NBS jauna ekipējuma noliktava

0 Komentāru
NBS jauna ekipējuma noliktava
IEVA VĀRNA, TV3 ZIŅAS

Līdz šim NBS ekipējumu uzglabāja vēl cara laika noliktavās, taču jaunajās telpās tiks nodrošināta uzglabāšana jau atbilstoši mūsdienu standartiem. 

Patlaban jaunā noliktava tiek nomāta ar mērķi paātrināt profesionālā dienesta karavīru un zemessargu individuālā ekipējuma apriti. Telpas aprīkotas ar piegādes rampām,  ir iespējams izmantot arī pacēlājus.

Noliktavu Rīgā,  Biksēres ielā 6,Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs telpas nomās vismaz turpmākos trīs gadus par  20 000 eiro mēnesī ar līguma pagarināšanas iespēju. Taču vienlaikus bruņotie spēki būvēs paši savu noliktavu, aplēsts, ka tās būvniecība varētu izmaksāt aptuveni 3 miljonus eiro.

Jau ziņots, ka 2019.gada oktobrī Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs uzsāka tā darbības reformēšanu, vispirms pārņemot divas Rīgas garnizona individuālā ekipējuma noliktavas.

Šogad Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs pārņems Nacionālo bruņoto spēku visu trīs reģionālo nodrošinājuma centru individuālā ekipējuma noliktavu pārvaldību Ādažos, Lielvārdē un Liepājā.

Tāpat reformas rezultātā Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs, kas līdz šim pildījis gan bruņoto spēku iepirkumu, gan infrastruktūras uzturēšanas funkciju, tiks sadalīts divās atsevišķās institūcijās.

Plānots, ka infrastruktūras un apsaimniekošanas funkcija paliks Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra pārziņā, savukārt, no jauna izveidotais Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs veiks iepirkumu, uzglabāšanas un aprites funkciju, nodrošinot pilnu militāri tehnisko līdzekļu dzīves ciklu – no iepirkuma līdz utilizācijai.

0 Komentāru