un varēju izkļūt no telpām. Bērnībā divas reizes piedzīvoju lūzumu, un tagad visa mana pasaule ir četras sienas un dators.”

”Abi mani vecāki ir miruši, tāpēc es dzīvoju pie tantes – viņa man ir vistuvākais cilvēks šajā pasaulē. Lietas, ko nevaru izdarīt, viņa man palīdz paveikt. Tomēr es nevaru un negribu no viņas prasīt rūpes par sevi visas dzīves garumā. Labi, ka es varu nedaudz pakustināt rokas, rakstīt un nopelnīt, lai palīdzētu tantei. Lai arī jau vairāk nekā 10 gadus neesmu varējusi normāli sēdēt un izkļūt no vienas telpas, neesmu zaudējusi ticību, ka reiz arī es varēšu uzsākt savu dzīvi. Pašlaik attālināti apgūstu psiholoģiju un strādāju. Es rakstu. Tā ir iespēja sevi nodrošināt, tomēr es nevaru nopelnīt tik daudz, lai varētu piepildīt savu sapni – iesēsties invalīdu ratiņos un izripot ārpus šīm sienām,” stāsta meitene.

”Nesen es uzzināju, ka Somijas klīnikā var man palīdzēt – tur ir pieejama operācija, pēc kuras es varētu sēdēt tik taisni kā nekad agrāk un būt atkal brīva no robežām, ko ir novilcis mans ķermenis. Operācija maksā vairāk nekā 40 000, un to ir nepieciešams veikt drīz. Es varētu rakstīt no rīta līdz rītam, lai nopelnītu, lūgt visu savu draugu palīdzību, bet man vienalga pietrūktu, tāpēc es vēršos pie Jums. Vienu operāciju Somijā man jau veica. Tai naudu es varēju savākt pati. Pirms operācijas man katra kustība sagādāja sāpes, tagad jūtos labāk. Otra operācija nevar gaidīt. Dažu mēnešu laikā man ir jāsavāc visa vajadzīgā summa, vai arī manas iespējas kādreiz apsēsties saruks.”

Lai Katja sēdētu un izkļūtu no dzīvokļa, jūs varat palīdzēt šādos veidos:

Tālruņi ziedojumiem:

90006881 (maksa par zvanu — 1,42 EUR)
90006771 (maksa par zvanu — 7,11 EUR).

Jūs varat palīdzēt Jekaterinai uzsākt dzīvi ārpus četrām sienām, arī ziedojot jebkuru summu uz kādu no turpmāk minētajiem kontiem, ierakstot maksājuma mērķī: ”Veselības fonds: Jekaterina Ļebedeva”.

Rekvizīti:

Nosaukums: Biedrība Latvijas Labdaru Asociācija Labdaris.lv
Reg. Nr: 40008173130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1- 1011, Rīga, LV-1050
-SWEDBANK- Swift: HABALV22
LV43HABA0551037990069
-CITADELE- Swift: PARXLV22
LV79PARX0016130480002

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl