Komentāri
NBS profesionālajā dienestā pieņems par 100 karavīriem vairāk, nekā plānots
FOTO: LETA

Šogad bruņotie spēki profesionālajā dienestā pieņems 400 karavīrus, kas, nesen mainot rekrutēšanas plānu, ir par gandrīz simts karavīriem vairāk, nekā tika plānots pieņemt dienestā gada sākumā, noskaidroja Aizsardzības ministrijā.

95 karavīrus šogad pieņems studijām Nacionālās aizsardzības akadēmijā. Savukārt 162 karavīrus uzņems dienestam Sauszemes spēku kājnieku brigādē, 45 – Speciālo uzdevumu vienībā, 35 – Štāba bataljonā, desmit karavīrus – Jūras spēku flotiles vienībās, bet vēl astoņus – Gaisa spēku aviācijas bāzes vienībās. Šogad plānots rekrutēt arī desmit instruktorus speciālistus, kā arī 35 karavīrus speciālistus dienestam specializētajās vienībās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nacionālā aizsardzības akadēmija 2015./2016. studiju gadā studiju programmā Komandējošā sastāva virsnieks uzņems 30 kadetus ar jau iegūtu augstāko izglītību bakalaura līmenī, bet programmā Virsnieka speciālista pamatkurss plānots uzņemt piecus augstskolu absolventus. Trijās profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmās akadēmija uzņems 60 kadetus, no kuriem desmit kadeti militāro izglītību varēs iegūt programmā Gaisa spēku militārā vadība. Savukārt programmā Sauszemes spēku militārā vadība uzņems 35 kadetus, bet programmā Jūras spēku militārā vadība – 15 kadetus.

Kandidātu dokumentu pieņemšana studijām aizsardzības akadēmijā jau ir sākusies, un tā notiks līdz pat 31.jūlijam.

Pērn profesionālajā militārajā dienestā iestājās 351 karavīrs, bet brīvprātīgi apgūt militārās zināšanas, dienot Zemessardzē, izvēlējās 815 Latvijas pilsoņi, no kuriem 653 bija vecumā līdz 35 gadiem.

Bruņotie spēki atgādina, ka jau kopš 1991.gada ikviens Latvijas pilsonis brīvprātīgi militārās zināšanas un iemaņas var apgūt Zemessardzē, un aicina pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadus, kļūt par zemessargiem.

Pērn no dienesta bruņotajos spēkos atvaļinājās 294 karavīri, no kuriem 139 karavīri no dienesta aizgāja pēc pašu vēlēšanās. Savukārt no Zemessardzes pērn izstājās vai tika izslēgti 672 zemessargi, no kuriem 185 zemessargi dienestu neturpināja, jo sasniedza maksimālo vecumu.

Pašreiz bruņotajos spēkos dien aptuveni 4700 karavīru un 8000 zemessargu. 16% profesionālajā dienestā dienošo ir sievietes.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl