Ne vienmēr ērču encefalīta skartajās teritorijās pieejama bezmaksas pote bērniem

Komentāri

Ērču pārziemošanai šoziem bijuši labvēlīgi laikapstākļi, un pagājušā gada rudenī novērots lielāks nepieaugušo ērču skaits, tādējādi šogad sagaidāma augstāka ērču aktivitāte nekā pērn. Vidējais ērču blīvums pagaidām vēl ir zems – līdz 2 ērcēm uz vienu kilometru, bet turpmāk, paaugstinoties gaisa temperatūrai, pieaugs arī ērču daudzums. Tāpēc arī Bez Tabu skatītājs aktivizē sarunas par ērču encefalīta vakcinācijām.

”Rakstu jums par valsts ”bezmaksas” veselības aprūpi bērniem. Vakcīnas pret ērču encefalītu bērniem maksā 30 eiro, un tās ir jāveic divas reizes mēneša laikā un trešā pēc gada, kopā tie ir 90 eiro vienam bērnam. Turklāt ir novadi, kuros šīs potes ir apmaksātas, bet lielā daļā tās ir maksas. Jautājums ir – ar ko dažu novadu bērni ir mazāk svarīgi valstij nekā citu, jo pēc ārstu teiktā risks ir pietiekami liels,” raksta skatītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ēriks ir uzdevis ļoti labu jautājumu, jo tas tiešām izklausās ļoti skarbi, citiem apmaksā, citiem nē, bet ērces taču ir visā Latvijā.

Valsts apmaksāto vakcināciju pret ērču encefalītu var saņemt no viena līdz astoņpadsmit gadu vecumam, kuru deklarētā dzīves vieta ir ērču encefalīta skartajā teritorijā.

Latvijā tie ir 25 novadi, kuri uzskaitīti Slimību profilakses centra mājaslapā.

Pirms gada Slimību profilakses centrs ziņoja, ka Jūrmalā netipiski agri aktivizējušās ērces, par spīti tam, Jūrmala ir viena no tām vietām, kur bezmaksas pote nepienākas.

SPKC dati gan liecina, ka pērn – 2014. gadā bijis pēdējo gadu laikā zemākais saslimstības līmenis ar ērču encefalītu, un nav reģistrēts neviens ērču encefalīta izraisīts nāves gadījums. Bet tas varētu būt skaidrojams ar to, ka iedzīvotāji aktīvi vakcinējas. Tātad vakcinēties vajag, un tiešām jāsaka, ļoti žēl, ka citur tas pasākums ir bezmaksas un citur 90 eiro vērts!

Lasi vēl