NBS pārceļas uz jaunām noliktavām; ekipējuma glabāšanai mēnesī tērēs 20 000 eiro

3 komentāri
NBS pārceļas uz jaunām noliktavām; ekipējuma glabāšanai mēnesī tērēs 20 000 eiro
IEVA VĀRNA, TV3 ZIŅAS

Latvijas armija pamet vecās, vēl no cara laikiem palikušās noliktavas. Turpmāk karavīru ekipējumu uzglabās atbilstoši mūsdienu standartiem.

Līdz šim Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru ekipējums glabājās vairāk nekā simt gadu vecās cara laikā būvētās noliktavās – Vagonu ielā. Telpas bijušas dramatiskā stāvoklī. Nav varēts nedz nodrošināt atbilstošu uzglabāšanu, nedz arī nodrošināt bruņojuma apmaiņu krīzes situācijās. Jaunā sistēma karavīram formastērpu ļaus saņemt daudz ātrāk – gan miera un militāro mācību laikā, gan potenciālo ārkārtas situāciju pārvarēšanā.

“Jūs vaicāsiet, vai tad cara noliktavās pirms 100 gadiem ātrums nebija svarīgs? Bija, bet ātrums ir relatīvs,  lietas, kas bija ātri pirms simt gadiem, šodien vairs nav ātri,” saka NBS Nodrošinājuma reformas jautājumos pulkvedis Ēriks Kopeika.

Jaunās Nacionālo bruņoto spēku noliktavas atrodas Pļavniekos loģistikas parkā. Telpu īre valstij ik mēnesi izmaksās 20 000 eiro, tomēr ministrija norāda, ka īrēt telpas šobrīd ir lētāk nekā būvēt pašiem savējās.

Pārcelšanās uz modernām noliktavas telpām ir daļa Aizsardzības ministrijas (AM) uzsāktās nodrošinājuma sistēmas reformas jeb pirmais solis, lai reformētu bruņoto spēku apgādes sistēmu visas valsts teritorijā. Plānots, ka pirmā noliktava, kuras būvniecības izmaksas varētu būt ap trīs miljoniem eiro, tuvāko trīs gadu laikā tiks uzbūvēta Čiekurkalnā esošajās Krusta kazarmās. Nākamais solis ir pārņemt noliktavas Liepājā, Lielvārdē un Ādažos.

“Šādu reformu visā valstī mēs varam noslēgt piecos gados, kas ietvertu sevī fiziski noliktavu izbūvi, pārņemšanu un visas sistēmas digitalizāciju un modernizāciju,” saka aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P!).

Tikmēr Kopeika norāda, ka nomātās noliktavās iespējams veikt testus, pirms tiek uzbūvētas. “Mēs sapratīsim, vajag šādas palešu sistēmas vai tādas,” saka Kopeika.

Aizsardzības ministrija uzver, ka reforma, kas ir vērsta uz NBS modernizāciju, apliecina, ka Latvijas armija visos aspektos atbilst NATO noteiktajiem standartiem.

“Mūsu karavīrs ir ekipēts, mūsu karavīrs ir nodrošināts, mūsu karavīrs ir ne mazāk kaujas spējīgs kā jebkuras citas modernas, attīstītas NATO dalībvalsts armijas karavīrs,” akcentē aizsardzības ministrs.

Bruņotie spēki sākuši testēt modernizētos, jauna dizaina kaujas formastērpus, kuru kamuflāža labāk samazināšot iespējas pamanīt tērpa valkātāju uz kaujas lauka.  Jauno ekipējumu publiski plānots izrādīt jau šā gada pavasarī – Nacionālo bruņoto spēku 4. maija parādē Daugavpilī.

3 komentāri