NBS atvēsina baumas par NATO karavīriem, kas “plenderē pa kafejnīcām” un “tērē mūsu naudu”

22 komentāri

Sociālajos tīklos pamatīgu ažiotāžu radījusi kādas sievietes pārdomas par NATO karavīriem Latvijā. Kundze no taksista padzirdējusi, ka ārzemju karavīri dzīvo viesnīcās, brauc ar taksometriem un dodas uz kafejnīcām, nevis dzīvo kazarmās, turklāt par viņu tēriņiem maksājot neviens cits kā Latvijas iedzīvotāji.

Armija uz šo ierakstu reaģējusi, aicinot neizplatīt tendenciozu informāciju, reizē uzsverot, ka ārpus dienesta laika ikviens armijnieks var pavadīt brīvo laiku pēc saviem ieskatiem, taču tas nenotiek uz Latvijas nodokļu maksātāju rēķina.

Ar šo Kristīnes Liepiņas ierakstu soctīklā Facebook.com, dalījušies vairāk nekā 200 cilvēku. Karstās un plašās diskusijās iesaistījušies desmitiem cilvēku. Daļa atbalsta ierakstā minētās bažas, citi tās noliedz un aicina neizplatīt baumas.

Ieraksta autore pauž sašutumu par, viņasprāt, absurdo situāciju, par kuru viņa padzirdējusi no taksista. 

Uz šo ierakstu atbildējuši Nacionālie bruņotie spēki, izvērstā komentārā, aicinot neizplatīt tendenciozu un nepatiesu informāciju, taču tas vēl tikai vairāk aizkaitinājis “trauksmes cēlāju”. NBS uzsver, ka karavīram nav pastāvīgi jāuzturas Ādažu bāzes kazarmās vai poligonā – ikvienam karavīram ir no dienesta brīvais laiks, ko viņš var pavadīt pēc saviem ieskatiem – “doties baudīt zelta rudeni Siguldā vai ekskursijā uz Rīgu, tai skaitā arī izmantot taksometru pakalpojumus, apmeklēt restorānus, Latvijas Mākslas muzeju un citus apskates objektus visā Latvijas teritorijā”.

Sandra Brāle
NBS pārstāve

Vēlmei ieskatīties sabiedroto spēku karavīra maciņā un mēģinājumam radīt satraukumu Latvijas sabiedrībā nav pamata, jo sabiedroto karavīru dienesta atalgojums un uzturēšanās Latvijā, atkarībā no konkrētās izmaksu pozīcijas, tiek segta no NATO vai konkrētās Kanādas vadītās kaujas grupas dalībvalsts aizsardzības budžeta.

Ar Latvijas Armijas atbildi dalījušies vairāk nekā 700 facebook lietotāju. Tostarp komentāru ierakstījis kāds ASV karavīrs.

Maiks Slaterijs
ASV karavīrs

Mēs dzīvojām netālu no Rebates, vecās kazarmās. Tā informācija, ko viņa ir saņēmusi, ir slikta. Lai arī cik vecas bija kazarmas, mēs tik un tā priecājamies par šo laiku, strādājot kopā ar Latvijas bruņotajiem spēkiem un brīnišķīgiem cilvēkiem no jūsu tautas.

Arī Kanādas vēstniecība ir paudusi savu nostāju šajā jautājumā.

Kanādas vēstniecība

Ceram, ka Kristīnes redzesloks paplašināsies, kā arī izpratne padziļināsies. Tukša runāšana nav labs sabiedrotais.

Ja iedzīvotāju rīcībā ir argumentēta informācija, ka kāds no sabiedroto spēku karavīriem ir pārkāpis sabiedrībā pieņemtās normas vai normatīvos aktus, atbildīgie dienesti aicina ar konkrētiem faktiem vērsties Aizsardzības ministrijā.

Jāpiebilst, ka Facebook ieraksta autore līdz šim savā Facebook kontā ir dalījusies arī ar simpātiju izrādīšanu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Foto: Ekrānšāviņš

TOP komentāri

 • Par taisnību!
  +10 +10 0

  Par taisnību!

  Kādēļ nav jauns virsraksts "Kristīne sagrauj NATO"? Taisni vai jāsāk brīnīties! NBS dara savu darbu, vēršas pie tautas un skaidro savu nostāju - laikam nav gana, protams, ka nav - jo izpaliek "lielais cepiens" par to,ka NBS klusē, nekomentē un visādi citādi "kas vainīgs, tas bailīgs"!
  Paldies, ka vismaz pats apzinies, ka daļa sabiedrības tik tiešām ir "nozombēti", tikai žēl ka savus biedrus tā publiski par "gaļu" nosauc, jo parasti jau savējie savējos aizstāv! :)
 • Par taisnību!
  +17 +10 -7

  Par taisnību!

  Cienījamie tautieši!!!
  Vai Jūsu prāta spēju līmenis tik tiešām ir tik zems?
  1.) Žurnālisti pelna naudu no Jūsu komentāriem, negācijām - kurām īstenībā nav pat racionāla pamata. Kārtējā sistēma, kurā Jūs esat kā vāveres ritenī, tikai un vienīgi savu zemo zināšanu līmeņa dēļ. Pirms pārpublicējiet, dalieties - pārbaudiet informāciju.
  2. Pirms klaji muldēt par to, ko šeit dara/nedara NATO iepazīstieties ar institūciju kaut vai minimālā līmenī. Kurš idiots iedomājas, ka Jūs ( mazā latviešu tauta ar esošo ekonomikas slogu ) sedzat šīs NATO karavīru izmaksas? Esmu šokēta, ka pat tik elementāras lietas nav iespējams saprast! Mēs nespējam nosegt savu valsts budžetu bez iztrūkuma, bet jūs iedomājaties, ka no tās minimālas algas (no kuras vairums nemaksā nodokļus), kas tāds vispār ir iespējams?
  3. Tie NATO karavīri ir devušies prom no savām mājām (6 mēnešu garumā), lai būtu šeit, strādātu un izglītotu mūsu mazo armiju, kura ir tik niecīga, ka tai nemaz nav vērts eksistēt. Tā ir milzīga iespēja uzņemt NATO savā valstī. PAR TO MAKSĀ CITAS VALSTS NODOKĻU MAKSĀTĀJI, LAI MĒS BŪTU DROŠĪBĀ! Jums nepielec?
  3. Nodarbojoties ar biznesu Ādažos, es personīgi pazīstu lielu daļu no dalībvalstu dalībniekiem un ne reizi vien esmu uzklausījusi viņu viedokli, tādēļ skaidri zinu, ka uz viņiem var paļauties! ES TO PIEDZĪVOJU, es neklausos “viena tante teica” vai nebalstu savus priekštatus no uzpūstiem rakstiem!
  4. Katrs gadījums ir individuāls, tas attiecas arī uz karavīra rangu - kāda Jums tur daļa, vai tas parastais dzīvo kazarmās vai majors viesnīcās? Jūs par to nemaksājat! Un viņi to ir pelnījuši, vai jūs maz zināt, cik daudz gadu un pieredzes tas prasa, cik sarežģīta ir šī hierarhija? Tā ir jūsu skaudība. Izglītojieties un sasniedziet, kaut ko dzīve un tad varēsiet dzīvot viesnīcās, nevis klaji paust neapmierinātību ne par ko! Teikšu tā, dabīgā atlase - kas gribēs tas sapratīs!
  5. Nebrīnos, ja ir bijuši kādi starpgadījumi, bet VAI TĀ NAV GADĪJIES ARĪ MŪSU ZALDĀTIEM? Visi nevainīgi? Un galu galā, vai bez iemesla?
  6. Vienreiz dzīve ieteiktu Jums iepazīties ar Kadagas militāro bāzi, kaut pēc foto attēliem - ne visas kazarmas ir atjaunotas un daudz kur apstākļi ir drausmīgi, bet arī tur DZĪVO! Neviens neiet pie ziņu dienestiem un neraud, cik briesmīgi apstākļi!
  Es ļoti ceru, ka vismaz kāds sapratīs, cik nožēlojams ir šis raksts un cik nožēlojami ir ticēt “viena tante teica”, pretēja gadījumā - ja latvieši tiešām ir tik stulbi, tad lai nāk un ņem to valsti,kas grib - šeit nav nākotnes!
 • Anna
  +9 +6 -3

  Anna

  Nu ko, sāksim raganu medības, kā Ukrainā?
  Varbūt liksim cietumā par pilnīgi nekaitīgu viedokli, nu tā uz 5 vai 9 gadiem?
  Ja TV3 kas būtu jānoskaidro un tautai jāpavēsta, tad tas vai ārvalstu karavīri tiešām dzīvo viesnīcās, vai karabāzē, kāds statuss tiem attiecībā pret mūsu likumiem - cik atceros, tad Saeima lēma, ka mūsu likumiem tie nepakļaujas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl