Komentāri

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) izmeklē armijas zābaku nokļūšanu tirdzniecībā Lietuvā. Šis gan nav pirmais gadījums, kad pieķer tirgojam Latvijas armijas ekipējumu.

Sociālajos tīklos ir izplatīta fotogrāfija, kurā redzams zābaks, kuram līdzīgus nēsā Latvijas karavīri. Uz zābaka arī redzami iespiesti burti LV. Pie fotogrāfijas paraksts – ar retorisku jautājumu: kā tas nākas, ka Lietuvas tirgū var iegādāties mūsu armijas ekipējumu?

Nacionālie bruņotie spēki ir sākuši skaidrot notikušā apstākļus, lai saprastu, vai ir juridisks pamats sākt dienesta izmeklēšanu.

Ar šādiem kaujas formas tērpa šņorzābakiem ekipēti gan profesionālā dienesta karavīri, gan zemessargi. Fotogrāfijā redzamā zābaka autentiskums vēl nav noskaidrots.

Kopš 2014. gada zābakus bruņotajiem spēkiem piegādā ASV ražotājs, ar kuru tika slēgts līgums par vairāk nekā 800 tūkstošiem dolāru.

Izrādās, šī nav pirmā reize, kad tiek tirgoti apavi, kas ļoti līdzīgi Latvijas armijas zābakiem. Pirms neilga laika vienu tādu pārbaudi Militārā policija jau ir sākusi.

Sludinājumu portālā Ss.lv atpūtas un hobiju sadaļā pie medībām tikuši tirgoti identiski zābaki. Arī šo sludinājumu pirms mēneša uzgājusi ne pati armija, bet piefiksējis kāds acīgs sabiedrības pārstāvis, tāpat kā jau minēto atradumu Lietuvas tirgū.

Aizsardzības ministrijā skaidro, ka saskaņā ar normatīvo regulējumu profesionālā karavīra pienākums ir nodot visas kaujas formas sastāvdaļas, tostarp zābakus, ja viņu no dienesta atvaļina.

Tāpat jārīkojas arī rezerves karavīram pēc militārām mācībām. Tas attiecas arī uz zemessargiem. Arī, ja zābaki vai formas tērps saplīst, to nedrīkst paturēt. Vecais jānodod, pretī tiek izsniegts jauns.

Video

Lasi vēl