NBS galvenais psihologs: Visgrūtākais ir paziņot ģimenei, ka karavīrs gājis bojā

Ceturtdien visā pasaulē atzīmē mentālās veselības dienu. Tai ir daudz virzienu, un viens no tādiem ir militārā psiholoģija, kas Latvijā joprojām ir visai neattīstīta. Nacionālo bruņoto spēku (NBS) galvenais psihologs Vilnis Čerņavskis sarunā ar “900 sekundēm” ieskicēja šīs jomas specifiku.

Atpakaļ uz rakstu

4 komentāri

 • Tautvaldis Ozoliņš

  Tautvaldis Ozoliņš

  Negribu kļūt pārgudrs bet tikai vērts pārdomām Nezinu kā tas notiek iekšlietu daļa un tagadējā ārmijā Esmu dienējis Krievu armijā sākot ar1963 gadu Nekas patīkams stāvēt karaulā tālu no kazarmām naktī putenī kad ir bailes no katra skaņas Vienīgais mierinājum ka līdzi pielādeta karabīne Gadās ka aiz uztraukuma tiek ielaista patrona stobrā un atliek tikai nospiest gailis lai notiktu šāviens Tāpad atgriežoties kazarmās sākumā neviens draugs nav un katrs runā savā valodā un nedaudz krieviski Laikam speciāli tikka maz atļauts brīvais laiks lai nesāktu domāt par mājām un draugiem Arī ēšana sākumā pietrūka un garšīga bija rupmaize ar sinepēm Vēlāk palika pāri un ja nenodarbojies ar sportu uzauga vēderiņš Dienēju KAĻIŅINGRADĀ kur disciplīna un kaujas gatavība bija augstākā līmenī Daudzi salūza un pazuda no mūsu rotas Bija arī pašnāvīgi mēģinajumi bet tie arī pazuda Mēs skaitījamies aviācijas mehāniķu skola kur kļūdas netika pieļautas Piedalijos arī 1 Maija parādē kur treniņi sākās jau iepriekšejā gada decembrī 6 st dienā pēc mācībām Lai bija grūti gan morāliski gan fiziski bet man nav nožēla ka dienēju armijā Par politiku nebija laika runāt un politmācības notika kā pasakas stāstīšana jo nekam neticējam un bija jaklasa tikai komandas Tapēc rakstu šo garo komentāru jo tam visam esmu izgājis cauri un esmu dzivs Dzīve nav gara bet grūta un tā nevajadzētu saīsināt dažu mulķību dēļ Varbūt nevajadzēja rakstīt jo var gadīties ka kādam mācu dzīvot Negribu ka mūsu jaunatne sevi sabojā jau dzīves sākumā
 • Vija Potreki

  Vija Potreki

  mjā.... visu laiku gatavojamies karam... es saprotu, ka vajag aizsardzību, bet - dažbrīd baisi paliek... un kam mūsu puišiem karot kaut kādā tur Āfrikā pat....
 • Artis Balinch

  Artis Balinch

  Man vairāk interesē,ka ir iekšlietu jomā...Cik aizgājusi bojā,kur skatās psiholoģijas doktori...kas notiek šajā vidē,jo cilvēki sevi sadedzina miera laikā,ir ne maz gadījumu,kad viņi labprātīgi aiziet no dzīves.Vai kāds palīdz viņu ģimenēm no IeM?!Cik ziņu no savas pieredzes un sev piejamaas informācijas, palīdzība netiek sniegta,vai kludos.Zinu arī to,ka vēršanās pēc psihlogiskas palīdzības,tiks uztverts kā vājums,un policists tiks atlaists..Ka tur ir ko, derētu mēdijiem šo jautājumu papetit dziļāk.Net tā neatkarīgi no vadības,lai pēc tam var uzdot jēdzīgus jautājumus pēc būtības, vadībai.
  • Aiga Saukuma

   Aiga Saukuma

   Artis Balinch pilnīgi piekrītu...nācās pirmo reizi manā mūžā...godīgi braucot ar auto... turpat 30 gadus... pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus.Dienas laikā nebija ieslēgušās auto tuvās gaismas. Aptureja policists ar bākugunīm.Ak Dievs, kas man bija jādzird.Es biju šokā.Tai skaitā tādi vārdi Kāpēc Jūs man pretim runājiet....Nevienu vārdu pretim nerunāju.Vairāk izklausijās, kad policista kungs nesaprot, ko runā. Te vajadzīgs psihologs, jo uzvedās neadekvāti.Jutos kā noķerts recidīvists.Protams savu vainu nenoliedzu.Gadijās, sodiet, pildiet darba pienākumus..Mani mājinieki paskaidroja, tas ir ĪSTAIS policists! Tu tagad zini ko tas nozīmē!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!