Ne visu Latvijas skolu skolotāji plāno streikot

Komentāri

Kamēr izglītības darbinieku arodbiedrība gatavojas brīdinājuma streikam, skolotāji visā Latvijā domā, vai streikotājiem pievienoties. Piemēram, Vecpiebalgas vidusskolā, kas jau no paša sākuma bijusi iesaistīta jaunā pedagogu algu modeļa izstrādē, ministrijas piedāvātajā reformā ir vīlušies.

Jaunais skolotāju algu modelis tika pieteikts ar lielām ambīcijām – beidzot kārtīgi uzskaitīt visus skolotāju darba pienākumus, izrēķināt, cik daudz laika tie viņiem prasa, un par katru darbu noteikt korektu samaksu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tādēļ tika uzrunātas vairākas skolas, kuru skolotāji sešas nedēļas uzcītīgi skaitīja līdzi katru savu soli darbā un apkopoja darba stundas tabulās, lai datus sūtītu uz Izglītības ministriju. Viena no šiem skolotājiem bija Vecpiebalgas vidusskolas vēstures un politikas pasniedzēja Žanna Otersone.

Pamēģināju darīt darbu skolā, neizejot no skolas – labot, gatavoties, vadīt stundas. Es braucu astoņos no rīta, septiņos vakarā braucu mājās. Tas nozīmē, ka es strādāju 11 stundas dienā. Un katru dienu piecas dienas. 

Tāpēc ļoti nepatīkamu pārsteigumu viņai sagādājis atalgojuma modelis, ko, pamatojoties uz pašas skolotājas sniegtajiem datiem, izstrādāja Izglītības ministrija.

Tas galveno akcentu skolotāja slodzes noteikšanā licis uz kontaktstundu skaitu, par visiem pārējiem darbiem kā kontroldarbu labošana paredzot vien nelielas piemaksas. Līdz ar to jau šobrīd pieticīgu atalgojumu saņemošo Žannu sagaidītu pat algas samazinājums.

Kā politikas pasniedzēja Žanna uzskata, ka labāk ir tiekties uz kompromisu sarunu ceļā. Radikālāk noskaņota ir Rigonda Pīse – viņa kā skolas bibliotekāre jaunajā modelī jūtas vēl apdalītāka.

Tas paredz vienu bibliotekāru uz septiņiem simtiem skolēnu, bet Vecpiebalgas vidusskolā mācās tikai divi simti. Tik daudz skolēnu varētu salasīt labi ja pa visu novadu kopā.

Teorētiski jaunajam modelim Vecpiebalgas vidusskolas pedagogiem būtu jāatnes pat visai liels algu pieaugums – ja tagad skolotājs Vecpiebalgā saņem vidēji 490 eiro pirms nodokļu nomaksas, tad, modeli ieviešot, paredzēts, ka samaksa par pilnas slodzes darbu sasniegs 750 eiro.

Tomēr direktore Lolita Žagare rēķina, ka kopējais atalgojuma fonds skolā diez ko neizmainīsies – tie, kuri pašlaik saņem mazāku algu par 750 eiro, pielikumu neizjutīs, jo nevarēs savākt pilnai slodzei vajadzīgo kontaktstundu skaitu.

Pedagogu arodbiedrība brīdinājuma streiku ir izsludinājusi 27. novembrī. Vecpiebalgas vidusskola gan tajā, visticamāk, nepiedalīsies – tieši šajā dienā te notiks bioloģijas olimpiāde, kuru atcelt vairs nevarot.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl