Ne dienu, ne nakti nerimst darbs Bērnu slimnīcas Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā

Komentāri

Ne dienu, ne nakti nerimst darbs Bērnu slimnīcas Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā. Ik dienu tajā strādā sešas medmāsas, bet kopā viņu ir 40. Vairākas vietas joprojām ir vakantas, jo katrs šo darbu darīt nevar. 

Jaundzimušo intensīvās terapijas māsiņa Ieva Damberga vienmēr ar mazo pacientu sasveicinās. Meitenīte dzimusi aprīļa vidū, un toreiz viņas svars bija tikai 600 gramu. Kamēr mamma nav blakus, savu mīlestību šiem bērniņiem dod māsiņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr Ievas kolēģe, Anda, uzmanīgi maina autiņbiksītes. Bet Ieva sagatavo šļirci, kurā ir pieniņš mazajai pacientei.

Ieva Damberga BKUS bērnu māsa

Mēs visu sagatavojam, un tad atdodam darbu aparātam, jo tehnoloģijas mums ir ļoti daudz. Plus šiem bērniem svarīgi ilgākā laika posmā saņemt šo devu. Ja ātri iespiedīsim, kuņģis nevarēs tikt ar to galā.

Kad visi darbiņi ir padarīti, inkubatoram virsū tiek uzlikta sedziņa.

Lai mazais varētu gulēt aptumšotā vidē un justos līdzīgi kā mammas vēderā. Māsiņām ne tikai jāveic visas vajadzīgās manipulācijas, bet arī jākomunicē ar vecākiem, kam bieži vien ir vajadzīga psiholoģiskā rakstura atbalsts.

Bērnu slimnīcas Jaundzimušo intensīvajā terapijā ik dienu strādā 6 māsiņas, bet kopā viņu ir 40, taču vairākas vietas joprojām paliek vakantas – ne katrs var strādāt šo darbu. Dežūras ilgums mēdz būt diennakts, diena vai nakts.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl