NBS komandiera amatam izvirzīts Leonīds Kalniņš

Komentāri

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera amatam ieteicis virzīt NBS Apvienotā štāba priekšnieku Leonīdu Kalniņu.

Jau pirms izvirzīšanas ministrs ar potenciālo kandidātu iepazīstināja Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaidrojot kandidāta izvirzīšanas kritērijus, Bergmanis norādīja, ka ir pienācis laiks par komandieri kļūt augstākajam virsniekam, kurš dienestu sācis no zemākajām pakāpēm un izgājis cauri dažādām bruņoto spēku struktūrām.

Tā kā Latvijā ieradīsies arī starptautiskais NATO bataljons, kandidātam jābūt pieredzei veidot sadarbību ar ārvalsts sadarbības partneriem operacionālajā un praktiskajā līmenī.

Likums paredz, ka NBS komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Latvijas Bruņoto spēku augstākā vadītāja Valsts prezidenta priekšlikuma. Ministru kabinets izvirzīto NBS komandiera amata kandidātu Leonīdu Kalniņu Apvienotā štāba priekšnieka amatā apstiprināja šā gada 28. jūnijā. Kalniņš bruņotajos spēkos dien kopš 1997. gada.

Video: LNT Ziņu sižets

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl