Komentāri

Ērču pārziemošanai šoziem bijuši labvēlīgi laikapstākļi, un pagājušā gada rudenī novērots lielāks nepieaugušo ērču skaits, tādējādi šogad sagaidāma augstāka ērču aktivitāte nekā pērn. Vidējais ērču blīvums pagaidām vēl ir zems – līdz 2 ērcēm uz vienu kilometru, bet turpmāk, paaugstinoties gaisa temperatūrai, pieaugs arī ērču daudzums. Tāpēc arī Bez Tabu skatītājs aktivizē sarunas par ērču encefalīta vakcinācijām.

”Rakstu jums par valsts ”bezmaksas” veselības aprūpi bērniem. Vakcīnas pret ērču encefalītu bērniem maksā 30 eiro, un tās ir jāveic divas reizes mēneša laikā un trešā pēc gada, kopā tie ir 90 eiro vienam bērnam. Turklāt ir novadi, kuros šīs potes ir apmaksātas, bet lielā daļā tās ir maksas. Jautājums ir – ar ko dažu novadu bērni ir mazāk svarīgi valstij nekā citu, jo pēc ārstu teiktā risks ir pietiekami liels,” raksta skatītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ēriks ir uzdevis ļoti labu jautājumu, jo tas tiešām izklausās ļoti skarbi, citiem apmaksā, citiem nē, bet ērces taču ir visā Latvijā.

Valsts apmaksāto vakcināciju pret ērču encefalītu var saņemt no viena līdz astoņpadsmit gadu vecumam, kuru deklarētā dzīves vieta ir ērču encefalīta skartajā teritorijā.

Latvijā tie ir 25 novadi, kuri uzskaitīti Slimību profilakses centra mājaslapā.

Pirms gada Slimību profilakses centrs ziņoja, ka Jūrmalā netipiski agri aktivizējušās ērces, par spīti tam, Jūrmala ir viena no tām vietām, kur bezmaksas pote nepienākas.

SPKC dati gan liecina, ka pērn – 2014. gadā bijis pēdējo gadu laikā zemākais saslimstības līmenis ar ērču encefalītu, un nav reģistrēts neviens ērču encefalīta izraisīts nāves gadījums. Bet tas varētu būt skaidrojams ar to, ka iedzīvotāji aktīvi vakcinējas. Tātad vakcinēties vajag, un tiešām jāsaka, ļoti žēl, ka citur tas pasākums ir bezmaksas un citur 90 eiro vērts!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl