NBS komandiera amatam virza ilggadējo Zemessardzes komandieri Kalniņu

Komentāri
NBS komandiera amatam virza ilggadējo Zemessardzes komandieri Kalniņu
FOTO: LETA

Augsti attīstīti bruņotie spēki ar spēcīgām kaujasspējām – šādu mērķi nospraudis Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera kandidāts Leonīds Kalniņš. Tieši viņu kā iepriekšējā NBS vadītāja Raimonda Graubes pēcteci izraudzījies aizsardzības ministrs. 

Kalniņa virzīšana neoficiāli bija zināma jau labu laiku. Kandidātam akceptu devis Valsts prezidents Raimonds Vējonis, bet galavārds pienākas Saeimai.

NBS komandieris, ģenerālleitnants Raimonds Graube par savu nodomu aiziet no amata pirms termiņa beigām paziņoja oktobra beigās. Pēc paša teiktā – lai dotu vietu jaunajiem.

Jau labu laiku aizkulisēs kā Graubes pēctecis tika minēts Leonīds Kalniņš. Viņš savu militāro karjeru sāka 1997. gadā ar dienestu Zemessardzē, sasniedzot augstāko punktu – Zemessardzes komandiera amatu, ko šogad nomainīja pret NBS Apvienotā štāba vadītāja posteni.

Bergmanis akcentē, ka Kalniņš atbilst visiem NBS komandiera kritērijiem.

Kalniņš kara zinības apguvis Igaunijā, izgājis kursus ASV, 2006. gadā bija Latvijas kontingenta komandiera vietnieks Irākā. Kā savu galveno mērķi viņš uzskata sauszemes vienību, konkrētāk –  mazu, mobilu kaujas grupu lomas stiprināšanu.

Bruņotajos spēkos šogad sašutumu izraisīja vairāki neveiksmīgi iepirkumu skandāli. Mācību munīcija, kas strēga ieroču stobros, un sapiera lāpstiņas, kas salūza piecas minūtes pēc izsaiņošanas. Kalniņš cer, ka no šādām nebūšanām izdosies izvairīties. 

Galavārds Kalniņa apstiprināšanai NBS komandiera amatā būs Saeimai.

Lasi vēl