“Ne Viļņā, ne Kauņā tā nav!” Lietuvieši sajūsmā par Jaunā gada sagaidīšanu Rīgā

12 komentāri
“Ne Viļņā, ne Kauņā tā nav!” Lietuvieši sajūsmā par Jaunā gada sagaidīšanu Rīgā
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Rīgā gadumijā daudzi cilvēki pulcējās 11. novembra krastmalā. Spītējot stiprajam vējam, svinētāji bija ļoti labā noskaņojumā. Ģimenes ar bērniem un daudzi ārzemnieki, kas sola braukt uz Rīgu vēl un vēl, – tik raibs bija sanākušo pulks.

Lai gan sanākušo šogad krastmalā šķita mazāk nekā citus gadus, noskaņojums bija jautrs. Šaurajās Vecrīgas ieliņās, kas ved uz krastmalu, bija uzliktas metāla barjeras, un nācēju somas pārbaudīja drošībnieki. Tiesa gan, šampanieti vai citus spirdzinājumus ļāva ienest.

Pamatīgas rindas veidojās pie karstvīna un uzkodu teltīm. Kamēr iesilušākie svinētāji jau dejoja pie skatuves mūziķu radītajos ritmos, pārējie pacietīgi gaidīja svētku kulmināciju – salūtu. Viskošāk saģērbušies ārzemnieki, kas uz Rīgu atbraukuši speciāli, lai nosvinētu Jaunā gada iestāšanos.

“Jau sen gribējām paviesoties jūsu brīnišķīgajā valstī un pilsētā. Mums nekas netraucēja to izdarīt! Ļoti viesmīlīga valsts, pilsēta un cilvēki. Nenožēlojam, ka atbraucām,” pauž Pāvels, svinētājs no Kijevas.

“Super! Rīga ir ļoti forša! Dievinu Baltijas valstis. Paldies, Latvija! Šodien pirmā diena, svinēsim Jauno gadu, pēc tam piecas dienas ceļosim pa Latviju. Paldies!” saka Igors no Maskavas.

Lasi vēl: Priecīgi cilvēki un krāšņi skati: kā visā pasaulē sagaidīja 2020. gadu?

Kāda ģimene no Maskavas pat saskaņojusi tērpus, visi ģērbušies pokemonu tērpos. “Sen jau gribējām apciemot Rīgu, beidzot izlēmām. Bērni paaugušies. Rīgā ir super! Īpaši šeit, krastmalā, pasakaini! Ceļš uz Rīgu bija grūts, braucām ar auto. Nebija viegli, bet esam malači,” saka Taņa no Maskavas.

Starp svinētājiem arī lietuvieši un briti. “Izdomājām, ka lidosim uz Latviju. Atbraucām, un te ir lieliski! Man patīk ballīte, kopējā sajūta. Izcili! Brauksim vēl un vedīsim līdzi draugus,” apņēmības pilna ir Karena no Anglijas.

“Rīgā svin labāk [nekā Viļņā]. Pateicoties šai skatuvei, cilvēkiem. Viļņā un Kauņā nav tik lielas kopā sanākšanas. Man šeit vislabāk patīk, ka daudzi mani draugi no Lietuvas arī šeit ir ieradušies,” teic Jons no Lietuvas.

Dejas un svinības krastmalā turpinājās līdz pat plkst. 3.00 rītā.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā

12 komentāri