Ne prezidents, ne premjers nesaņem ielūgumus uz prestižo Davosas forumu Šveicē

6 komentāri

Atkal janvāris, un politikas vērotāji atkal analizē, kuri valstu līderi tiek gaidīti ietekmīgajā Davosas politikas un ekonomikas forumā Šveicē? Ielūgums uz Davosu ir viens no indikatoriem par to, kuri politiķi uzskatāmi par cilvēkiem ar vērā ņemamu vārdu starptautiskajā vidē. Taču Davosas dalībnieku vidū šogad nav ne Latvijas prezidenta, ne premjerministra.

Kā ik katra gada sākumā, arī šajā janvārī pasaules ietekmīgie – politiķi, biznesmeņi, Nobela prēmiju ieguvēji – ielūkojas savās pastkastītēs cerībā tur ieraudzīt ielūgumu, uz kura rakstīts Šveices kūrortpilsētas Davosas vārds.

Tikt uzaicinātam nozīmē būt pamanītam. Vai nu kā reģiona līderim vai, ja ietekmes nav tik daudz, – vismaz kā spilgtai personībai. Diemžēl ne mūsu prezidents, ne premjerministrs neatbilst šiem kritērijiem.

Citādi bija ar prezidenti Vīķi-Freibergu, kura pirmajā gadā ielūgumu saņēma tāpēc, ka sieviete. Vēlāk – tāpēc, ka nopelnīja to, atceras viņas kancelejas vadītājs.

Jāsaprot gan, ka Davosa nav vienīgais un nebūt ne svarīgākais formāts, kurā veidot valsts ārpolitiku. Taču secinājumus par mūsu līderu ietekmi starptautiskajā mērogā izdarīt var gan.

Jācer, ka ne tikai Eiropas Komisijas, bet arī Latvijas intereses Šveicē šogad aizstāvēs bijušais premjers Valdis Dombrovskis. Viņš ielūgumu ir saņēmis. Ielūgts ir arī bijušais Igaunijas prezidents Ilvess, bet ne viņa jaunā amata pēctece.

Tikmēr zināms, ka mūsu prezidents dosies uz Minhenes drošības konferenci, kas, pēc politologa domām, satura ziņā Latvijai ir pat nozīmīgāka nekā Davosa.

6 komentāri